“בזכרון יעקב שואפים להיות מועדון מקצועי”

דודי זברו מחדש ימים כקדם ומחזיר את מועדון מכבי זכרון יעקב לקדמת הבמה. הוא מקים את המועדון מאפס ושואף להחזיר את הילדים שיצאו לשחק מחוץ ליישוב להילחם עבור סמל המועדון.

בזכרון יעקב שואפים להיות מועדון מקצועי (יח”צ)

אחת מקבוצות הכדורגל הראשונות בארצנו הייתה קבוצת הכדורגל מכבי זכרון יעקב שנוסדה ב- 1912. המועדון שיחק בליגות הנמוכות עד שב- 1995 הוא אוחד עם הפועל זכרון יעקב והקבוצה נקראה עירוני זכרון יעקב. אחרי 5 שנים ירדה הקבוצה לליגה ג’ ופעילותה הופסקה.   

מאז, כבר 20 שנה שדודי זברו חולם לשחזר ימים כקדם, להרים את הכפפה ולמצוא מקום לילדים מהיישובים הסמוכים לשחק בו כדורגל. מבחינת פוטנציאל, יש ילדים רבים באזור שגרים בערים, במועצות, בכפרים ובקיבוצים מסביב לזכרון: בנימינה, גבעת עדה, פרדס חנה, אור עקיבא, חוף הכרמל, פוריידיס, יוקנעם ועוד.

בימים האחרונים, עסוק דודי ברישום המועדון להתאחדות לכדורגל, כשרק עניינים בירוקרטיים מעכבים את הרישום, ובשבוע הבא הוא יוכל לברך על המוגמר ולהתחיל לממש את חזונו. 

דודי זברו – חולם להחזיר ימים כקדם עם מכבי זכרון יעקב (יח”צ)

דודי (44) נשוי ואב ל- 3 ילדים. כילד שיחק כדורגל בטירת הכרמל ופציעה השביתה אותו וגדעה את חלומו. מאז, גמלה בליבו ההחלטה להיות מאמן ומחנך. הוא הדריך ילדים ונוער בסיכון, ניהל פרויקטים של חינוך בהפועל ת”א ובמקביל אימן כדורגל בטירת הכרמל בשנתונים שונים ובפנימיות. כשבשנתיים האחרונות, השתייך ליוקנעם כמאמן מנטלי ולאחר מכן כמנהל מקצועי.

“כשהגעתי ליוקנעם” הוא מספר, “היו שם 60 ילדים וכשעזבתי אחריי שנתיים הם היו 180 ילדים, כך שבכל זאת אני יודע לעשות משהו” הוא צוחק. “כשעבדתי ביוקנעם ראיתי שהמון ילדים מזכרון יוצאים להתאמן מחוץ ליישוב, ולכן החלטתי שגם לזכרון מגיע בית ספר לכדורגל משל עצמו ומועדון כדורגל בו הילדים יוכלו להתחנך ולהתמקצע ככדורגלנים. נכון לרגע זה, כבר 65 ילדים משתייכים למועדון ברמת הליגה והיד עוד נטויה. בבית הספר לכדורגל ישחקו ילדים מגילאי 4-15 כשהמוכשרים יצורפו לליגה”.

כשעבדתי ביוקנעם ראיתי הרבה ילדים מגיעים מזכרון יעקב (יח”צ)

דודי, כמה קבוצות ליגה תשחקנה בשנתו הראשונה של המועדון?
“השנה יפתחו 3 קבוצות גיל –טרום ב’, טרום א’ וילדים ג’ “

אם בבית הספר יהיו ילדים עד גיל 15, וקבוצות ליגה ישחקו עד ילדים ג’, משמע שאותם ילדים בני 12-15 לא ימצאו עצמם במסגרת הליגה?
“טוב שאת שואלת. לשם כך עשינו שיתוף פעולה עם מעגן מיכאל שהיום נחשב למועדון הגדול באזור ומבחינת ערכים שניי המועדונים דומים. הילדים המוכשרים יעלו מביה”ס שלנו וישחקו בליגה עם מעגן מיכאל. וכשיפתחו אצלנו שנתונים נוספים, הילדים יחזרו הביתה. זו ההזדמנות להגיד תודה לזהר גת על שיתוף הפעולה הפורה, על ההדרכה ההכוונה והייעוץ”.  

בשנה הבאה יהיו בזכרון יעקב שלוש קבוצות ליגה (יח”צ)

מה מניע אדם לקום בבוקר ולהחליט שהוא מקים בית ספר לכדורגל, נלחם במוסדות, משקיע כסף מכיסו ומבזבז את כל זמנו?
“הידיעה שהקהילה צריכה אותי מניעה אותי. הסיפוק והאושר הם הגורמים העיקריים. אני לא אתרברב לעולם ואגיד שאני יותר טוב מאחרים, אבל אני בהחלט אגיד שאני לא פחות טוב מהם. הדרך שלי שונה מכל מה שהיה כאן בכדורגל עד היום. ואני לא מפחד להתחייב מכיוון שיש לי שותף – הקדוש ברוך הוא והוא יעזור לי ולילדי זכרון יעקב”.

