אתם בחרתם – ניב יהושע שחקן העונה נערים א’ על

נערים א' על: ניב יהושע קשר האמצע של מכבי פ״ת שהניף העונה את צלחת האליפות עם קבוצתו, זוכה לתואר נוסף והפעם אישי - שחקן העונה בליגת נערים א׳ כשהבחירה נעשתה על ידי קוראי אתר ג׳וניורליג. ראיון עם סיפור הצלחה נוסף שגדל בכר הדשא הפורה של הלוזונים.

ניב יהושע קשרה של מכבי פ”ת – שחקן העונה של אתר ג’וניורליג עונת 21/22 (נזיה סולטאן)

בתחרות שחקן העונה של אתר ג׳וניורליג בחרו קוראי האתר את ניב יהושע קשר האמצע של מכבי פ״ת כשחקן העונה.

ארבעה שחקנים שנבחרו במשאל מאמנים התמודדו על התואר: ניב יהושע – מכבי פ״ת, יאן יוסופוב– בית”ר ירושלים, עומר דהן – מכבי חיפה, ועמית משיח – הפועל ת״א. ארבעה שחקנים שכל אחד מהם ראוי לתואר, וכל אחד מהם נותן על המגרש את כל כולו עד טיפת הזיעה האחרונה.

ארבעת המועמדים לשחקן העונה בנערים א’ על – כל אחד מהם ראוי לתואר

ניב יהושע ויאן יוסופוב היו צמודים לאורכה של ההצבעה כשבפוטו פיניש הקולות שקיבל ניב הכריעו את הכף, ומי שעקב אחר הליגה העונה, יודע כי לניב יש חלק משמעותי באליפות של המלאבסים והוא פקטור משמעותי בקבוצתו.

ניב הוא סיפור הצלחה הרבה בגלל האופי המיוחד שלו. הוא תלמיד מצטיין עם 5 יחידות באנגלית, מתמטיקה ומחשבים, שחקן שעובד קשה ולא מוותר על אף יחידת אימון מתוך 13 יחידות שבועיות. הוא הברומטר של הקבוצה הכחולה ואם לא די בכך הוא גם ילד צנוע, כריזמטי ומלא תשוקה ורעב. מסוג השחקנים שכל מאמן רוצה בחדר ההלבשה, וכל בעלים זקוק לו במועדון.

כדי לממן את אימוניו האישיים ניב משמש כעוזר בקבוצת טרום ד׳ במועדון הפתח תיקוואי ובעונה הקרובה הוא ימשיך עם השנתון לטרום ג׳. למרות כל ההספק הוא בן 17 בלבד כשהוא ושחקניו גדלים ומתפתחים ביחד.

הוא החל לשחק כדורגל בגני תקווה בגיל 5 ולאחר שנתיים עבר למכבי ת״א. בגיל 12 עבר מהצהובים כחולים למכבי פ״ת לבקשתו של מאמנו דאז יונתן שמל, ומאז נרקמה ביו שניהם מערכת של תלמיד שמשתוקק ללמוד מהמורה כל מה שרק ניתן, ומורה שמאמין בתלמידו והרי זה בדיוק מה שכל ילד צריך״ לפחות מבוגר אחד שיאמין בו״. רק שבמקרה של ניב, מועדון שלם זיהה את הפוטנציאל ועומד מאחוריו.

יונתן שמל – תמך ועזר רבות להתפתחות של ניב יהושע

ניב, ברכות. נבחרת על ידי קוראי האתר לשחקן העונה לאחר קרב צמוד עם יוסופוב. מה הבחירה מסמלת עבורך?
“אני לא מתייחס לפרסים אישיים. אלו לא המטרות שלי ולא מה שמניע אותי. מניעה אותי ההתקדמות האישית ולעבוד קשה ובצניעות. בכל מקרה מודה למי שבחר בי, זה מחמיא לי מאוד, וללא ספק יאן הוא קודם כל חבר והוא שחקן אדיר שעשה עונה אדירה ומגיע לו את כל המחמאות שבעולם. הוא שחקן ברמה הכי גבוהה שיש״.

