השאיפה – הפועל כפ”ס המחלקה החזקה בשרון

אסף נימני מסכם את עונת ההצלחה כמנהלה המקצועי של הפועל ראשון ומספר על האתגרים והתוכניות במחלקת הנוער של הפועל כפר סבא אליה עבר העונה.

אסף נימני – השאיפה: הפועל כפ”ס המחלקה הטובה בשרון (אתר ג’וניורליג)

אחרי עונה מאוד מוצלחת כמנהל מקצועי במחלקת הנוער של הפועל ראשון לציון, עונה שהסתיימה עם עלייה לליגת העל של קבוצת הנוער, קבוצת נערים א’ (שנתון 2002) למרות שסומנה כיורדת וודאית נשארה בליגת העל, קבוצת נערים ב’ (שנתון 2003) שהתמודדה עד המחזור האחרון על הכרטיס לליגת העל, ובחטיבה הצעירה קבוצת ילדים א’ (שנתון 2005) הגיעה לחצי גמר גביע המדינה – אסף נימני עובר לאתגר הבא – מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער של הפועל כפ”ס.

אסף נימני ושי כהן מאמן נערים ב’ – הצלחה גדולה במחלקת הנוער של ראשון לציון אשתקד (אתר ג’וניורליג)

אסף, העונה הראשונה שלך כמנהל מקצועי במחלקת נוער הייתה הצלחה גדולה
“אחרי 9 שנים בקבוצות בוגרים ונבחרת ישראל, הגעתי לראשון לציון אחרי החלטה משותפת עם הסוכן שלי.  החלטתי לשנות כיוון למנהל מקצועי בחטיבת הנוער, משהו שלא עשיתי בעבר. למרות שעבדתי בבוגרים תחת שלושה מנהלים מקצועיים, אחד ישראלי ושניים אירופאיים, הניהול המקצועי במחלקת הנוער הוא משהו שהיה די זר לי אני לא אשקר. זאת הייתה החלטה טובה ונכונה בשבילי, אין ספק שזה גם החזיר לי את הביטחון שקצת אבד לי כאיש מקצוע בשנתיים האחרונות, זה אתגר אחר לגמרי וראייה אחרת לגמרי.

כשהגעתי לראשון המטרה הייתה לייצב את השורות במחלקת הנוער, אחרי עונה לא פשוטה שהמחלקה עברה. לעצור את גל הנטישה של שחקנים שעזבו וליצור מועדון שקולט שחקנים. אני שמח שבסופו של דבר העונה הסתיימה גם עם עליית ליגה של הנוער, זה מאוד מאוד חשוב.
נשארנו עם נערים א’ בליגת העל למרות שהיינו מועמדים מספר אחד לרדת, גם פתיחת העונה של הקבוצה העידה על כך. בסיבוב השני עם המינוי של שימי אברהם למאמן הקבוצה, השינוי טרף את הקלפים ועשינו תוצאות מדהימות שהבטיחו לנו את המקום בליגה.

שימי אברהם ונערים א’ שנתון 2002 – סיבוב שני נהדר שהבטיח עונה נוספת בליגת העל (יח”צ)

אולם גולת הכותרת זה ששחקנים שלי מהנוער שולבו בקבוצה הבוגרת, זה מבחינתי ההישג הכי גדול. מבחינתי כמנהל מקצועי, המבחן שלי הוא כמה שחקנים אני מצליח לייצר לקבוצה הבוגרת, פחות אליפויות וכאלה במחלקת הנוער”