מה היא המעטפת המקצועית שיקבלו הילדים במועדון?
“הילדים יתאמנו 3 פעמים בשבוע, ועוד משחק אחד בשבוע במסגרת צו פיוס. המאמנים הנבחרים הם לפני הכל אנשיי חינוך וערכים. ברוך פיבן– אגדת כדורגל, עבד במכבי פ”ת ובבני יהודה, ישמש בהתחלה כיועץ חיצוני ומעביר הכשרה למאמנים. ובהמשך כשהמועדון יגדל גם תפקידו בכח יגדל. חזי ברהום ממכבי נתניה, ולירן תגר שרק לפני חודשיים העלה את הבוגרים של פרדסייה מליגה ג’ לליגה ב’, יאמנו את הקבוצות. סמיון רחמן ישמש כמאמן שוערים. כבר צרפנו למועדון דיאטנית מאיה דיין שתלווה את השחקנים בכל מה שקשור לתזונה ובריאות. מעצב גרפי עובד על אתר האינטרנט שיכיל את כרטיס השחקן של כל ילד – כמו ברישומי ההתאחדות אצל השחקנים הבוגרים. הושקע סכום לא מבוטל בציוד חדש למועדון בימים אלה ואנו נעטוף את הילדים בחום ואהבה”.

“מגרש” הכדורגל של זכרון יעקב (יח”צ)

המגרש הוכשר?
“קיבלתי מגרש עם קוצים בגובה מטר וחצי ובהרבה עבודה עשינו את הבלתי ייאמן, המגרש הוכשר והוא מחכה לשחקנים”.

מה החזון של דודי ושל מכבי זכרון יעקב?
“אנו מאמינים קודם כל בערכים וחינוך. החשיבה היא לפתוח כיתת לימוד, שילדים מתקשים יקבלו עזרה בלימודים לפני האימון. החזון הוא שתוך שלוש או ארבע שנים נהיה אחד המועדונים הגדולים מחדרה עד חיפה. אנו שואפים להיות מועדון מקצועי לכל דבר. נפתח קבוצות לכל שנתוניי הגיל ובהמשך נתמודד על אליפויות בליגות בהן נשחק. יש דיבורים ורצון לפתוח גם קבוצת בוגרים.

עכשיו יש מגרש בזכרון שמחכה לשחקנים (יח”צ)

אנו מתחילים בצעד קטן שיוביל אותנו לעשות צעד גדול קדימה. הילדים ישחקו כשעל החולצה מופיע הסמל של זכרון יעקב ועליו הם ילחמו. אין ממני נרגש לקראת פתיחת האימונים ב- 2 לאוגוסט. הבגדים אגב בהדפסה בימים אלה והם יהיו בצבעי כחול לבן. התלבושת השנייה תהיה בצבעי שחור לבן. הכדורגלנים שישחקו במועדון יהיו חלק מהעשייה והחזון של להרים את היישוב ולהעניק לזכרון מועדון כדורגל ראוי ומקצועי”.

אתר ג’וניורליג מאחל לדודי בהצלחה, ומברך אנשים שרוצים לקדם את הספורט ומשקיעים ממרצם וכספם. כבר היה מי שאמר שכשאדם באמת חושק במשהו, כל היקום מתארגן כדי לעזור לו לממש את חלומו”.

קרא עוד

3 Comments

 1. וואו שרון אני מאוד מתרגש ורוצה לומר לך תודה את אלופה כתבה מאוד יפה ומרגש
  אמן ונצליח בדרכנו החדשהובהחלט נזמין אותך לבקר ולראות את המועדון ובאמת תודה לך על האמון בי ובמועדון
  ואני רוצה לומר תודה לקדוש ברוך הוא על העזרה ועל האפשרות לעשות טוב
  ולחבריי העוסקים במלאכה יו”ר מכבי שי צוקרמן . אלי אבוטבול . לאבי לוי . אור לשם . למוטי נבון b -cure laser . תומר סופר .ריקי חביב . איתי שרעבי . מושיקו קורקוס אבישי כץ. דוד אלוש.
  תודה רבה לכל אחד ואחד מכם על העשיה והנתינה על אהבה לזכרון ושאתם רואים את טובת ילדי זכרון מעל הכל
  למשפחתי אישתי רומה והילדים שחר נויה ועידו על התמיכה ועזרה ועל ההבנה
  ולכם ילדי זכרון בואו יחד נרים את זכרון כי זה רק עבורכם
  דודי זברו מכבי זכרון יעקב

 2. ורציתי לומר תודה מיוחדת לחברי מנהל הפועל מעגן מיכאל זהר גת על שעות של הדרכה ומיליון טלפונים ודאגה אין סופית אתה מלך
  ותודה אחרונה לחבריי מהפועל יוקנעם אלי מזרחי אלי קסטיאל וליז תורגמן אוהב אותכם ותמיד כאן למענכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button