דה צ’וקרל על תקן המקים לתחייה

שאול דה צ'וקרל לקח על עצמו העונה שני אתגרים של בנייה מחודשת. האחד, כמנהלה המקצועי של מחלקת הנוער של בית שאן, והשני, כמאמן קבוצת טרום א' במ.ס גלבוע, מועדון נוסף שנמצא בתהליך בנייה מחודש.

שאול דה צ’וקרל – בנייה מחודש במחלקת הנוער של בית שאן ובקבוצת הטרומים של הגלבוע (שראל אזולאי)

שאול דה צ’וקרל מאמן מנוסה עם ותק של 30 שנים בכדורגל, בעל תעודת פרו עם השתלמויות במועדונים דוגמת מנצ’סטר יונייטד, גלאזגו ריינג’רס, סלטיקס, טוטנהאם. במהלך השנים, אימן קבוצות בוגרים בליגות הבכירות, במועדונים דוגמת מכבי ת”א, הפועל פ”ת, הפועל חיפה בה גם גדל כשחקן. הפועל עכו, בה אימן את הבוגרים בליגה הלאומית וניהל את מחלקת הנוער של המועדון. כמו כן אימן וניהל מחלקות נוער נוספות בהן את הפועל א.א פאחם עימה עשה אשתקד הישג חסר תקדים, כאשר קבוצות הנוער, נערים א’ ונערים ב’ של המועדון עלו ליגה בתום העונה.

העונה, דה צ’וקלר מונה כמנהלה המקצועי של מחלקת הנוער המתחדשת של הפועל בית שאן ובמקביל מוביל את קבוצת טרום א’ של מ.ס גלבוע (בעבר, אסי גלבוע), מועדון נוסף שעובר תהליך של שיקום ותחייה מחדש של המועדון בכלל והמחלקה בפרט.

שאול, ספר לנו קצת על תהליך הבנייה המחודש של המחלקה
“המחלקה בבית שאן כעיקרון הייתה קיימת אולם לא היו קבוצות בכל השנתונים וללא ניהול מקצועי של המחלקה. השנה הגיעה עמותה חדשה שלקחה את הניהול על הפועל בית שאן והתאחדה עם מועדון עמק המעיינות, אשר לא מעט שחקנים מבית שאן שיחקו שם. המחלקה מסודרת ומאורגנת יותר. מבחינה מקצועית הכנסתי דפוסים חדשים למחלקה, הרגלים של מקצוענות, של סדר, ארגון וחינוך.

ספורט ישיר – רשת מובילה בארץ לציוד כדורגל מקצועי (לחצו על הבאנר למעבר לאתר ספורט ישיר)

כאשר גולת הכותרת היא האקדמיות שפתחתי – אחת לשנתוני נוער ונערים א’ ואחת לשנתוני נערים ג’, ילדים א’ וילדים ב’. השחקנים מקבלים שתי יחידות אימון נוספות בשבוע, הם מגיעים בשש וחצי בבוקר עד שבע וחצי ומשם הולכים לבית הספר. בכל אקדמיה יש כ-15 שחקנים, כחמישה שחקנים מכל שנתון.

בסך הכל חשוב לנו להיות מחוברים לקבוצה הבוגרת, לייצר שחקנים לקבוצה הבוגרת שתהיה על טהרת המקומיים, לאחר שבשנים האחרונות בדרך כלל הקבוצה הייתה בנויה על שחקני רכש – זו המטרה שלנו. יש שיתוף פעולה טוב ופורה עם מוריס אוזן מאמן הבוגרים, יש כבר את הניצנים הראשונים, עם שני שחקני נוער שמשחקים באופן קבוע בהרכב ובנוסף עוד כ4-5 שחקני נוער שמתאמנים עם הבוגרים למעט יום אחד שהם מתאמנים עם הנוער לקראת המשחק. כיום בקבוצה הבוגרת יש 4-5 שחקנים מקומיים בהרכב, שילוב של שחקני ובוגרי קבוצת הנוער”.