מה היעדים שהצבת לעצמך באתגר החדש עם הפועל כפר סבא?
“למדתי שיעדים בכדורגל צריך להציב תוך כדי תנועה, היעדים גם לעיתים משתנים תוך כדי. כמובן שאם אנחנו מסתכנים קדימה אז אנחנו רוצים לראות את קבוצת הנוער של כפ”ס בליגת העל. המטרה היא להוביל את שתי קבוצות הדגל של המחלקה – נוער ונערים א’ – לליגת העל.
אבל להגיד שזאת גולת הכותרת? האמת שלא. מבחינתי לבנות מועדון טוב, לגרום לכך שכאשר אנשים ידברו על הפועל כפ”ס הם יגידו שהם מגיעים למועדון טוב, מקבלים אימונים טובים, מאמנים טובים, תנאים טובים ויש להם סיכוי להיות כאן שחקן בוגרים – זה המדד להצלחה, ככה אני מודד את הדברים ולשם אני מכוון.

עשינו מספר שדרוגים במחלקת הנוער. אם בהשקעה בתחום המנטאלי, צירפנו את שמוליק בכר כמאמן מנטאלי לקבוצות הבוגרות במחלקה. ברמת אימון השוערים, קאלה מאמן השוערים של הבוגרים, יצטרף לעופר במחלקת הנוער. פתחנו מחלקת סקאוטינג ואנליזה, כל האימונים יצולמו וינותחו, כיום הביקורת המקצועית על שחקנים היא ביקורת מידית, שחקן שיודע שהוא מצולם ומנותח באימון ויש לו את אפשרות ללמוד מזה ולהתקדם ולהתפתח מזה זה דבר פנטסטי. הצטרפנו לתוכנית בית הנשיא, אנחנו משקיעים בפן החינוכי שהוא חלק לא מבוטל וחשוב מאוד בדרך ליצור שחקנים עם ערכים מעבר למקצוענות.

בסופו של יום ברגע שיש לך את כול המכלול הזה, אז הקבוצות יגיעו ליעדים שלהן, אם לא השנה אז בעוד שנתיים, בסופו של דבר זה יקרה. כמנהל מקצועי אני מעדיף לתת שירות לשחקנים שלי ולתת להם אופק ועתיד במועדון משפחתי שהוא לא קטן אבל גם לא הכי גדול, מועדון עם מסורת מפוארת”.

מי יאמן את קבוצת הנוער?
“הבאתי לקבוצת הנוער את אורן קריספין, זה שדרוג ענק למחלקה. אורן אימן את קבוצת הבוגרים של הפועל פ”ת, מאמן שעשה עליית ליגה ולקח את גביע המדינה, מאמן שחוזר לבמה לאחר שנה שבה הוא לקח קצת שקט ובשבילו זה גם אתגר מאוד חשוב. אורן ישתף פעולה עם חן כהן, מאמן מנוסה שעבר קבוצות בוגרים ומחלקות נוער.
המשימה היא לבנות קבוצה טובה, אני רוצה לראות את כפר סבא חוזרת לבמה המרכזית. בשנים האחרונות הפועל כפ”ס לא נמצאת שם, היא שם בשם אבל לא בפועל, אני רוצה לראות אותה במאבקים עד הסוף, נעלה ליגה מעולה, לא נעלה ליגה בסדר נעלה שנה אחרי זה.
אני רוצה לבוא בשבת ולראות שחקנים עם פוטנציאל, להגיע עם הבעלים של המועדון ושהוא יגיד לי – יש כאן שניים שלושה שחקנים שאני יכול לבנות עליהם. בעיניי זה גם לשנות את ה-DNA של כפר סבא, להפוך למועדון יותר לוחמני, יותר חזק, יותר אגרסיבי, מועדון שמייצר שחקנים טובים”.

האם העלייה של קבוצת הבוגרים לליגת העל תעזור לכם להתחזק במקומות הנכונים בשנתונים המתאימים?
“אין ספק שהעובדה שהקבוצה הבוגרת בליגת העל זה מאוד חשוב. הקבוצה הבוגרת היא קבוצת הדגל של המועדון, זאת הקבוצה שאליה כולם שואפים להיות, אז בשורה התחתונה כן. אני מודע לזה שהקבוצות המובילות אצלי במועדון חייבות לעבור שדרוג, ואנחנו נעשה את זה במסגרת היכולות שלנו.

