מה שיחליטו עם זה נצא לקרב ונגיע מוכנים

חיים פינטו המנהל המקצועי ומאמן הנוער של בית"ר טוברוק מדבר על שובה של הליגה עם החזרה לאימונים "צריך לפחות 4 שבועות", על העובדה שמרבית קבוצות ליגת העל לנוער התאמנו עם הקבוצה הבוגרת, אופציה שאינה קיימת בטוברוק "זה לא פייר פליי". אבל בשורה התחתונה המסר שלו – נקבל כל החלטה ונגיע מוכנים.

בית”ר טוברוק נוער – יגיעו מוכנים עם כל החלטה שתתקבל (מדיה בית”ר טוברוק)

כאשר הצפי הוא שבשבוע הבא מחלקות הנוער חוזרות לפעילות, בדקנו עם חיים פינטו המנהל המקצועי של בית”ר טוברוק ומאמן קבוצת הנוער של המועדון, מה המוכנות של קבוצת הנוער, שהייתה אחת הקבוצות הבודדות בליגת העל לנוער ששחקניה לא יכלו להתאמן עם הבוגרים.

חיים, כמה זמן לדעתך צריכים לתת לקבוצות הנוער זמן להתאמן טרם החזרה לליגה?
“אנחנו בהחלט מקווים לחזור לפעילות בשבוע הבא. במהלך כל התקופה של הסגר התאמנו רק דרך הזום, מה שהיה אפשר. בעקרון אם נסתכל עכשיו על ההפסקה הממושכת שהייתה בעקבות הסגר, היא יותר ארוכה מכל פגרה של סוף עונה. לאחר פגרה רגילה של סוף עונה אתה מתאמן לפחות 8 שבועות, ברור שפה זה לא ריאלי, אבל לפחות 4 שבועות נראה לי שזה צריך להיות המינימום.

חיים פינטו – צריך מינימום 4 שבועות של אימונים טרם החזרה לליגה (מדיה בית”ר טוברוק)

הפחד שלי הוא שיחזירו את הליגה אחרי שבועיים, כדי לדחוף לכך שנוכל לסיים את הליגה, ידחפו משחקים בשלישי שבת ושחקנים יקרסו ויפלו מהרגליים, רואים את זה בליגת העל אצל הבוגרים שהם לא מסוגלים לעמוד בעומס.

יש לחצים, כל אחד מהאינטרס שלו. המועדונים הגדולים מאוד שמתמודדים על האליפות רוצים לסיים את כל הליגה, ובסופו של דבר אלה חבר’ה שיש להם השפעה גדולה בוועדת הנוער ואצל מקבלי ההחלטות. שאר המועדונים די בדעה של כן לסיים את הליגה, אבל בלי פלייאוף, בלי ירידות ועם אליפות. אליפות בסופו של דבר זה יותר בונוס, מנגד בליגת העל לנוער לרדת ליגה יש כאן גם הפסד של הרבה כסף”.

חשש שהליגה תחודש מוקדם מדי ויהיה עומס של משחקים שהשחקנים יקרסו בו (מדיה בית”ר טוברוק)

אתם ונשר הקבוצות היחידות שלא הייתה להם אפשרות לתת לשחקני הנוער שלכם להתאמן עם הבוגרים. מה דעתך על היתרון שיש לשאר קבוצות הליגה?
“נכון, בהתאחדות אוהבים להשתמש במונח של “פייר פליי” אבל זה הדבר שהוא הכי לא “פייר פליי”. גם כאשר התרעתי ודיברתי עם גורמים בהתאחדות אז התשובה שלהם, שאני מבין אותה – מה אתה רוצה שגם את אלה שכן יכולים להתאמן נגיד להם לא – אבל בסופו של דבר זה עניין שמכריע עונה שלמה.

אני לדוגמא כשאני חוזר מהסגר יש לנו דרבי מול מכבי נתניה, עם כל המשמעויות של דרבי. מכבי נתניה זו קבוצה שלפחות עשרה שחקנים התאמנו באופן קבוע עם הבוגרים. זה פחות או יותר מה שמרבית קבוצת ליגת העל לנוער עשו. מכבי חיפה למשל קיבלו אישור שקבוצת הנוער תתאמן כקבוצה, בגלל ההשתתפות שלהם בליגת האלופות, מכבי ת”א נוער התאמנו רגיל. אבל אנחנו לא מתעסקים באכלו לי ושתו לי, מה שיחליטו עם זה נצא לקרב, יחליטו לשחק תוך שבועיים נשחק תוך שבועיים אין בעיה.

בזכות הדרבי השחקנים שמרו על מקצוענות גבוהה (מדיה בית”ר טוברוק)

אתם חוזרים ישר לדרבי מול מכבי נתניה, משחק עם הרבה יוקרה ויריבות עירונית. חזרה לדרבי ולא למשחק ליגה רגיל זה יתרון או חיסרון כמאמן?
“אני דווקא לוקח את זה למקום של יתרון. בסופו של דבר אני לא גר בנתניה, אני מבין את החשיבות כמישהו שאימן גם במכבי ועכשיו עובד בטוברוק. אבל החבר’ה שלנו גדלו על הדרבים האלה והם מבינים את המשמעות. אני חושב שזה מה ששמר אותם להיות כל כך מקצוענים לאורך כל התקופה, הם עבדו כמו שצריך כדי להגיע מוכנים והם יגיעו מוכנים. אני מעדיף משחק כזה מאשר משחק שלא רלוונטי”.

פחות או יותר חלף חצי סיבוב טרם המעבר לפלייאוף, המטרה פלייאוף עליון? פלייאוף תחתון יחשב כאכזבה?
“בסופו של דבר המטרה בתחילת העונה הייתה ברורה, פשוט להישאר בליגה. התחלנו לא טוב, אחרי זה קצת התייצבנו ועכשיו אנחנו בסה”כ נמצאים איפה שאנחנו אמורים להיות. כמובן שהשאיפה היא לעשות פלייאוף עליון, אבל גם אם בסוף זה יהיה פלייאוף תחתון אבל ללא מאבק על הישארות בליגה זה גם יהיה בסדר. אנחנו עושים הכל כדי להימנע ממאבקי הירידה”.

קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close