הכל בראש

נוער על: כשאתה חווה משבר, הדבר הכי קל לעשות זה להרים ידיים ולהיכנע, אבל לא אם אתם שואלים את מיכאל מרנשטיין. לאחר עונה מורכבת אשתקד בכל הבחינות, הבלם חדור המטרה מגלה יכולת נהדרת ברמת השרון, כשחלומו הגדול הוא להשתלב בהדרגה גם עם הבוגרים.

נוער על: מיכאל מרנשטיין מוליך את רמת השרון ליציבות הגנתית (שליו תיבי)

עד לפני חודש קבוצת הנוער של הפועל רמת השרון סחבה את כל הליגה על גבה, כאשר המאזן שלה הסתכם בניצחון בודד, כשביתר המשחקים חניכיו של עמית ארצי יצאו מנוצחים. אלא שאז הגיע שינוי משמעותי ביכולת, כאשר השרוניים עם 11 נקודות מ-15 אפשריות בחמש המשחקים האחרונים. בהתקפה אחראיים להצלחה עומר פרוכטמן, יואב קורן והארי ימבה, אך גם בהגנה יש עמודי תווך שגורמים להצלחה.

אחד מהם הוא מיכאל מרנשטיין, הבלם חדור המטרה שרק לפני חודש חתם ברמת השרון, אולם השתלבותו הייתה מהירה. מרנשטיין נאלץ להתמודד בעונה שעברה עם לא מעט עליות ומורדות, כשבין היתר התמודד עם אובדן קשה, כאשר אימו הלכה לעולמה. למרות זאת, הוא ממשיך לעבוד קשה למען ההצלחה בכל המונחים.

אחיו הגדול של מיכאל, ארי, בלם גם כן, משחק בקבוצת הנוער של הפועל ב”ש, ומיכאל מתאר את הקשר ביניהם כחברות אמת, קשר אדוק שהוא יותר מקשר בין אחים, כאשר הם מנתחים יחד את המשחקים אחד של השני ומחלקים עצות לדרך. בכתבה מיוחדת זו, מיכאל משתף על החזרה ליכולת הנהדרת ועל שאיפותיו לעתיד.

ליצירת קשר – לחצו על הבאנר!!

העונה הקודמת לוותה בלא מעט קשיים- החל מהאובדן המשפחתי שחווית ועד לתוצאות פחות מוצלחות בבחינה הקבוצתית בעונה הראשונה בנוער. מה בכל זאת הניע אותך לצד המורכבות לשמור על מוראל גבוה ולהתרכז בהצלחה בכדורגל?
“אין ספק שהראש שלי המון פעמים לא היה עסוק בכדורגל, אך ברגע שהגעתי למגרש כל המחשבות נעלמו ואתה מרוכז רק בכדור. ידעתי שאמא שלי רוצה לראות אותי מצליח, אז לא נותר אלא לעשות את מה שאני אוהב, זה לא נותן לי צעד אחורה אלא מדרבן אותי לעבוד קשה אפילו יותר. ההורים כמעט ולא הגיעו למשחקים כי אני אישית לא אוהב לערב אותם בכדורגל, אבל אני מעריך אותם מאוד”.

עד כמה אתה מרגיש כי העובדה שאחיך הגדול, ארי, משחק בעמדת הבלם גם כן, משפיעה על ההתפתחות שלך?
“אני חושב שזה משפיע עליי לטובה, אחרי כל משחק של כל אחד מאיתנו אנחנו צופים בו שוב בסלון בבית, מנתחים מה עבד ומה לא עבד, אומרים אחד לשני שצריך לדבר יותר ולכוון, איפה להתחזק ואיפה ליצור המשכיות, שנינו מבינים ונותנים טיפים אחד לשני כמה שאפשר. לא מפריע לנו שאנחנו משחקים במדי שתי קבוצות שונות, אני שמח כשהוא מנצח וההפך, אנחנו ממש חברים טובים והחלום שלנו זה לשחק ביחד”.