תפקיד הקשר מה הוא בשבילך?
“מבחינתי תפקיד הקשר הוא התפקיד המרכזי בקבוצת כדורגל. הוא הלב של הקבוצה, השחקן שצריך לבנות את ההתקפות, להיות זה שמחבר בין החוליות ,וגם זה שיודע להצטרף לרחבה ולבעוט מרחוק. ומבחינה הגנתית זה שצריך להיות תמיד במיקום הנכון, לסגור קווי מסירה, ולחלץ כדורים. כך שקשר בעיניי הוא השחקן המרכזי של הקבוצה ואני מאוד אוהב את התפקיד”.

לחצו על הבאנר והבטיחו את מקומכם!

זכיתם העונה באליפות הליגה. הקרב ביניכם לבין הפועל ת״א היה צמוד, כשאתם רודפים אחריהם רוב העונה. סכם לי את העונה מבחינה קבוצתית ומבחינה אישית.
“אין ספק שתמיד כיף לזכות באליפות וזה רגע מכונן. אבל כמו שאמרתי בסופו של יום המטרה שלי כשחקן מחלקת הנוער היא להתקדם ולעבוד קשה. אני עובד תחת לוז קפדני של 13 יחידות אימון בשבוע עם מעטפת שעוזרת לי ביום יום להתקדם ולהשתפר. ה 13 יחידות אימון בשבוע מורכבות מחמישה אימוני קבוצה של מכבי פ”ת, ארבעה אימוני כח בחדר כושר (שניים פלג גוף עליון ושניים תחתון), בנוסף אימון אתלטיקה שמתמקד בטכניקות שונות של הריצה ואיך לרוץ נכון ולמקסם את היכולות הגופניות.

כמובן שהיכולות הגופניות לא ממלאות את כל המרכיבים של שחקן כדורגל ואני מבצע גם שני אימוני טכניקה עם יונתן שמל ואימון פילאטיס אחד. בכל שבוע אני גם רואה וידאו אישי עם האנליסט יואב קורקוס ואנחנו מנתחים ביחד את כל הפעולות שהיו במשחק, חושבים איך אנחנו משיגים את המטרות שהצבנו ומנתחים את הסיטואציות שהיו, ופעם בחודש אני נפגש עם התזונאית. כל זה כאשר מי שמנצח על התזמורת ביחד איתי הוא יונתן שמל שעוזר לי לנהל את הזמנים, מלווה אותי בפן המנטאלי, הטכני, ותמיד נמצא בשבילי, אם זה לבקר אותי או לשבח. כמובן שעוד איש משמעותי בתהליך הוא אבא שלי שמגיל קטן תומך בי ועוזר לי ונותן את הכל בשביל שאצליח, הן בלהגיע לכל אימון והן בעצות פרקטיות.

זכייה באליפות אחרי קרב לאורך העונה כולה מול הפועל ת”א (נזיה סולטאן)

מבחינה אישית היתה לי עונה מצוינת ואני שמח על כך. תודות לצוות המאמנים – אסי הבר, גוסטבו ואייל מאמן הכושר שנתנו בי את האמון ואת המושכות, ושמחתי שהצלחתי להחזיר להם על המגרש. כמובן תודה גם לכלל השחקנים בקבוצה שלאורך כל העונה נתנו מעצמם והשגנו את האליפות ביחד. הייתה לנו קבוצה מדהימה”.

השתייכת העונה לנבחרת U17. שיחקת מול נבחרות ברמה הגבוהה. ספר על החוויה. ואיך התרשמת מהבדלי הרמות בין היריבות מחו״ל לבין המשחקים בארץ?
“קודם כל אין ספק שנבחרת היא שאיפה של כל שחקן כדורגל וזכיתי לייצג בטורניר כל כך חשוב כמו היורו ושמחתי שהצוות נתן בי אמון. הייתה חוויה מעצימה להתמודד עם השחקנים הטובים ביבשת, להבין את הרמה, ולחוות את הקושי. זאת חוויה שהעצימה אותי מאוד ונתנה לי מוטיבציה לעבוד יותר קשה. 

