לאן תיסע צלחת האליפות

נערים א' על: מה הגורמים והכלים אשר יכריעו את גורל האליפות? המובילה מעיר היהלומים אשר חולמת שנים, מכבי תל אביב בעונה השנייה ברציפות או הפועל תל אביב אשר פתחה את העונה בסערה. לפני הכל מחר מחזור ליגה מאתגר במרכזו החניכים של עדי מישאל מפתח תקווה מתארחים בנתניה.

משלוש תצא אחת – מי תזכה באליפות נערים א’ על עונת 23-24

תשעה מחזורים לסיום העונה המתח בנערים א’ על מרקיע שחקים. בעונה שעברה היו אלו מכבי תל אביב ומכבי פתח תקווה אשר ניהלו קרב איתנים על תואר האליפות אשר הוכרע בשריקה האחרונה  במחזור הסיום.

שאנחנו נכנסים לישורת האחרונה במאבק על תואר האליפות לוקחות אותנו מכבי נתניה המובילה, מכבי והפועל תל אביב לפוטו פיניש שנראה מבטיח האומנם?

את גולת הסקרנות מספקת מכבי נתניה המובילה חולמת ומצהירת כוונות בכל פתח עונה, בשנה זו מצליח אלירן מזרחי מאמן הקבוצה להעמיד עד כה קבוצה יציבה לוחמנית וממושמעת אשר צולחת מאבקים ומצבי לחץ כאשר ידה על העליונה.

לנתניה 52 נקודות מקדימה בשתי נקודות את את השנייה מכבי תל אביב ובחמש נקודות את הפועל תל אביב. בכתבת המבוא שלנו לעונה (https://bit.ly/3vncJFF) סימנו את שלוש הקבוצות כליהוק שאמור לתת את הטון עד לקו הסיום.     

מה איפוא יכריע את משולש הצמרת – האם המאבקים הישירים בין הקבוצות, עומק הספסל הניסיון והצד המנטלי של המועדון ,יחס שערים או גורם שלישי שיעקוץ ברגעי ההכרעה את אחת המועמדות בציר וינשל אותה מהמאבק (סקר מצביעי אתר ג’וניורליג – מי תניף את צלחת האליפות בסוף הכתבה)

ליצירת קשר – לחצו על הבאנר!!

הפנים נשואות לשני מחזורים שאמורים להיות הגורליים במחזור ה-25 ב-6.4 בוולפסון תארח הפועל תל אביב את המובילה נתניה (בסיבוב הקודם המאבק הדרמטי עם תהפוכות הסתיים בשיויון 2:2) שלושה מחזורים לאחר מכן במחזור ה-28 תגיע הדרמה לשיאה בשעה שמכבי נתניה תארח את מכבי תל אביב במה שיוכל להסתמן כמשחק העונה האמיתי במשחק הראשון בקריית שלום הביסו החניכים של ציון כהן מתל אביב את נתניה 5:0 זהו ההפסד היחיד של נתניה העונה ואל לכם להשליך עם תוצאה זו על גורל האליפות, גם בנתונים היבשים.

כך לדוגמא מכבי נתניה ותל אביב במאזן של הפסד ליגה אחד לכל אחת. הפועל תל אביב השלישית במאזן של 4 הפסדים לעומת זאת היא כבשה את מספר השערים הגבוה ביותר נכון לעכשיו 68 כיבושים מול 21 ספיגות, יחס שערים חיובי של 47 שערים.

מכבי תל אביב כבשה 62 שערים וספגה 18 עם יחס שערים חיובי של 44. המובילה מכבי נתניה רחוקה מהשתיים בפרמטר זה אשר יכול להיות גורלי במצב של שיויון נקודות היא כבשה 47 שערים ספגה 21 ועומדת על יחס שערים חיובי של 26 שערי זכות.

