המחוייבות של טוברוק ניצחה בדרבי

משחק הדרבי בין מכבי נתניה לטוברוק הסתיים בתוצאה 1-0 לטובת טוברוק. לידן דלויה מאמן טוברוק: "דרבי ראשון וחשוב ליוקרה של העיר"

בית”ר טוברוק נערים ב’ – ניצחון יוקרתי בדרבי של נתניה (יח”צ)

בדרבי לפני חמש שנים במשחק נוער בין מכבי נתניה לבית”ר טוברוק התפתח עימות פיזי אלים בין השחקנים, ויו”ר מחלקת הנוער של מכבי נתניה דאז, איציק גניש אמר משפט שתיאר את מערכת היחסים בין המועדונים ומיטיב לתאר את ההיסטוריה שלהם :”נראה לי שבטוברוק מחנכים את הילדים לשנוא את מכבי נתניה”. מערכת היחסים בין שני המועדונים ידעה מאז ומתמיד עליות ומורדות. כל משחק בין שתי המחלקות הוא משחק עם “האויבת מעבר לכביש”, והדו קרב מייצר מתח ודרמה כשתמיד המפגשים בין הקבוצות הם מסקרנים. מי שיגיד שמשחק הדרבי הנתנייתי הוא עוד משחק – משתמש בקלישאה וחוטא לאמת, מכיוון שכל משחק כזה הוא חגיגה ספורטיבית ובשני המועדונים מבינים את משמעות התוצאה.

במבט את עבר המאזן הכולל של שתי קבוצות שנתון 2005 היתרון במספר הניצחונות בשנתיים האחרונות הוא 3-0 לנתניה. שתי הקבוצות הגיעו למשחק בשפירא כשהן דולקות אחת אחרי השניה בטבלה, ורק יחס שערים מעמיד את טוברוק לפני היהלומים. שתי הקבוצות הגיעו הבוקר למשחק כשעד כה, לכל קבוצה ניצחון אחד והפסד אחד. טוברוק הפסידה למכבי פ”ת וניצחה את אחי נצרת, ונתניה ניצחה את בני יהודה והפסידה להפועל ב”ש.

נתניה הגיעה עם לדרבי עם מאזן טוב יותר בין הקבוצות (יח”צ)

פרט נוסף שייצר עניין במשחק הוא הקשר המוכשר סאן עטיה שחצה השנה את הכביש ועבר מנתניה
לטוברוק. אצל הצהובים שחורים שוער הנבחרת עמית דדון פצוע ולא שיחק וקורן ראובן עמד בין הקורות.

בעמדת המאמנים, עודד ברנע מאמן נתניה הגיע עם יתרון קל, מכיוון שהקבוצה אינה חדשה עבורו והוא המשיך עם השנתון לשנה נוספת, כשבטוברוק לידן דלויה הוא רכש חדש של חיים פינטו. לידן הובא היישר מהפועל חיפה ועבורו המועדון והקבוצה הם חדשים והוא וקבוצתו עדיין במסגרת ימיי החסד עד שהכל יתחבר.

על המגרש ראינו הבוקר שתי קבוצות שיותר מאשר רצו לנצח, לא רצו להפסיד. מחצית ראשונה לא התעלתה לרמה גבוהה והמשחק היה שקול עם עדיפות קלה של טוברוק.
במחצית השנייה טוברוק היתה טובה יותר והשוער של נתניה קורן ראובן, לקח את ההזדמנות שניתנה לו בשתי ידיים והציל את קבוצתו מתוצאה גבוהה יותר. שער הנצחון היה תוצאה של חילוף מוצלח של לידן דלויה שבדקה ה-53 הכניס את אשרף אבו זר ו-9 דקות מאוחר יותר בדקה ה-62 נועם בן הרוש במהלך כדורגל יפהפה, הרים לפינה הרחוקה ואשרף שעוד בקושי הספיק להתחמם הכניס את הכדור לרשת והעלה את קרנה של טוברוק ברחוב הנתנייתי. לטוברוק היו עוד שני מצבים כמעט בטוחים, האחד של אורי אזולאי והשני של רועי זלץ ואילולא היום הטוב שתפס שוער נתניה התוצאה היתה שונה.

תגובתו של מאמן טוברוק לידן דלויה: “זהו דרבי ראשון העונה והוא מאוד חשוב ליוקרה של העיר. כל הצוות והשחקנים הגיעו מוכנים ועשינו את עבודתנו נאמנה. היו לקבוצה דקות טובות יותר וטובות פחות, וההתקפה של הגול הייתה ברמה גבוהה . אני במיוחד לוקח איתי מהמשחק הזה את המחוייבות”.

קרא עוד

2 Comments

  1. טוברוק היו יותר טובים והיה צריך להיות שלוש ארבע אם לא החמצות והשוער של נתניה. הקבוצה חושך לא כדורגל ולא כשרון רק מלא חותבי עצים בקצב הזה התמודדו על הירידה

    1. לפחות לא ספגנו שישיה כמוכם במשחק הפתיחה
      תפסתם יום קצת יותר טוב – וכבר התלהבות
      נדבר בסוף הליגה – ואז נראה מי מתמודד על ימה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button