אבל אני רוצה להאמין שבסופו של יום אם יש פה מחלקת נוער טובה שמייצרת שחקנים ומאמנים ונותנת תכנים, גם אם חלילה הקבוצה הבוגרת הייתה בליגה הלאומית, אני חושב שהייתי מסוגל להביא את אותם שחקנים. בסופו של יום המחלקה נבחנת כיחידה באופן עצמאי”.

מה בנוגע לנערים א’ (שנתון 2003) ונערים ב’ (שנתון 2004)?
שלומי בן ציון שאימן את נערים ב’ ימשיך איתם בנערים א’ ונאור צ’יצ’יאן שסיים כמאמן הנוער יהיה מאמן נערים ב’. אנחנו נחזק את הקבוצות, אבל יותר חשוב לי לראות שאנחנו מצליחים לפתח ולקדם שחקנים שלנו. אני טוען שכל הגביעים והאליפויות במחלקת הנוער זה דברים שמעלים אבק ונעלמים. ראיתי את זה בראשון לציון שזאת מחלקת נוער לתפארת, אבל אף אחד לא זוכר מה העבר שלה, בסופו של דבר מה שזוכרים זה שהיא קידמה שחקנים כמו רמי גרשון, בריהון או אצילי, ככה זוכרים את מחלקות הנוער.

שלומי בן ציון וקבוצתו – ימשיכו יחדיו בנערים א’ (אורן סארוגאטי)

מה בנוגע לשנתון 2005 שלכם, בשנה שעברה הקבוצה הראשונה הייתה במקום טוב במחוז השרון והקבוצה השנייה זכתה באליפות מחוז דן. עדיין תרוצו עם שתי קבוצות?
“אנחנו נשארים עם שתי קבוצות בשנתון 2005, מדובר בשתי קבוצות עם פוטנציאל לבנות קבוצה חזקה שנה לאחר מכן בנערים ב’. בעונה הבאה קבוצה אחת תשחק בשרון והשנייה במרכז”.

מה לגבי החטיבה צעירה?
“מי שמנהל את החטיבה הצעירה זה יריב דמתי שהוא העוזר שלי, איש מקצוע ברמה גבוהה שגם מכיר היטב את המועדון. החטיבה הצעירה היא התשתית העתידית לחזון שלי. הבחינה שלי לחטיבה הצעירה תהיה בקידום השחקנים ובאיכות האימונים. אני יודע שמדובר בחטיבה מאוד מוכשרת ואני רוצה לדעת שהשחקנים האלה יאמינו שהמועדון שלנו זה המועדון שבו הם יוכלו לפרוץ קדימה. לתת להם את כול הכלים להתקדם, היתרון הענק שיש לי בכפ”ס זה שכולם תחת העיניים שלי, בשונה ממה שהיה בראשון.
אנחנו מקימים יחידת מחוננים שתשדרג את השחקנים ותיתן להם את התוספות כדי לפרוץ קדימה. בנוסף מהעונה הנוכחית, מהחטיבה הצעירה עד נערים ג’ כולל, יתאמנו 11 חודשים במקום עשרה.

שנתון 2007 של הפועל כפ”ס – עשו עונה נהדרת (אורן סארוגאטי)

משהו לסיום?
“חשוב לי שבסופו של יום כולם צריכים לקחת אוויר ולהאמין במערכת ובאנשי המקצוע שיש במערכת. הפועל כפ”ס עושה את זה לאט ונכון. עקב בצד אגודל היא תחזור להיות מחלקת נוער כפי שאני זוכר אותה בעבר, מחלקת נוער שמייצרת שחקנים ואנשים רוצים להגיע אליה, מחלקת הנוער החזקה בשרון ולשם אני שואף”.

קרא עוד
Back to top button
Close