העדיפות העליונה – קידום ופיתוח השחקנים

לאחר עוד עונת כדורגל מרשימה במחלקת הנוער של הפועל ירושלים, המנהל המקצועי של המחלקה ליאור חוג'ה, מסכם את הנעשה במועדון ומצפה להמשך הפרוייקט של קידום ופיתוח השחקנים. בכתבה זו ליאור משתף על מינוי ליאור זדה לקבוצת הנוער, הסנונית הבינלאומית הראשונה, ועל נערים ב' שישחקו בליגת העל.

ליאור חוג’ה מנחיל למועדון את הערכים של קידום ופיתוח השחקנים (מדיה הפועל ירושלים)

לקדם את השחקנים כמה שיותר על מנת שיהיו הגרסה הטובה ביותר של עצמם, זה המוטו במחלקת הנוער של הפועל ירושלים, שחורטת על דגלה כמה שיותר את קידום ושדרוג השחקנים לרמות הגבוהות ביותר. אנחנו ראינו את זה בא לידי ביטוי בלא מעט סיטואציות- כארם זועבי, כוכב נערים א’ בעונה שעברה, יצא עם הקבוצה הבוגרת למחנה האימון (ואף כבש במשחק הראשון), ויחד איתו גם ליאור קאסה ושגיא ישראלי.

אומנם ישנה קצת אכזבה עקב אי ההעפלה לליגת העל לנוער בהפועל ירושלים, אבל אין ספק כי חרף המיקומים, מגדירים את עונת קבוצת הנוער כעונה מוצלחת בכל הנוגע לקידום התשתיות במועדון ופיתוח השחקנים שכבר פלסו דרכם לקבוצת הבוגרים, כדוגמת איתי זאדה.

העונה הפועל ירושלים שואפת להמשיך בקו העלייה של קידום ופיתוח השחקנים, וככה מתאר זאת המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, ליאור חוג’ה, שהראייה שלו עם כל מאמן ומאמן הינה ראייה משותפת: “התהליך של פיתוח השחקנים בעל חשיבות קצת גבוהה מהתוצאות, הבאת שחקנים שיתאימו ל-D.N.A של המועדון, בתקווה שישולבו בעתיד בבוגרים”.

קבוצת הנוער- אכזבה שלא עלו ליגה, אך הצלחה אדירה בפיתוח שחקנים לבוגרים (מדיה הפועל ירושלים)

ליאור, איך אתה מסכם את הנעשה בעונה שעברה בחטיבה העליונה? בטח אחרי שלנערים ב’ יהיה יצוג העונה בליגת העל.
“אני יכול לומר לך שבכל שנה ושנה אנחנו רוצים לשפר את התשתיות שלנו ולקדם את אנשי המקצוע כדי לתת לשחקנים הצעירים את התשתית הכי טובה להתפתח ולהשתפר כשחקני כדורגל. אני יודע שמסתכלים על זה בהתפעלות – איזו עונה טובה עשו נערים א’, אבל אני מסתכל על זה כצורה אחרת כמנהל מקצועי של מחלקת הנוער, המטרה שלנו זה לפתח ולקדם צעירים כמה שיותר. כשאני יושב עם המאמן אנחנו לא מציבים בעדיפות עליונה את התוצאות, העדיפות העליונה זה לקדם שחקנים, ואם זה לא קורה אז אני בא בטענות, ההצלחה היא עבודה נכונה של קידום צעירים, וזה מה שמאחד את כל אנשי המקצוע.”

העונה הקרובה מבחינתכם צפוייה להיות מאתרגת- שנתון 2006 ישחק בליגת נערים א’ על, ונערים ב’ ישחקו לראשונה בליגת העל. עד כמה אתם עובדים קשה במטרה לחזק את נערים ב’ שיתקעו יתד בליגת העל?
“קודם כל אנחנו מאוד שמחים שקבוצת נערים ב’ שלנו משחקת בליגת העל, אנחנו שואפים שכל הקבוצות ישחקו בליגת העל. מינינו מאמן מקצועי וראוי, דיוויד ברמן, ישבתי איתו בתחילת השנה, יש לנו ראייה משותפת, המטרה הראשונה שלנו היא קודם כל לקחת את השחקנים לקצה ולשדרג את הגרסה של עצמם בכל משחק. אני מאמין שנעשה עבודה טובה בשילוב של קידום ושחקנים, אני מחפש להביא שחקנים שאנחנו חושבים שיתאימו לDNA של המועדון וישולבו מהר בקבוצת הבוגרים.”

