עוז ויוסי בילו – את מ.ס אשדוד יובילו

עוז בילו, שנתון 2001 משחק כחריג גיל בנוער של מ.ס אשדוד וחתום על חוזה בבוגרים במועדון. מצד אחד הוא ותיק בנוער ומשחק לצד צעירים, ומנגד הוא צעיר בבוגרים ומשחק לצד ותיקים. אביו, יוסי בילו מאמן נערים א' באשדוד, אחראי על ביקורת האיכות של הבן והכל למען הצלחתו.

עוז ויוסי בילו – האב יוסי מאמן את נערים א’ והבן עוז משחק בבוגרים וחריג גיל בנוער (יח”צ)

שילובו של חריג גיל בנוער מהווה מסגרת לשחקן ואמור להקל על שילובו בבוגרים בעתיד. אך עניין חריגי הגיל לא נחל הצלחה גדולה בלשון המעטה, השחקנים לאו דווקא התפתחו, ואף פגעו בקידום שחקנים צעירים יותר שמקומם בהרכב נלקח.

עוז בילו שחקן מ.ס אשדוד משחק כחריג גיל. השנה החל את שנתו השלישית בנוער, ובמקביל הוא משחק בבוגרים במועדון. בשנה שעברה שולב עוז בשמונה משחקיי בוגרים, והשנה שיחק עם הקבוצה בגביע הטוטו.

עוז בילו – פורח בתפקידו החדש כקשר 50/50 (טל אקוקה)

הוא שחקן רב גוני ואחד מהכישרונות הגדולים במועדון. מאז שעוז זוכר עצמו, הוא שיחק מספר 10 מתחת לחלוץ, ורק בשנה שעברה המאמן אלי לוי הבין שהוא יכול לקבל יותר משחקן אלגנטי כמו עוז, והוא החליט לשנות לו את התפקיד לקשר 50/50. עוז לקח את התפקיד ברצינות וסיים את העונה כמלך השערים. הוא שחקן שמסוגל לעשות כאב ראש לכל הגנה שעומדת מולו, בעל ראיית משחק טובה, יצרן של מהלכים התקפיים המסתיימים בשער בשל הסיומת המדויקת בה הוא ניחן, הוא שמאלי בעל שליטה מצוינת בכדור, זריז ותחבולן, אך אל לנו לטעות- הוא עובד קשה מאוד בשביל להצדיק את הקרדיט אותו מקבל ממאמניו.

עוז, סיימת את העונה שעברה עם 20 כיבושים מעמדת הקשר והיית בורג חשוב מאוד בקבוצה. ליד השם עוז בילו לעולם ועד יהיה רשום- העלה את אשדוד לליגת העל לנוער. איך זה מרגיש להיות שחקן מרכזי בעונה מושלמת עם מאזן של 20 ניצחונות ותיקו בודד אחד?
“מחמיא לי מאוד שאת אומרת שלעולם יהיה רשום שהעליתי את הקבוצה לליגת העל, אבל האמת היא שאילולא אלי לוי המאמן לא היינו מצליחים כקבוצה לסיים באחוזים שסיימנו. אלי ללא ספק היה המנהיג של הקבוצה”.

עוז בילו – בורג משמעותי בחזרה של מ.ס אשדוד לליגת על (דוברות מכבי נתניה)

השנה זו שנתך השלישית בנוער, לצידך ישחקו שחקנים צעירים וחסרי ניסיון. האם אתה מרגיש מנהיג על המגרש? ואיך אתה תורם מניסיונך לצעירים?
“השנה אני מתאמן באופן קבוע בקבוצה הבוגרת, וכמובן כשאני משחק בקבוצת הנוער, אני מרגיש אחריות גדולה כלפי השחקנים היותר צעירים. אני נותן להם עזרה מנטלית ועוזר להם להתמודד עם הלחץ של ליגת העל לנוער. אין חכם כבעל ניסיון, בואי לא נשכח שרק לפני שתי עונות הייתי באותה סיטואציה”.

העונה, לפני עצירת הספורט, הספקת לשחק עם קבוצת הנוער ארבעה משחקים. ניצחתם את נוף הגליל ובית”ר ירושלים, והפסדתם למכבי פ״ת ולהפועל ק״ש. אתה חתום עד כה על ארבעה שערים. כמה קשה לשחק בליגת העל לעומת שנה שעברה בלאומית? ומהן המטרות שלכם בהתחשב בעובדה שאתם חדשים בליגה?
“השנה קבוצת הנוער של מ.ס אשדוד תהיה בפלייאוף העליון. יש לנו קבוצה חזקה ומוכשרת. אני לא מרגיש שאנחנו מתקשים בליגה. גם כשהפסדנו לק”ש ולמכבי פ”ת היינו עדיפים מקצועית, הבעיה שהחמצנו יותר מידי וכמאמר הקלישאה- בכדורגל כשלא כובשים בסוף סופגים. המטרה היא להשתלב בפלייאוף העליון וכמובן להשתפר באופן אישי במקסימום”.

