נצרת עילית: מצפים לקפיצת מדרגה בחטיבה הבוגרת

כך ציין רועי כהן מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער של נצרת עילית לאור שיתוף הפעולה המתהדק עם מכבי חיפה.

רועי כהן המנהל המקצועי של הפועל נצרת עילית, מצפים לקפיצת מדרגה בחטיבה הבוגרת (יח”צ)

מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער של הפועל נצרת עילית, הוא לא אחר מרועי כהן שמנהל גם את הקבוצה הבוגרת. תחתיו נמצאים סמי מיכאלוב שמנהלת את החטיבה הבוגרת מנערים ב’ עד קבוצת הנוער כאשר מיכאלוב מאמן גם את קבוצת הנוער. ואבי צימברג אשר מנהל את החטיבה הצעירה שכוללת את בית הספר לכדורגל של המועדון ואת קבוצות הליגה עד נערים ג’, סך הכל כ-200 ילדים בחטיבה הצעירה.

במסגרת תוכנית המצוינות של החטיבה הבוגרת, סמי מיכאלוב מעביר לשחקנים שבתוכנית אימוני בוקר פעמיים בשבוע טרם שעות הלימודים בבית הספר. בנוסף בקבוצת הנוער של נצרת עילית יש 5 שחקנים חריגי גיל אשר נמצאים בסגל של הקבוצה הבוגרת ומתאמנים איתם באופן קבוע, פעם בשבוע חריגי הגיל עוברים אימון מסכם עם הנוער ומשחקים בשבת עם הנוער אלא אם ישנה עדיפות באותו שבוע לקבוצה הבוגרת.

רועי כהן המנהל המקצועי של כל המועדון קובע את המדיניות ואת תוכניות העבודה והתכנים שמועברים לשחקנים. בשנים האחרונות מחלקת הנוער של נצרת עילית יצאה לא פחות מ-10 שחקנים לליגת העל. שחקנים כמו אורן ביטון, בן ביטון, בן תורגמן, אוהד רבינוביץ, אביב סולומון, דולב אזולאי, ז’ניה ברקמן ועוד.

סמי מיכאלוב, המנהל המקצועי של החטיבה הבוגרת ומאמן קבוצת הנוער של המחלקה (יח”צ)

מועדון נצרת עילית עובד בשיתוף פעולה עם מועדון מכבי חיפה.  חיפה מעבירה שחקנים צעירים ומוכשרים שסיימו גיל נוער להתחשל בקבוצה הבוגרת של נצרת עילית. בשנה הקרובה שיתוף הפעולה אמור לקפוץ מדרגה ונצרת עילית תהיה מעין קבוצת בת של מכבי חיפה. שיתוף הפעולה יהיה מלא ויכלול גם את מחלקות הנוער של המועדונים. שחקנים מצטיינים ממחלקת הנוער של נצרת עילית יוכלו לעבור למכבי חיפה, יהיה שיתוף פעולה של מערכות הסקאוטינג, שיתוף של תכנים מקצועיים ותיאום בין מו אלאך ורועי כהן שני המנהלים המקצועיים של שני המועדונים.

שאלנו את רועי כהן המנהל המקצועי של נצרת עילית.
לאור השיתוף פעולה שהולך להיות עם מועדון מכבי חיפה. איפה היית רוצה לראות את מחלקת הנוער של נצרת עילית
?
“אני רואה התמזגות בין הצרכים של מכבי חיפה לפתח את השחקנים שלהם לבין הצרכים שלנו לפתח את הזהות שלנו ואת השחקנים שלנו לקבוצה הבוגרת. בחטיבה הבוגרת אני רוצה לראות את קבוצות הנערים וקבוצת הנוער שלנו עולות לליגה הבכירה. יש לנו קבוצות איכותיות ומוכשרות ואנחנו צריכים לעשות את קפיצת המדרגה. וכמובן להמשיך ולפתח שחקנים לקבוצת הבוגרים, בשאיפה שבשנים הקרובות נראה בכל שנתון שניים שלושה שחקנים טובים שמשתלבים בקבוצה הבוגרת כשחקני הרכב ורוטציה”.

רועי כהן, רוצה לעלות ליגה בחטיבה הבוגרת ולייצא על בסיס קבוע שחקנים לקבוצת הבוגרים (יח”צ)

ומה בנוגע לחטיבה הצעירה של נצרת עילית?
“בחטיבה הצעירה אנחנו רואים מול עיננו שני דברים מרכזיים, לתת לילדים ערכים חינוך ודרך ארץ, ודבר שני לגרום להם לאהוב את המשחק, להקנות להם מתוך האהבה למשחק גם את הבסיס לכדורגל שזה אומר כמובן תכנים ראשוניים, טכניקה, קורדינציה, כל מה שדרוש כדי לפתח את השחקנים הצעירים”.

מה ההישג המשמעותי מבחינתך שהיה בשנה שעברה במחלקת הנוער של נצרת עילית?
“ההצלחה העיקרית מבחינתנו היא שהצלחנו בעקבות עונה טובה של קבוצת הנוער שסיימה במקום הרביעי בליגה הלאומית, לשלב 7 שחקנים בסגל הקבוצה הבוגרת. מבחינתנו זאת ההצלחה וזאת ספינת הדגל שלנו”.

קרא עוד
Back to top button
Close