בואו נביט פרקטית על הסגלים, המספרים והאיכויות בחלקים הקדמיים של הקבוצות ועומקם. את טבלת מלכי השערים בליגת העל מובילים שני שחקני הפועל תל אביב אור מסיכה שככל הנראה יהיה מלך שערי העונה עם 24 כיבושים עד כה ואחריו רון תלמי שהובא מאשדוד עם 15 שערים.

אור מסיכה – בדרך למלכות השערים בליגת העל (נזיה סולטאן)

אחריהם ברשימה איתי זפרני ממכבי תל אביב 15 כיבושים וחברו לקבוצה יואב חונין עם 10, יהל אברגל 9 כיבושים. עשרה שערים יש למבקיע הבולט של מכבי נתניה דניאל דאפאאה.

בעומק הסגלים דומה ששתי הקבוצות התל אביביות זוכות ליתרון על פני יריבתם המובילה מהשרון.

לפרסום באתר ג’וניורליג – לחצו על הבאנר!!!

כאן אציף זיכרון רב שנים שהקוראים הצעירים לא התוודעו מן הסתם. בשנת 82 הייתה מכבי נתניה הבוגרת האגדית שעלייה נאמר נתניה ועוד 15 קבוצות שיחקו שם שחקנים כמו עודד מכנס, דוד לביא, גראיני, פיזנטי, בני לם המוכר לכם ועוד שורה ארוכה של כוכבים. נתניה שלאותה עונה פירקה את מכבי תל אביב ובית”ר ירושלים 6:0 ו 6:1 וכמוהם עוד הרבה קבוצות. הקבוצה סבלה מתסמונת משחקי החוץ ולמרות כל האיכויות ויחס השערים המפוצץ הפסידה את האליפות להפועל כפר סבא של דרור קשטן ז”ל אשר ביצירה טקטית נכונה דחק את פער האיכות מול נתניה וזכה לראשונה עם קבוצתו בתואר.

היהלומים יצליחו לרשום אליפות היסטורית? (מדיה מכבי נתניה)

ולמה אני מציף את הזיכרון ושואל, האומנם מכבי נתניה תקרא תיגר על כל מועדוני העל. אם החבורה מעיר היהלומים ימשיכו ויצליחו לעשות את ההתאמות הנדרשות עד לסיום נראה פה קריאת השכמה לעוד קבוצות חולמות.

מכבי תל אביב היא האלופה, את הסגל העשיר שלה מוביל ציון כהן מהמאמנים הבולטים בליגות הנוער ובעל ניסיון במאבקים מסוג זה כאשר ברזומה שלו שני גביעי מדינה ואליפות שחברה לדאבל מרשים בעונה שעברה. תוסיפו את הביטחון והניסיון הבין לאומי המחשל שיש לשחקני הנבחרת בקבוצה ותבינו מכבי תל אביב חזק בפורמת התחרות.

הצהובים כחולים יצליחו לרשום אליפות נוספת? (בן הנל)

הפועל תל אביב את מחלקת הנוער של המועדון מוביל אסף גרנשטיין דרך עיקשת ושינוי תפיסתי עמוק לקבוצות המחלקה. הפועל תל אביב חיזקה העונה את שירותיה בלא פחות משמונה שחקנים איכותיים אשר מגבים בסך הכולל כל תפקיד במערכי השדה כאשר מדובר בריצה למרחקים ארוכים כמו עונה תובענית.

את קבוצת הנערים מוביל שימי אברהם בחריצות והעמיד קבוצה חזקה ומאומנת. הפתיחה של הפועל הייתה מרשימה ביותר בהמשך נרשמו מספר תקלות, תוסיפו את ההפסד בקריית שלום וכך נפתח פער של 5 נקודות שממש לא אמור להעיד על איבוד גובה סופי וכאן גם יבחן הפאן המנטלי עד לקו הסיום.