מאמין שקבוצת הנוער של מ.ס אשדוד תהיה בפלייאוף העליון (טל אקוקה)

אתה בן 19.5 ומשחק בקבוצת נוער כחריג גיל. מי נהנה יותר מהיותך חריג גיל בקבוצה- אתה שמקבל צ’אנס? או המועדון שיש לו אינטרס לשמור עלייך באמצעות חוזה לא גבוה (ואולי חוזה אפס)?
“החוזה שלי הוא חוזה של חייל המשחק בקבוצת בוגרים. אני משרת כספורטאי מצטיין. חתמתי ל- 4.5 שנים בבוגרים. החוזה שלי הוא כמו ליתר השחקנים בגילי ובמעמדי. אני גם לא יודע להגיד כמה משחקים אשחק בנוער או בבוגרים, הכל תלוי בצרכים של הקבוצה הבוגרת בה אני מתאמן באופן קבוע. לדעתי האישית, לשחק עוד שנה כחריג נוער זה דבר חיובי, היות וזה מאפשר לקבל דקות משחק רבות יותר למשך שנה נוספת. זאת מכיוון שאין ליגות מילואים בארץ, ותמיד עדיף לשחק מאשר לשבת על הספסל. מנגד, זה מונע מהמועדונים לשלב את הצעירים בקבוצות בוגרים. כך שלמטבע שני צדדים”.

בשנה שעברה עשית את צעדייך הראשונים בבוגרים. אתה שרגיל להיות הבוגר ובעל הניסיון בנוער, מגיע לבוגרים כצעיר וחסר ניסיון. איך עושים את המעבר בין הנוער לבוגרים? ועד כמה קשה ההשתלבות בקבוצה הבוגרת?
“המעבר מנוער לבוגרים הוא קשה בעיקר בצד המנטלי. צריך לדעת להשתלב חברתית עם השחקנים הבוגרים וגם לגרום להם לסמוך עלי מקצועית כשאני על המגרש. למזלי, אני מרגיש שהשתלבתי בצורה טובה, גם חברתית וגם מקצועית, עם הרבה עזרה מצד השחקנים ומצד הצוות המקצועי”.

מרגיש שהשתלב טוב בבוגרים חברתית ומקצועית (טל אקוקה)

 אי אפשר שלא להחזיר אותך מעל שנתיים אחורה למשחק בגביע המדינה לנערים א׳ בין קבוצת אשדוד בה שיחקת, לבין הפועל ת״א שאבא שלך יוסי בילו עמד על הקווים, ובסופו של משחק גם ניצח ולקח את הגביע. האם העובדה שאבא הוא זה שהניף את הגביע המתיקה לך את ההפסד?
“למרות שעברו כמעט שלוש עונות ממשחק הגביע, זו חוויה שאני ואבא שלי לא נשכח לעולם. גם היום יש רגעים שאנחנו מדברים על הגמר. רציתי מאוד לזכות בגביע ומצד שני הייתי מאושר בשבילו. בסופו של דבר, הגביע הגיע למשפחת בילו”.

תחת שמו של אביך רשומות אליפויות, גביעים וקידום צעירים (אושר דוידה, עמית מאיר, שביט מזל, אילי תמם ועוד), עד כמה אבא משמעותי בדרכך בכדורגל? והאם לגדול עם אבא מאמן כדורגל זה יתרון או חסרון?
“אין ספק שאבא הוא אחד המאמנים הטובים בארץ במחלקות הנוער. ההישגים שלו- הזכיות, תארים וקידום צעירים הולכים לפניו. מעבר להיותו מאמן מצוין, השחקנים בקבוצות שהוא אימן תמיד התחברו אליו בפן האישי וכל השחקנים שציינת בקשר איתו עד היום. לקידום שלי הוא מאוד משמעותי – באימונים האישיים שאנחנו עושים יחד באופן קבוע וגם בעצות ובביקורת שהוא נותן לי מחוץ למגרש. לא תמיד קל לקבל ביקורת, אבל אני יודע שהמטרה היא לעזור לי. הקשר בינינו הוא הרבה יותר מאבא ובן. השנה למזלי יצא שאבא מאמן במ.ס אשדוד, מה שתורם שהדינמיקה תהיה עוד יותר מושלמת”.

מה החלומות שלך? וכדי לראיין אותך בעוד 5 שנים איפה אני אמצא אותך?
“בטווח הקצר אני מאוד רוצה להשתלב כשחקן משמעותי בקבוצה הבוגרת באשדוד. לגבי העתיד הרחוק יותר – השאיפה והחלום הם להגיע לקבוצה גדולה ולהיות שחקן משמעותי. אני נמצא בהליך לקבל דרכון פורטוגלי, כך שהחלום האמיתי הוא לשחק בחו”ל באחת הליגות האיכותיות באירופה.”

עוז בילו – שואף להגיע לרמות הגבוהות ביותר (ניב כהן)
קרא עוד

One Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close