אחרי שנתיים חלומיות, המטרה – המשכיות

בשנתיים של פרדי דוד כמנהלה המקצועי של מ.ס אשדוד, קבוצת הנוער של האשדודים הניפה את גביע המדינה ואת צלחת האליפות של ליגת העל. באשדוד מודעים ונערכים לחלופי הדורות בנוער, מחזקים את קבוצות הנערים שלא היו בצמרת אשתקד, מעלים את הפוקוס בחטיבה הצעירה עם מינוי מנהל מקצועי שהגיע ממכבי ת"א, ומשקיעים בפיתוח ובהדרכה של מאמני המחלקה – פרדי דוד מסכם עונה

במ.ס אשדוד אחרי שנתיים חלומיות רוצים לשמור על המשכיות (טל אקוקה, מדיה מ.ס אשדוד)

סטירת הלחי שקיבלה מחלקת הנוער של מ.ס אשדוד עם ירידתה של קבוצת הנוער של המועדון לליגה הלאומית לפני כשלוש שנים, הובילה את קברניטי המועדון למנות את פרדי דוד למנהלה המקצועי של המחלקה, עם הפסקת הפעילות בעונת 19/20 בעקבות מגפת הקורונה, כאשר קבוצת הנוער שבה לליגת העל.

פרדי אשר הגיע לאשדוד אחרי 3 שנים בהפועל פ”ת, חתום בשנתיים האחרונות על יצור לא מבוטל של שחקני נוער לקבוצה הבוגרת ולנבחרת הצעירה, ועל זכייה היסטורית בגביע המדינה ובאליפות ליגת העל, מסכם את עונת 21/22 כאשר הפנים כבר אל עבר האתגרים של עונת 22/23 – עם חילופי הדורות בנוער, ההצטרפות של שחקנים וחיזוק קבוצות הנערים שלא הרשימו העונה, הדגש על החטיבה הצעירה עם מינויו של תמיר טובול למאמן נערים ג’ ומנהל החטיבה הצעירה ועוד.

פרדי דוד, סוגר שנתיים נהדרות במ.ס אשדוד (אתר ג’וניורליג)

פרדי, אתם סוגרים שנתיים חלומיות עם קבוצת הנוער, כשהגעת למועדון האמנת שככה יסתיימו השנתיים האלה?
“ראשית כשהגעתי מאוד התפלאתי מהעובדה שהנוער ירדו ליגה, עוד טרם הגעתי ידעתי עד כמה פוטנציאל טמון בנוער, אבל לא ידעתי עד כמה, מאוד הופתעתי מרמת השחקנים, מהאופי והמחויבות שלהם. זו הייתה שנת קורונה, התחלנו עם שני הפסדי בית רצופים, לא ידענו לאן העונה הזאת תלך ובסוף זכינו בגביע המדינה בצורה מאוד משכנעת במשחק מול מכבי פ”ת.

לחצו על הבאנר והבטיחו את מקומכם!

כשהתחלנו את העונה השנייה, חשבנו שנהיה בחמישייה הראשונה, התחלנו את העונה והבנו שיש לנו משהו שיכול ללכת עד הסוף. לאורך הדרך היו כל מיני נקודות בכל מיני משחקים ומגרשים, שהבנו בהן שהשנה זו השנה שלנו – אם זה מול עירוני נשר בבית שניצחנו בדקה 96, ואז בסכנין בדקה 98, הגענו לקרית שמונה אחרי משחק לא טוב שלנו ועשינו שם ניצחון משמעותי.

15 פעמים חזרנו מפיגור לניצחון – ידענו שאנחנו צריכים רק להמשיך ולחזק את השחקנים מנטאלית, כי אני חושב שהרבה קבוצות שהתמודדו מולנו בצמרת קרסו בפן המנטאלי ולא בפן המקצועי. אני חושב שבפן המנטאלי היינו הטובים ביותר, לא נשברנו למרות כל מה שעברנו בדרך.

היו נקודות לאורך העונה שבהן הבנו שהעונה הזאת שלנו (אתר ג’וניורליג)

הרגשנו את זה בצורה מובהקת במשחק האליפות בוולפסון, בדקה השנייה קיבלנו גול, לא התרגשנו וזה ניכר במשחק שלנו שהצלחנו לחזור ולנצח את המשחק, כאשר במשחק המקביל מכבי פ”ת ספגה ראשונה מול הפועל ר”ג ולא הצליחה לחזור”.