התנסות נהדרת בטורניר היורו מול נבחרות מהטופ של אירופה (אייל עמר)

שיחקתי במשחק הראשון נגד לוקסמבורג 45 דק במשחק השני נגד איטליה 75 דק ונגד גרמניה כל המשחק. הדבר שהיה הכי בולט ביורו הוא הפערים בקצבי המשחק והאינטנסיביות לאורך זמן.  מול גרמניה ואיטליה עמדנו מצוין ושיחקנו כדורגל משובח מול אריות אירופה ובמחצית השנייה הפערים הגופניים נתנו אותותיהם והם שעשו  את ההבדל. הסיבה לכך לדעתי נעוצה בזה שרוב השחקנים שם בנבחרות הם כבר שחקני נוער מן המניין ואף חלקם שיחקו בבבוגרים והם מדי שבוע מתמודדים ברמות הכי גבוהות נגד השחקנים הכי טובים בעולם, ולכן הם רגילים לקצב המשחק המהיר. ברמה האישית אני חושב שהיה לי טורניר טוב ויצאתי מאוד מרוצה ומעודד להמשך הדרך”.

אתה עובד במועדון בקבוצת טרום ד׳. ספר מעט על העבודה עם הקטנטנים. מה אתה רוצה להנחיל להם? והאם נכונה העובדה שאתה עובד כדי לממן את אימונייך האישיים?
“נכון. אני עובד במועדון בקבוצת טרום ד’ ואפילו חזרנו מטורניר לא מזמן. אני מאוד אוהב את ההתנסות הזאת כי היא תורמת לי ברמה האישית כשחקן לראות את הדברים גם מהצד של המאמן. אני כל יום לומד מחדש על עצמי כמאמן על ידי הדגשים שאני נותן באימון לילדים ואז חושב על הדגשים בעצמי כשאני מתאמן. כמו כן, אחת המטרות שלי כשאני עובד היא כדי שאוכל לממן את האימונים האישיים שלי ואת המעטפת שכל כך חשובה לי. ובזכותם אני מצליח להתקדם ולהשתפר”.

לחצו על הבאנר להצטרפות בחינם – הנחות מיוחדות והחזר כספי לחברי מועדון

בחודש פברואר האחרון נסעת להיבחן בויאריאל ובלבאנטה. התרשמות שלך מהאימונים איתם, מהמיתקנים. ואיפה עומד עניין העברתך לחו״ל?
“נכון. יצאתי לימי התרשמות בלבאנטה ובויאריאל והלך לי מצוין. הייתה חוויה מעשירה מאוד שתרמה לי רבות. כרגע אני ממתין לדרכון האירופאי כדי שזה יוכל להבשיל למשהו רציני. אנחנו בקשר עם המועדונים ונקווה שבעתיד אצליח להגיע לשם. אבל כרגע אני נמצא במקום הכי טוב בישראל וטוב לי פה. יש פה צוות ניהולי מדהים –ליאור רדלר ואופיר לוזון נותנים לנו השחקנים את כל מה ששחקן במחלקת נוער צריך”.

רוצה להוכיח בשנה הראשונה בנוער שמגיע לו להיות על המגרש (אייל עמר)

שנה ראשונה בנוער. אתה עומד לפני שנה מאתגרת ולא פשוטה.
“אני בחור שאוהב אתגרים וזה רק מושך אותי למעלה. אני יודע שהולכת להיות שנה קשה ויש שחקנים מצוינים בנוער בטח בעמדה שלי, אבל אני בא מוכן מכל הבחינות ועושה את ההכנה הכי טובה שיכולה להיות מבחינה מקצועית ומנטאלית. ואעשה הכל כדי להוכיח שמגיע לי להיות על המגרש. זה תלוי רק בי וכל צאנס שאקבל מהמאמן אגיד תודה ואתן הכל בשביל הקבוצה וכדי להוכיח שאני ראוי להרכב״.

מי המודל שלך לחיקוי ואיפה נראה את ניב בעוד שנה שנתיים מהיום?
“אני רואה את ניב בעוד שנה שנתיים בנאדם צנוע שעובד קשה. אחד שאוהב את מה שהוא עושה, ואעשה הכל להגיע הכי רחוק שיש ואני בהחלט נמצא במקום הכי טוב כדי שזה יקרה. המודל לחיקוי שלי הוא יוסי בניון והשאיפה שלי היא להצליח ולעשות קריירה מדהימה כמו שלו בצניעות והתמדה וכאיש משפחה״.

קרא עוד

One Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close