מוריס אוזן – בהרכב הקבוצה הבוגרת כבר ישנם בוגרי מחלקת הנוער (מאור אלקסלסי, אתר גולר)

מה היעדים שהצבתם לעצמכם בתחילת העונה בחטיבה ההישגית (נוער, נערים א’ נערים ב’) ואיך אתם יחסית למטרות?
“בשלב הראשון כמובן המטרה הייתה התארגנות ולהניע את התהליך של הבנייה המחודשת. ועכשיו כשאנחנו רואים שכל הקבוצות מסודרות ומאורגנות אז המטרות הן שכבר בעתיד הקרוב נוכל להגיע לליגות הגבוהות יותר, בנוער, נערים א’ ונערים ב’, אנחנו עוד לא שם, אבל אנחנו רוצים להגיע לשם. נערים ג’ שלנו, אחת הקבוצות החזקות במחלקה, אנחנו עובדים חזק עם השנתון הזה, כדי שבשנה הבאה בנערים ב’ הקבוצה תוכל לעלות ליגה ולמשוך את כל החטיבה הצעירה אחריה. אנחנו מיצרים מלמטה את העבודה, מהטרומים ושתי קבוצות ילדים ג’ שיש לנו, עם בית ספר לכדורגל שמונה 200 ילדים”.

דה צ’וקרל – תהליך בנייה בריא ונכון (מאור אלקסלסי, אתר גולר)

מה נקודות האור שאתה רואה תוך כדי תהליך הבנייה של המחלקה?
“מי שמכיר את בית שאן, זו עיר של כדורגל ועצם זה שהיא מרוחקת אפילו משאר הקבוצות בצפון, יש לנו תנאי פתיחה מעולים. יש מגרשים – יש אצטדיון ברמה מאוד גבוה, יש מתקן אימונים, חדר כושר מפואר, ויש בסביבה את כל הקיבוצים והמושבים, כך שיש פריחה מחודשת במחלקה.

ברמה ההישגית אנחנו מרוצים מהמצב של כל הקבוצות. הנוער אחרי ששנה שעברה היה בצמרת ורק הקורונה הפריעה לנו להיאבק על עליית ליגה, בגלל הוואקום שהיה בשנתונים למטה, התחיל לא טוב את העונה, אבל עכשיו אנחנו במגמת עלייה, גם חיזקנו את הקבוצה בעמדות מפתח, כמו שוער טוב שצרפנו, ואנחנו נראים טוב יותר עם 10 נקודות מתוך 15 במשחקים האחרונים”

ליצירת קשר לחצו על הבאנר!!

במקביל לבנייה המחודשת של המחלקה בבית שאן, אתה גם אחראי להצלחה של קבוצת הטרומים של מ.ס גלבוע – מה סוד ההצלחה שלכם העונה?
“זה אתגר לא פשוט, אבל אני מצליח לתכנן ככה את לוחות הזמנים שזה יתאפשר במקביל. בכלל כל המחלקה של מ.ס גלבוע זה פרויקט חדש. גם בגלבוע הייתה מחלקה מסודרת ומאורגנת, אך בשנים האחרונות הכל קרס. מי שהצליח שם להחיות את זה מחדש ולהקים את המחלקה זה זכי הרוניאן שעכשיו מונה 5 קבוצות גיל, ללא קבוצת בוגרים.

קבוצת טרום א’ של מ.ס גלבוע – מאזן מושלם בליגה (זכי הרוניאן)

סוד ההצלחה של הקבוצה ושל המועדון, שהוא על טהרת הישובים בתענכים באזור הגלבוע, זו העובדה שמדובר בחברה איכותיים שמגיעים מבתים טובים, בנוסף לכך שהם גם כישרוניים. אצלי בקבוצה יש שילוב של תמיכה מצד המועצה האזורית וההורים, שנותנים שקט לילדים. עובדים טוב, משחקים טוב ויש גם תוצאות, אנחנו מובילים את ליגת צפון1, עם מאזן של 10 מ-10, עם שני שערים חובה בלבד. אני מאוד קנאי לנושא של ספיגת שערים, זו נקודה שבאה לידי ביטוי בכל קבוצה שאימנתי, זה מצביע לי על קבוצה בריאה ומחויבת”.

אתר ג’וניורליג מאחל לשאול דה צ’וקלר הצלחה בתהליכי הבנייה המחודש הן בבית שאן והן בגלבוע

קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close