בעונה הקרובה מ.ס אשדוד במוקדמות הצ’מפיונס ליג, מי היה מאמין
“אנחנו ממתינים להגרלה שתתקיים בחודש אוגוסט כאשר הסיבוב ראשון יהיה בספטמבר, זה משהו שאנחנו מאוד נרגשים לקראתו. אחרי התעסקות עם כל הניירת קיבלנו מסמך מאופ”א שנרשמנו והכל תקין למוקדמות. Fc אשדוד בצ’מפיונס ליג – זה משהו שהיה בגדר חלום והגשמנו אותו”.

ברמה ההישגית, המחלקה רשמה לא מעט הישגים בשנתיים האחרונות
“ההישגים הגדולים שלנו כרגע זה שבהרכב שלנו בבוגרים – זוהר זסנו, גיל כהן, שלו הראש ועוז בילו, כאשר בנוסף חמזה מוואסי וניר חסון עלו ושיחקו בהרכב של אדומים אשדוד – מדובר ב-6 שחקנים שרק בשנתיים האחרונות היו בנוער של מ.ס אשדוד, זה ההישג הכי גדול שלנו.

מ.ס אשדוד עם נציגות רחבה בנבחרת הצעירה (מדיה מ.ס אשדוד)

בנוסף, אנחנו מייצרים שחקנים לנבחרות ישראל השונות, כאשר השיא הוא עם הנבחרת האולימפית ששם יש לנו 4 שחקנים, לדעתי הכי הרבה.

לאחר מכן מגיעים התארים, כאשר בשנתיים מעבר להישגים של הנוער שזכו במונדיאליטו, בגביע המדינה ובאליפות ליגת העל, נערים ב’ (2005) זכו אשתקד בגביע המדינה וילדים ב’ (2009) זכו השנה, כאשר לא פחות מארבע קבוצות הגיעו למעמד חצי גמר ושתיים לגמר – זה יפה ומכובד למועדון שלנו”.

לחצו על הבאנר להצטרפות בחינם – הנחות מיוחדות והחזר כספי לחברי מועדון

אתם נכנסים לתקופה של חילופי דורות בנוער, אחרי ששנתוני 2002/2003 מסיימים גיל נוער כאשר שנתוני 2004/5 יצטרכו לתת את הטון – 2005 לא היו בטופ של ליגת נערים א’ על – איך אתם נערכים לחילופי הדורות?
“למרות חילופי הדורות, כשאנחנו “מאבדים” שחקנים סופר משמעותיים – שקד חכמון הקפטן והבלם, סהר רביבו המגן השמאלי, אדיר לוי המוציא לפועל שלנו בהתקפה – שסיימו גיל נוער. ובנוסף, את הקשר האחורי מרטין, הזר שהיה בפער הכי טוב בליגה ועלה לבוגרים שלנו.

בנוסף, חשוב לזכור בגלל ההשתתפות שלנו בצ’מפיונס ליג, נהיה חייבים סגל עמוק מאוד עם שחקנים טובים שישחקו ביחד בשתי המסגרות.

סומך על אלי לוי שלמרות חילופי הדורות הנוער ישאר בצמרת (טל אקוקה, מדיה מ.ס אשדוד)

שמרנו על בסיס חזק מאוד, מכיוון שהאמנו בדור הצעיר, יש לנו 8 שחקנים שממשיכים כבסיס להרכב – יואב אריכא, ניב ביליפנט, מאור ישילירמק, ירין סוויסה, אליה גטהון, רביד אברגיל, מיכאל בן עמי ונועם מוצ’ה – להתחלת עונה זה מצב טוב מאוד מבחינתנו.

נביא זר חדש בעמדת הקשר האחורי לנוער, מהשחקנים שעלו מנערים א’ אני בטוח שאלי לוי יצליח להוציא מהם את המקסימום, בנוסף אנחנו מחפשים חיזוקים שישדרגו אותנו, עם דגש על רק כאלה שיש להם אופק בוגרים. כך שיש לנו בסיס טוב מאוד, אני אופטימי וסומך מאוד על הצוות המקצועי והשחקנים”.