האדומים מוולפסון שהתחילו נהדר את העונה רוצים גם לסיים באותה צורה (מדיה הפועל ת”א)

כבר מחר במוקד המחזור ה-22 תארח המובילה נתניה את מכבי פתח תקווה של עדי מישאל הממוקמת רביעית למשחק מבחן משמעותי, מכבי תל אביב תארח בקריית שלום את הפועל חיפה גם הפועל תל אביב תאותגר בשעה שתתארח באבו גוש אצל הפועל ירשלים אחת מהפתעות העונה.

ליצירת קשר לחצו על הבאנר!!

מאמני שלוש הקבוצות המובילות מתייחסים לאתגר עד הסיום:

אלירן מזרחי מאמן המובילה מכבי נתניה: “אמרתי עוד לפני שהתחילה השנה שאני מאמין מאד בקבוצה שלי ואם נפתח את העונה בצורה טובה אז הכל אפשרי.

אנחנו תמיד דוחפים את עצמנו לעוד שיפור ועוד למידה בכל היבט ונשארים צנועים, סך הכל עד עכשיו הצלחנו לשמור על יציבות ובגרות וזה בא ליידי ביטוי בתוצאות לשמחתי. אנחנו נכנסים לשליש האחרון של העונה ומכאן האתגר רק הולך ונעשה יותר גדול כי זה המאני טיים האמיתי.

אני סומך על השחקנים שלי ב-100 אחוז שימשיכו להביא את עצמם מוכנים לכל משחק ואני מקווה ומאמין שהשיא שלנו עוד לפנינו”.

אלירן מזרחי – מוביל את נתניה לעונה חלומית (מדיה מכבי נתניה)

ציון כהן מאמן האלופה ומחזיקת הגביע מכבי תל אביב: “מבחינתנו אנחנו ממשיכים בדרך שלנו לפתח שחקנים לקראת המשך הדרך שלהם מכל הבחינות שזה הדבר החשוב ביותר.

בדומה לשנה שעברה מאבק האליפות והגביע פתוחים עבורנו ואנחנו מאמינים שאפשר ללכת עד הסוף…אנחנו יודעים שזה תלוי בנו.

אנחנו צריכים להגיע מרוכזים לכל משחק. בסיבוב הקודם הפסדנו יותר מדי נקודות לא מחויבות. גם נתניה וגם הפועל תל אביב שתי קבוצות חזקות מאוד שעושות עונה טובה מאוד עד עכשיו.

ציון כהן מאמן הדבליסטית מאשתקד רוצה גם העונה תארים (מדיה מכבי ת”א)

אין ספק שעומק הסגלים, הצד המנטלי והתעלות שחקנים במאני טיים  יהיה מכריע הדבר החשוב ביותר מבחינתי בשביל לקחת תארים הוא הצד המנטלי להאמין בדרך בשחקנים ובעצמך.

לצד זה לרצות ללמוד ולהשתפר בכל אימון וכל משחק. הצד הפיזי הוא חשוב לא פחות וזאת העבודה של הצוות להביא את השחקנים מוכנים פיזית לכל משחק ולהוציא מהם את המקסימום”.

שימי אברהם מאמן הפועל תל אביב: “אנחנו נמצאים בשליש האחרון של העונה. הראשון היה מצויין מבחינתנו, השני קצת פחות. מבחינת התוצאות, הדברים פחות התחברו לנו בחודש האחרון, אבל אנחנו עובדים קשה ומאמינים שבמשחק הליגה האחרון כבר חזרנו לדרך שלנו וככה הדברים יימשכו.

שימי אברהם – רוצה אליפות עם שנתון 2007 (יח”צ)

נמשיך לדבוק במטרה העיקרית שלנו שהיא פיתוח השחקן, וכמובן שנשאף לנצח בכל משחק ולהגיע הכי רחוק בתחרות שיש לנו עם שתי קבוצות מצוינות”.

הקדימון לפוטו פיניש מוכן, עכשיו זמנכם להצביע ולנחש באיזה מתחם תנחת צלחת האליפות? שפירא, קרית שלום, וולפסון

מי תזכה באליפות נערים א' על?
קרא עוד
Back to top button
Close