שתי עליות ליגה בעונה אחת

קבוצות הנוער ונערים א' של הפועל פ"ת עשו חייל בליגות המשנה כל הדרך אל ההעפלה המיוחלת לליגת העל בעונה הבאה. מה שמייחד את עידו טסה, הבלם הנהדר של המלאבסים, זה שהוא היה שותף משמעותי לשתי העליות. בכתבה זו טסה מסכם עונה וכבר מביט אל עבר ליגת העל לנוער.

עידו טסה- חלק חשוב משתי עליות הליגה של הפועל פ”ת (מדיה הפועל פ”ת-אסף הופמן)

קבוצת הבוגרים של הפועל פ”ת לא הביאה רגעי נחת לאוהדיה העונה עם הירידה לליגה הלאומית, אך אם אפשר למצוא מקום של אופטימיות, נחמה ותקווה לטווח הארוך, ניתן למצוא אותה במחלקת הנוער שחווה עונה נהדרת בחטיבה ההישגית.

בשבוע שעבר קבוצת נערים א’ בהדרכת בן קפלן וקבוצת הנוער בהדרכת אליעזר בן אהרון חגגו תוך יומיים העפלה לליגת העל (נערים א’ ונוער), כשבהעפלות הללו ניתן למצוא שני מכנים משותפים, הראשון שבהם- ניצחונות של אופי על חודו של שער אל מול הצהרות כוונות משמעותיות בקרבות הצמרת שתרמו בהצלחה.

למכנה המשותף השני קוראים עידו טסה. בקבוצת נערים א’ בלטו יחד איתו אלון ג’נאח, יואב סולל, לירן קצב, עמית פולק, אריאל אמר, איתי מזרחי, אופק פייגין ועוד, כשבנוער בלטו יחד איתו מקסים בבקו, עמית משיח, רוי בן נביא, עמית אוחנה, ירין חנום, רואי טלמור, סתיו לוי ועוד.

קבוצת הנוער של הפועל פ”ת חוגגת העפלה מרשימה (מדיה הפועל פ”ת, אסף הופמן)

הבלם, שכאמור לקח חלק בשתי ההעפלות, נקרא לדגל לקבוצת הנוער בתחילת העונה והצטיין בחצי הראשון של העונה, כשבחצי השני הוא איזן בהצלחה בין שני השנתונים ואף כבש שערים חשובים. טסה מגדיר את השער שכבש מול קריית אונו כשער החשוב הן אישית והן קבוצתית, וכבר מסתכל קדימה לאתגרים הבאים.

ברכות חמות על ההעפלה הכפולה, נערים א’ והנוער בהפרש של יומיים! ספר בקצרה על התחושות.
“תחושה מספקת לעלות שתי ליגות ביומיים, בטח כשזה משפיע עליי גם לשנה הבאה, בבחינה האישית זה בונה אותי חזק יותר לקראת האתגר בליגת העל לנוער, שמח שיצא לי לתרום לשתי העליות”.

לפרטים נוספים והרשמה – לחצו!!!

ספר לנו על הגורמים שהביאו לכך שתהיה עם קבוצת הנוער במרבית החלק הראשון של העונה, ואיך הצלחת בזמן כל כך קצר להתאים את עצמך לסגנון של קבוצת הנוער ולהיות חלק חשוב בהרכב?
“היה בתחילת העונה שחקן שהיה צריך ללכת לטירונות, מהמובילים בקבוצה. הוקפצתי במקומו להרכב הפותח כולל למשחקים החשובים, הצטיינתי ואחרי שהוא חזר המאמן החליט לשלב אותי ואותו ביחד, ואני שמח שזה עבד. בהתחלה היה מאתגר עבורי להסתגל אך מהר מאוד התאמתי את עצמי לקבוצה ולמערך”.

הרוב המוחלט של קמפיין הגביע של קבוצת נערים א’ היה מול קבוצות מליגת העל. עד כמה אתה מרגיש שמפגשים אלו חיזקו אותך בהיבט הפיזי והמנטלי.
“תמיד כיף לשחק נגד קבוצות מליגת העל ובמיוחד לנצח אותן. עשינו מסע טוב בגביע, ניצחנו קבוצות מליגת העל כמו הפועל ר”ג והפועל ירושלים, היינו יותר טובים מהם ויצאנו מרוצים מהדרך. הניצחונות האלו נתנו לנו מוראל לנצח כל משחק במאבק האליפות ואני שמח שאכן ניצחנו את כל המשחקים”.

לקטלוג המלא – לחצו!!!

איזה שער שככבשת העונה אתה מגדיר כשער המשמעותי ביותר, והאם אתה מגדיר את אחד הניצחונות על בית”ר כמשמעותיים ביותר לקבוצה כולה?
“אני הולך על השער מול קריית אונו. זה הגיע במשחק חוץ סופר קשה שמאוד מאתגר לשחק בו את הקצב שאתה רגיל אליו, וזה היה ניצחון שקידם אותנו בדרך למטרה, חשוב שניצחנו גם את המשחק הזה. הניצחון על בית”ר במחזור הפתיחה היה משחק מהחשובים שלנו העונה למרות שזה היה במחזור הראשון, כי זה הראה לכל הליגה מי זאת הפועל פ”ת”.

גם דרך ניצחונות של אופי נמדדים אלופים, וזה קרה לשתי הקבוצות לא מעט העונה- יפו בנערים א’, כפר שלם בנוער ועוד. ספר לנו על סוד ההצלחה שמאפיין את מחלקת הנוער של הפועל פ”ת, על האווירה באימונים ולפני המשחקים.
“כל קבוצה היא ווינרית בפני עצמה, ווינרים שלא יכולים להפסיד נקודות, כל הליגה ראתה עם הזמן שזו העונה של הפועל פ”ת גם בנערים א’ וגם בנוער. עבדנו קשה בשביל המטרה. גם במשחקים הפחות טובים ידענו לגלות אופי- לשמור על רשת נקייה ולהבקיע שערים חשובים. כל זה לא היה קורה בלי הצוות המקצועי הנהדר שתמך בנו ועזר לנו להשתפר מאימון לאימון, צוות מקצועי ברמות הגבוהות”.

“הניצחון על בית”ר- מהחשובים שהיו העונה”, עידו טסה חוגג מול הירושלמים (מדיה הפועל פ”ת)

איך הצלחת להתמודד במהירות עם הסוויץ’ בין שני משחקי העלייה, כששניהם שוחקו בהפרש של יומיים בלבד?
“התכוננו טוב למשחק של קבוצת נערים א’, ומהר מאוד בתוך המחצית השנייה גמרנו את המשחק. המעבר החד מנערים א’ לנוער היה דיי פשוט מבחינתי, כי שיחקתי עם הנוער חצי מהמשחקים בליגה ואני מכיר מצויין את הסגנון וצורת המשחק”.

מהן הציפיות שאתה מציב לעצמך להמשך הדרך לקראת האתגר בליגת העל לנוער?
המטרה שלי היא להשתפר כמה שאפשר לקראת העונה הבאה ולהיות שחקן מוביל ודומיננטי, ומהבחינה הקבוצתית נבוא ולא נפחד מאף קבוצה בתקווה להיאבק על מיקום בחצי העליון”.

לפרסום באתר ג’וניורליג – לחצו על הבאנר!!!
קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close