שנתון 2009 שלכם עשה עונה מושלמת, זה תור הזהב הבא של מ.ס אשדוד? עד שהשנתון יגיע לנוער אתה צופה שנתון נוסף שיהיה דומיננטי?
“אני רוצה כאן לחדד, נגעת בנקודה רגישה מאוד אצלי, במשך השנתיים שאני באשדוד, אני חושב שלקינו בחטיבה הצעירה. השנה הבאתי את תמיר טובול מאמן ששמו הולך לפניו, הוא אימן את 2009 במכבי ת”א וגם בהפועל ת”א, הבאתי אותו לשנתון 2008 שלנו וכמו כן במקביל הוא יהיה המנהל המקצועי של החטיבה הצעירה. איש מאוד רציני שיעזור לי בחלוקת העבודה ואנחנו שמים דגש חזק מאוד על החטיבה הצעירה.

תמיר טובול, הרכש ממכבי ת”א – יוביל את נערים ג’ והחטיבה הצעירה של אשדוד (מדיה מכבי ת”א)

כמובן ששנתון 2009 זה הקצפת שלנו בחטיבה הצעירה, אך אני יכול לספר לך שקבוצת שנתון 2008 שלנו תהיה חזקה מאוד לאחר החיזוקים שעשינו – הבאנו 5-6 שחקני הרכב טובים, זה שנתון שהשקענו בו את כל העבודה בקיץ. זה יתחבר לשנתון 2007 שעשה שדרוג משמעותי בקיץ הקודם וחזרה להיות קבוצה חזקה מאוד שסיימה במקום השלישי בליגה. כך ששנתוני 2007-2009 יהיו דור הזהב הבא של מ.ס אשדוד. במקביל נמשיך גם עם שנתוני 2010 ו-2011 שהיא קבוצה מוכשרת גם כן לשפר ולחזק”.

איב שריקי ושנתון 2009- אחרי עונה חלומית הפנים לעונה הבאה (יח”צ)

גם שנתון 2006 שלכם, למרות ההגעה לחצי הגמר, לא נמצאים בטופ של ליגת העל, אתה רואה את הקבוצה מתחזקת לקראת העונה הבאה?
“שנתון 2006 זה שנתון פחות מוכשר בכל הארץ וכולם יודעים את זה. פחות אהבנו את מה שקרה השנה עם השנתון מבחינה מקצועית, למרות ההגעה לחצי הגמר. הבנו שאנחנו חייבים לחזק את הקבוצה, החתמנו את רועי מועלם קשר אחורי מהפועל פ”ת שהיה בעבר בהפועל ת”א, אושר וקנין מגן שמאלי, יש לנו שוער נבחרת ונביא עוד לפחות חמישה שחקנים לקבוצה הזאת, בתקווה שהיא תעשה עונה הרבה יותר טובה מהעונה האחרונה, כאשר קובי אדרי ימשיך איתם עונה נוספת”.

קובי אדרי – ימשיך עם שנתון 2006 שעובר מתיחת פנים במהלך פגרת הקיץ (טוטו פוטו)

מה הדגשים הנוספים שלך לעונה שבפתח?
“אנחנו מרחיבים את השימוש בטכנולוגיה, התחלנו את זה בשנה שעברה ואנחנו ממשיכים גם בעונה הקרובה – אם זה בעבודה עם תוכנת ניהול, וידאו אישי לכל השחקנים במ.ס אשדוד, כל שחקן בסיום המשחק מקבל את הנתונים שלו לאפליקציה מלווים בקטעי וידאו שאנחנו מצלמים, שזה יהיה שדרוג לרוחב לכולם. אנחנו מנסים להעשיר את הידע המקצועי של המאמנים במחלקה, מעבר להשתלמויות בארץ נעשיר את הידע של המאמנים גם בהשתלמויות בחו”ל, חשוב לי במקביל לפיתוח שחקנים לפתח גם את המאמנים במחלקה”.

אתר ג’וניורליג מאחל לפרדי דוד ומחלקת הנוער של מ.ס אשדוד הצלחה בעונת 22/23

קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close