שנתון 2006 – אחרי שעלו ליגה בנערים ב’ ישחקו בנערים א’ על העונה (אייל עמר)

בגזרת הנוער, מינית מאמן עם ניסיון, ליאור זדה, בעברו אף אימן קבוצות בוגרים. האם לדעתך זה האיש שיחזיר את הנוער שלכם לליגת העל?
“לא הרבה אנשים יודעים אבל ליאור אימן אותי גם בקבוצת הנוער וגם בקבוצת הבוגרים וחוויתי אותו כשחקן, אני שמח לחוות אותו עכשיו כמאמן בצמרת הנוער. בליאור בוער הדחף של קידום ופיתוח השחקנים ואני שמח שהייתה לי הזדמנות להביא מאמן עם עבר וניסיון כמו של ליאור זדה, כי בסוף המטרה שלי זה שהמאמנים יהיו אנושיים, ערכיים, אבל מאוד מקצועיים. כל שלושת החריגים יצאו למחנה וזה מעודד אותנו לקראת ההמשך.”

ליאור זדה – סוגר מעגל בהפועל ירושלים, יעלה את הנוער לליגת העל? (אתר גולר)

בעונה שעברה היה זה אחמד סלמן שתקע יתד בליגת העל לבוגרים, ואתמול היו אלה כארם זועבי וליאור קאסה שטסו עם קבוצת הבוגרים במחנה האימונים. עד כמה זה מלמד על טיפוח השחקנים והרצון שישתלבו בבוגרים כבר בגיל מוקדם?
“שלושה חריגי גיל נועם מלמוד, איתי זאדה ואיינו פרדה, שחקן נוער שגיא ישראל ושני שחקנים שבשנה שעברה היו בסגל נערים א’ יוצאים לאימונים ואני מעריך שישחקו בגביע הטוטו ואף בליגת העל- זה רק מראה ברמה העובדתית עד כמה אנחנו מאמינים בקידום השחקנים. קבוצת הנוער הצליחה, כי עובדה שהיא קידמה שחקנים לבוגרים. אני לא בורח מאחריות שפיספסנו לעלות, נמשיך לעבוד קשה עם קבוצת הנוער ונקווה שהבונוס יהיה עליית ליגה בסוף העונה.”

לחצו על הבאנר להצטרפות בחינם – הנחות מיוחדות והחזר כספי לחברי מועדון

בנוסף למגמת הפריצה המוקדמת, אנחנו רואים יותר שחקנים מקבלים קרדיט בנבחרות, כדוגמת כארם זועבי ביורו הנערים ותומר וייזנר שזומן לנבחרת פרו U17. האם אתה מאמין שזו תחילתה של מגמה חיובית שהשחקנים יפרצו גם לבמה של הנבחרות?
“קודם כל אני רוצה להגיד שמחלקת הפועל ירושלים גם מקדמת שחקנים ברמה החברתית- תומר הגיע אלינו כעולה חדש אחרי שהיה במקסיקו שמונה שנים, הוא הגיע לארץ חדשה ואני שמח שהפועל ירושלים יודעת לקבל ולהכיל כל שחקן שהגיע מכל תרבות, זה כל היופי- עולה חדש עם הבדלים תרבותיים גדולים יודע להתמודד עם הכלים, הוא מצליח, זה הביא לו את הזימון לנבחרת פרו, וזו הסנונית הראשונה. כך גם בישראל עם אבישי צוריאל, אחמד סלמן ביורו הנוער וכארם זועבי ביורו הנערים.”

השתלבות מהירה שסייעה להצלחה. תומר ויסנר (מדיה הפועל ירושלים)

האם הבלאגן שקורה סביב בית”ר ירושלים יוצר הד סביבכם או שאתם ממשיכים להתעסק בעצמכם בלבד?
“אני פחות מתעסק במה שקורה ביריבות שלי, אנחנו מתעסקים בלהיות הכי טובים שיש, אנחנו רוצים שהמאמנים הכי טובים בהפועל ירושלים, זו המטרה שלנו, שנהיה הגרסה הטובה ביותר של עצמנו ושנצליח לשדרג את היכולות שלנו.”

שנתון 2007 ישחקו בעונת בכורה בליגת העל נערים ב’ (מדיה הפועל ירושלים)

עד כמה גישת קידום השחקנים באה לידי ביטוי ברצון של שחקנים להצטרף להפועל ירושלים?
“קודם כל אני רוצה להגיד שהמון שחקנים שואפים להצטרף למחלקת הנוער שלנו, אבל אנחנו בוחרים את השחקנים הנכונים ביותר עבורינו לתהליך שלנו. חשוב לנו להביא קודם כל שחקן קודםשיהיה לו סיכוי להתפתח ולהתקבל לבוגרים, לא כדי להגיד “וואו, איזה יופי, הבאנו שחקן חדש”, אלא בגלל האמונה שאותו שחקן שאנחנו מחתימים יתקדם לרמות הגבוהות ביותר.”

אתר ג’וניורליג מאחל לליאור חוג’ה ומחלקת הנוער של הפועל ירושלים הצלחה בעונת 22/23

קרא עוד

One Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close