שואפים לפלייאוף העליון מהמקום האחרון בטבלה

קבוצת הנוער של הפועל ראשל"צ מדורגת במקום האחרון בטבלה, מה שלא מונע מערן סאסי מאמן הקבוצה, להאמין שמקומה של הקבוצה בתחתית הוא זמני בלבד. וכשתחודש הליגה, הדברים ישתנו לטובה והפועל ראשל"צ תוכל להתחרות בפלייאוף העליון.

קבוצת הנוער של הפועל ראשל”צ – למרות הפתיחה הלא טובה שואפים לפלייאוף העליון (יח”צ)

מחלקת הנוער של העיר ראשון לציון היא מחלקה עם מסורת. לפני שנתיים זכתה קבוצת הנוער באליפות ליגה לאומית דרום, לאחר עונה אחת בה דשדשה בליגת המשנה. בשנה שעברה, חזרה הקבוצה לליגת העל, מקומה הראוי, כשהקבוצה חוותה חבלי לידה בליגה וסיימה את העונה במקום ה- 12 בטבלה.

קברניטי הקבוצה הצהירו כי הם מקווים לתקוע יתד בליגה, ולמרות מיקומה הנמוך בטבלה בשלב זה של העונה, נראה כי זהו רק עניין של זמן עד שהקבוצה תחזור לנצח ולהציג את הכדורגל המייצג את העיר בכבוד והקבוצה כמנהגה, תמשיך לספק שחקנים לקבוצה הבוגרת.

ערן סאסי – שנה שנייה עם הנוער של ראשון לציון (יח”צ)

ערן סאסי מאמן את הקבוצה זו השנה השנייה, ולמרות שהקבוצה ממוקמת לאחר תשעה מחזורים במקום האחרון בטבלה, ערן אמיץ דיו כדי לדבר על פלייאוף עליון. הוא מאמין בשחקנים שלו, מאמין בעבודתו הקשה “ועל כן” הוא אומר “אין לי ממה לחשוש וממה לפחד. השופטים לא הקלו עלינו וגם הם אחראים למצבנו, אך אנחנו מרימים ראש ומתגברים כי יש לנו עוד דרך ארוכה לעבור”.

ערן, מקום אחרון בטבלה. בשנה שעברה עקפתם בטבלה 4 מועדונים – בני סכנין, טוברוק, נוף הגליל וחדרה. השנה כל הקבוצות שציינתי עקפו אתכם ונראה כי שיפרו עמדות. חדרה בחלק העליון של הטבלה, טוברוק תפסה מקום טוב באמצע, סכנין שורדת ונוף הגליל צולעת ביחד איתכם, כשלכם עדיין אין ניצחונות. במה אתם טועים? מה הם נקודות החולשה שלכם?
“עם עובדות אי אפשר להתווכח ואנחנו אומנם באמת במקום האחרון בטבלה. אבל אם היית עוקבת אחרי המשחקים שלנו היית מבינה שהקבוצה לא נראית רע כמו מצבה בטבלה. ברוב המשחקים השנה היינו עדיפים על היריבות שלנו ורק חוסר מזל מנע מאיתנו לנצח משחקים שהסתיימו בתיקו. יכולנו להיות עם עוד 6-8 נקודות והשאלה שלך לא היתה עולה בכלל. גם שנה שעברה היינו במחצית העונה במצב לא טוב.

צריך לקחת בחשבון שאנחנו משחקים בלי זר וזה משמעותי מאוד בליגת נוער. אני בטוח שהקבוצה תתחיל להתחבר ואז יהיה קשה לעצור אותנו. ממש כמו שנה שעברה, שסיימנו את העונה עם 6 ניצחונות ב 6 משחקים האחרונים”.

נראה כי עצירת הליגה, עשתה לכם טוב. נתנה לכם זמן לשנות תוכניות, לשנות מערכים. להתחזק. אני צודקת?
“לא מדויק, במשחקים האחרונים שיחקנו טוב והיינו עדיפים על היריבות שלנו. הובלנו במשחקים והיריבות השוו לנו. מה שכן אנחנו בטוח נתחזק בזר ועוד שני שחקנים”.

קבוצת הנוער צפויה להתחזק בזמן הקרוב (יח”צ)

שנה שנייה כמאמן בליגת העל לנוער, כיצד אתה רואה את הליגה השנה לעומת שנה שעברה? האם ישנם שינויים? ומדוע השנה השנייה לא קלה יותר?
“הליגה לא התחזקה, התחושה היא הפוכה. רוב הקבוצות בליגה עולות לשחק במטרה לא להפסיד וזה פוגע ברמה. במועדון כדורגל כמו ראשון לציון אין עונה קלה.
צריך לקחת בחשבון שהמון שחקנים שגדלו בראשון לציון משחקים בקבוצות בוגרים בליגת העל ובמחלקות נוער מובילות, בגלל טעויות שנעשו פה בעבר. אחד הדברים החשובים הוא שצריך להנחיל פה מסורת של קבוצות המחלקה בליגות העל ולא למהר לשחרר שחקנים מוכשרים”.