מנתח כל משחק יחד עם אחיו ארי (שליו תיבי)

את העונה הנוכחית פתחת במכבי ת”א ואף ענדת את סרט הקפטן עד פגרת המלחמה, אך עם חזרת הליגה עברת לרמת השרון. ספר לנו מאחורי ההחלטה שלך לבצע את המעבר, והאם אתה מרגיש שהמעבר הגיע בזמן הנכון עבורך להמשך הקריירה?
“אני מאוד שמח שבחרתי לשחק ברמת השרון, שמאוד רצו אותי והראו שהם מאמינים בי ורוצים ללכת איתי קדימה לטווח הרחוק, הראו לי שחשוב להם שאגיע ועשיתי את המהלך הזה מתוך ראייה לעתיד, אני מקווה מאוד להשתלב בבוגרים ואני כבר מעכשיו עושה מספר אימונים עם הבוגרים, אני מקווה בעתיד להשתלב בליגה הלאומית בתור שחקן בוגרים בגיל צעיר”.

מאז שהגעת לרמה”ש טרם הפסדת, ויתרה מכך- רשמתם ניצחונות מרשימים שעזרו לכם להתרחק מהמקום האחרון. האם אכן אפשר לומר שייצבת את ההגנה, או שיש עוד גורמים שלדעתך קשורים להצלחה?
“כמו שאתה יודע, הגעתי לקבוצה וזה כמובן לא רק ההגעה שלי, יש המון גורמים להצלחה. זה מתחיל מהחלוץ ועד לשוער שהראו יותר מחוייבות ורצון, הקבוצה נהייתה יותר רעבה לנצח וכמובן שאני מכוון הרבה, מדבר הרבה, מביא את הדברים והעצות שלמדתי עם השנים, המאמן נותן לי במה, להביע דעה, לכוון, לתקן ולסדר, כמובן קרדיט לצוות המשקיע שבזכותו אנחנו מגיעים לכל משחק יותר מוכנים מקודמו, אנחנו לא עוזבים את האימון עד שכל הקבוצה מוכנה טקטית, עשינו כקבוצה את השינוי וזה ממש מרגיש כמו משפחה עבורי”.

ליצירת קשר לחצו על הבאנר!!

במחזור החולף, שיחקת לראשונה בקריירה נגד המועדון שבו גדלת למשך שמונה שנים. איך זה הרגיש עבורך לשחק נגד הקבוצה שבמדיה עשית את הפריצת דרך שלך?
“הניצחונות האחרונים שלנו הראו למה אנחנו מסוגלים, כשאתה מנצח את מכבי חיפה בבית זה נותן המון ביטחון לקראת המשך הדרך. מכבי ת”א? לא הייתי צריך את ההפרדה, באתי מפוקס, זה לא בלבל אותי שהייתי שם, להפך- זה דירבן אותי, אני מכיר חלק מהשחקנים עוד מתקופת היסודי. באתי מאוד מרוכז למשחק הזה ואני יודע איך הם משחקים, הייתי מאוד מפוקס ובאתי לעשות את העבודה”.

תקופה נהדרת של רמת השרון שמתרחקת מהתחתית (מדיה רמת השרון)

מה מבחינתך תיחשב כהצלחה בבחינה האישית (בין אם מדובר באימונים ראשונים עם קבוצת הבוגרים) ובבחינה הקבוצתית (מיקום בטבלה, הישגים בגביע)?
“מבחינתי הצלחה בבחינה האישית תהיה לשמור על שערים נעולים בכמה שיותר משחקים, ולצבור כמה שיותר אימונים עם הבוגרים. בבחינה הקבוצתית אני רוצה שנמשיך ברצף הנוכחי, שננצח בכמה שיותר משחקים בליגה ושנגיע כמה שיותר רחוק בגביע”.

אתר ג’וניורליג מאחל למיכאל מרנשטיין המון הצלחה בהמשך העונה, ובפרט בהמשך הקריירה!

לפרסום באתר ג’וניורליג – לחצו על הבאנר!!!
קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close