המאמנים משלמים את המחיר

הקורונה ממשיכה לנגוס בכל חלקה טובה. מאמני הכדורגל שנותנים את חייהם עבור ילדינו, מוצאים עצמם מחכים לכספי החל״ת מבטוח לאומי, שאינם מספיקים כדי לגמור את החודש.

המאמנים משלמים את המחיר

לאור אי הוודאות, עצירת הספורט והוצאה של מאמנים לחל”ת, נוצר מצב בו מאמנים ששכרם ממילא אינו גבוה, ואני טוענת זאת בהתייחס לרמת ההשקעה שלהם לעומת ההכנסה, אותם מאמנים הוצאו לחל”ת על ידי מועדונים, והם מקבלים מביטוח לאומי נגזרת מסוימת משכרם, שאינה עומדת בקנה אחד עם העובדה כי עליהם לפרנס משפחות.

מה גם שבין המאמנים שחלקם שכירים, ישנם מאמנים העובדים במתכונת של עצמאיים, וישנם מאמנים נוספים שהם שכירים בחצי משרה ועצמאיים בחצי משרה. ולעניינינו – שכירים העובדים במקביל גם כעצמאיים.  

החישוב הסופי של דמי האבטלה שזכאי להם השכיר, שעובד גם כעצמאי, יתבצע רק לאחר קבלת שומה סופית ממס הכנסה לשנת 2020, מה שמעכב את קבלת הכספים, ועלול לגרום לעצמאיים מצב בו יהיו צריכים להחזיר כספים לבטוח לאומי הכוללים ריביות.  

בימים אלה, גם רואי חשבון ותיקים מתקשים להבין את חישוביי הבטוח הלאומי ואותם מאמנים שכל רצונם לבוא לעבודה, לתת את הנשמה ולקדם את הצעירים על המגרש גם במחיר של הפסד זמן איכות עם המשפחות בשבתות ובכלל, נופלים בין הכיסאות. אין ספק שנוצר כאן אבסורד, ולא רק לגבי מאמנים המועסקים כשכירים וכעצמאיים אלא לגביי ציבור כלל המאמנים.

במכתב שהוציא הבוקר רועי כהן נשיא ארגון העצמאיים בישראל לחילי טרופר שר התרבות והספורט, מבקש רועי בשם להב- לשכת ארגון העצמאיים והעסקים בישראל ואיגוד מאמני הכדורגל בישראל לסייע למאמנים העצמאיים ולהלן מכתבו:

אמיר כהן מ”מ יו”ר איגוד המאמנים פנה אף הוא בשם איגוד המאמנים לשר התרבות והספורט, בזו לשון הפנייה:
“איגוד המאמנים מונה כ3500 מאמנים. 3500 בעלי משפחות שרובם לא מהמעמד הגבוה וחיים מחודש לחודש ..מיום ליום! עד היום לדעתי אף אחד לא דאג לציין בפני אדוני את העובדות הנ”ל. איגוד המאמנים זה הגוף שמייצג את מאמני הכדורגל.

אמיר כהן – בפנייה לשר התרבות והספורט (אתר ג’וניורליג)

לאחר תקופה ארוכה בה אנו נדחקים לפינה, החבל סביב צווארם של מאמני הכדורגל הולך ומתדהק (פירטנו במכתב שנשלח לאדוני מטעם לה”ב בשם הארגון)

כבוד השר הנכבד, הכדורגל הישראלי לא מסתכם בליגת העל והליגה הלאומית, הרוב המוחלט בנוי ממחלקות נוער וליגות נמוכות. ללא תשתיות אלו אין זכות קיום לכדורגל!

כמו שבכל פלוגה יש מפקד , בכל מטוס יש טייס ,בכל ספינה יש רב חובל , כך בקבוצת כדורגל בכל קבוצה יש מאמן! אנו מבקשים מכבוד אדוני השר לתת מענה למכתב שנשלח לאדוני וכמו כן לקבוע פגישה דחופה לצורך מתן מענה ל3500 משפחות.

לא ראיתי בשום התדיינות עם מנהלת הליגות ו/או ההתאחדות לכדורגל איזכור על הפיצוי למאמני הכדורגל ולכן חשוב לנו מאוד לקבוע פגישה דחופה בעניין בטרם אדוני יקבל החלטות. נבקש את הנחייתך לתאם ישיבת עבודה דחופה עם גורמי המקצוע במשרד”.

קרא עוד

5 Comments

  1. אין שום סיבה שהמועדונים הגדולים יוציאו את המאמנים לח”לת בגלל סגר של שלושה שבועות…המועדונים מקבלים מספיק כסף מהמדינה לשלם למאמנים שלהם…

  2. הגיע הזמן שמישהו ירים את הכפפה ויבין שחל”ת זה לא פתרון כסף! תודה על הדברים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close