עם קבוצת נערים ב’ של מכבי ת”א סיימת במקום השני ולקחתם גביע. אולי קפצת מהר מדי למים הקרים של ליגת העל לנוער? לא היה מוטב להישאר עם הצעירים יותר?
“אני מאמן כדורגל כבר 14 שנים. אימנתי קבוצות נערים בהפועל ת”א, מכבי חיפה ומכבי ת”א ולקחתי תארים. בכל המועדונים נהניתי לעבוד לצד שחקנים איכותיים וגם הצלחתי . אבל השאיפות שלי בסופו של דבר לאמן בוגרים, וכמו שאני מאמין בדרך של בניית קבוצה, כך אני מאמין בדרך שמאמן צריך לעבור. הבנתי שזאת החלטה שצריך לקבל כדי להתקדם ואני ממש שמח על ההחלטה שלי. כיף לי מאוד בראשון לציון ואני מאמין בעצמי וביכולות שלי להוביל את הקבוצה והמועדון למקומות טובים יותר”.

ערן סאסי – לקח גביע המדינה עם נערים ב’ (שנתון 2003) של מכבי ת”א (יח”צ)

ציפור קטנה לחשה לי כי יש מועדונים שממשיכים להתאמן גם עכשיו בסגר. כיצד שחקני ראשל”צ שומרים על כושר? ועד כמה תיפגע החזרה מבחינת כושר לליגה?
“קבוצת הנוער של המועדון לא מתאמנת. מה שכן הם מקבלים תכנית אימונים ממאמן הכושר באופן שוטף. ישנם שחקנים שמתאמנים גם בקבוצה הבוגרת כחלק מהסגל הרחב. פגיעה בטוח תהיה אבל כמו שאנחנו נפגע כך גם שאר הקבוצות”.

הבסיס של הקבוצה השנה מושתת על צעירים או ותיקים? כמה לחץ יש בקבוצה בשל המצב?
“הקבוצה מאוזנת מבחינת שחקנים ותיקים וצעירים. השוני היחידי משנה שעברה הוא שלשחקני שנה ראשונה קשה יותר לתקוע יתד בהרכב והם סובלים מחוסר יציבות. דבר נוסף, הגיוסים לצבא שפוגעים בשחקנים הוותיקים (שנה שעברה פחות נפגענו).
אין לחץ, יש פה שחקנים גברים שהם כל משחק עולים ונותנים הכל. אמרתי ואני אגיד שוב, אני בטוח שהמזל גם יהיה בצד שלנו בסופו של דבר ואז נעוף למעלה בטבלה”.

בטוח שהמזל יאיר פנים בהמשך הליגה (יח”צ)

האם יש שיתוף פעולה עם קבוצת הבוגרים?
“שיתוף הפעולה עם הבוגרים הוא מצוין. כעוזר מאמן בקבוצה הבוגרת הקשר עם איסמעיל הוא יומיומי. כיף לעבוד איתו והוא עוקב אחרי שחקנים. ביחד אנחנו מקבלים את ההחלטות לגבי שחקנים. הוא תומך ועוזר לקבוצת הנוער. זה לא מובן מאליו שמאמן הקבוצה הבוגרת מתעניין בקבוצת הנוער ואני חושב שזכיתי לעבוד עם מאמן כזה שמבין את הצרכים של הנערים”.

מה ייחשב הישג עבורך בסיומה של העונה? ואיזה עתיד אתה מאחל לעצמך?
“הישג יהיה להישאר בליגה. חשוב שנערים א’ יישארו בליגת העל ושקבוצת נערים ב’ יעלו ליגה, כדי ליצור מסורת במועדון שיכול וצריך להיפתח למועדון גדול.

לגבי הנוער אני עדיין מאמין שאפשר לשאוף לפלייאוף עליון, אבל קודם כל צריך לנצח. לעצמי אני מאחל להגיע הכי רחוק שאפשר. השאיפה היא כמובן בוגרים. אני נהנה מהעבודה בנוער וגם בקבוצה הבוגרת כעוזר. לכל דבר יש את הזמן שלו ואני בטוח שגם זמני בבוגרים יגיע. אני מקווה שהקורונה תעבור מהר והחיסונים ישפיעו לטובה ונחזור לשגרה במהרה לעשות מה שאנחנו הכי אוהבים לעשות. אני מאחל בריאות לכולם”.

קרא עוד
Back to top button
Close