בחדרה – סיכוי גדול לשחק בבוגרים בגיל צעיר

עידן מכלוף (2005) בלם מכבי חיפה בשנה האחרונה, עזב את המועדון החיפאי והצטרף לשורות הפועל חדרה. מה מניע שחקן לעזוב את המועדון החיפאי כשכל השחקנים חולמים ללבוש את המדים הירוקים?

שרון זהביאן – שמח לצרף שחקנים מוכשרים, בפרט כשהם מגיעים ממועדונים גדולים (הפועל חדרה)

לאחר תחילת הקיץ הסוער בגזרה החדרתית, עזיבת המנהל המקצועי ישראל צרפתי, מינויו של שרון זהביאן למנהל המקצועי החדש ועזיבת חלק מהמאמנים בחטיבה הצעירה, הפשילו בחדרה שרוולים והחלו לעבוד במרץ ולהכין את העונה שבפתח.  

המועדון בחדרה צובר בשנים האחרונות הישגים והקבוצה הבוגרת מנסה לתקוע יתד בליגה הבכירה. כאשר קבוצות הבוגרים והנוער משתייכות לליגת העל – זהו סימן דרך שהמועדון עובד נכון ושלמחלקת הנוער יש עתיד. 

“הפועל חדרה עשו בשנים האחרונות התקדמות גדולה בכל מה שקשור לכדורגל בעיר שלנו”  אומר שרון זהביאן המנהל המקצועי ומוסיף: “ילדי האזור מבינים היום, שהפועל חדרה מהווה פלטפורמה נהדרת לצעירים להתקדם במועדון ולהגשים את חלומם. העובדה שאנו מועדון בהתהוות, מאפשרת להרבה ילדים להגשים את החלום ולעשות צעדים בליגות הבכירות ואנו שמחים על כך. מחלקת הנוער שמה במרכז את השחקן ומכשירה שחקנים לקבוצה הבוגרת בחדרה. ולשם כך, בנינו פילוסופיית אימון שייחודית לנו, פילוסופיית משחק שמתבססת על עקרונות משחק אוניברסאליים בעולם”.

עידן מכלוף ונמרוד אטיאס המנהל הספורטיבי של מחלקת הנוער (הפועל חדרה)

כחלק ממגמת השיפור, במועדון מחזקים את הקבוצות בשחקנים שעברו כברת דרך ומגיעים ממועדונים נחשבים. דוגמא לשחקן שצורף לאחרונה למועדון הוא עידן מכלוף, שישחק בנערים ב’ שנתון 2005.

עידן, שיחק בצעירותו באור עקיבא, לפני כשנתיים נבחן בטוברוק, התקבל למועדון ואף שימש כקפטן. משם עבר למכבי חיפה, בשורותיה שיחק בשנה וחצי האחרונות. בשנתו הראשונה בחיפה, הוא זכה עם קבוצתו בגביע המדינה, ובשנה האחרונה (נערים ג’) לקח אליפות.

את דרכו בליגה הראשונה החל בבית”ר טוברוק כקפטן הקבוצה (יח”צ)

בתקופה האחרונה, מרגע עזיבתו את חיפה, חיזרו אחריו קבוצות רבות: מכבי חיפה עצמה שרצתה בכל זאת שיישאר, מכבי נתניה, הפועל חדרה, טוברוק, הפועל ר”ג, מכבי הרצליה והפועל פ”ת. ב- 29/5, בדקה התשעים במושגי כדורגל, הוא נכנס להסגר, ובעצת סוכנו, מכל החיזורים הם החליטו להשתייך להפועל חדרה.

הוא משחק כבלם, ובעידן המחסור בבלמים בכדורגל הישראלי, הפועל חדרה צדה את עידן המתנשא לגובה 1.80 מ’ ומיהרה להחתימו על חוזה קטין. הוא בעל משחק ראש טוב, טכניקה מצוינת, מהיר, חזק וקשה מאוד לעבור אותו, והוא גם ניחן בראיית משחק מעולה. מעבר לתכונותיו על המגרש הוא גם משקיען , בעל מוטיבציה גדולה להצליח ורעב תמידי – תכונות שללא ספק, יוכלו להוביל אותו לעבר משחק עם הבוגרים במועדון בבוא היום.

בילדים א’ זכה עם מכבי חיפה בגביע (יח”צ)

עידן, שיחקת בנערים ג׳ מכבי חיפה וסיימתם את השנה אלופיי הליגה. החלום של כל שחקן הוא להגיע למכבי חיפה. לא כל יום שחקן רוצה לעזוב את המועדון החיפאי שהוא בטופ. מדוע עזבת?
“זה נכון שמכבי חיפה מבחינת מועדון, הוא לדעתי הכי טוב בארץ, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת התנאים. אך, אם חושבים על העתיד הקרוב, בהפועל חדרה אני יכול להתברג בבוגרים בגיל צעיר יותר וביתר קלות”.

עידן מכלוף – זכה עם מכבי חיפה גולדשנפלד באליפות נערים ג’ מרכז (אתר ג’וניורליג)

מכל ההצעות שקיבלת, והן רבות, מדוע בחרת דווקא במועדון הפועל חדרה?
“ההתלבטות שלי הייתה בין מכבי חיפה, בית”ר טוברוק, מכבי נתניה והפועל חדרה. הסוכן שלי עזר לי להחליט שהפועל חדרה הוא המקום הנכון בשבילי. בחדרה קיבלתי חום ואופק מקצועי בו אני רואה עצמי משחק בבוגרים בליגת העל כבר בגיל 17. המועדון בחדרה מקדם את הצעירים כחלק מהאסטרטגיה של המועדון. וההתקדמות באה לידי ביטוי בשילוב שחקנים בשנתונים שמעליהם”.

רואה את עצמי משחק בבוגרים בליגת העל כבר בגיל 17 (יח”צ)

מעבר לאימוניי הקבוצה, מה היא ההשקעה היומית שלך וכיצד אתה שומר על כושר?
“מעבר לארבעה אימונים בשבוע, אני עושה אימון עם מאמן אישי ועוד שלוש פעמים בשבוע אני מתאמן בחדר כושר. העבודה היא אינטנסיבית ואני עובד כל הזמן”.

מתי התחלת להתאמן בחדרה? ואיזו קבוצה פגשת?
“התחלתי להתאמן בחדרה לפני כחודשיים. פגשתי צוות מקצועי חם ומחבק. פגשתי קבוצה עם הרבה מוטיבציה, רעב להצליח וקבוצה מגובשת שחדר ההלבשה שלה הוא אחד מהכלים החזקים שיש לה להציע”.

עד כמה אתה חושש מהשנה הקרובה כשהסביבה, החברים, המאמן, כולם חדשים עבורך?
“אני לא חושש בכלל. בכל מקום שאני נמצא אני נותן את המאה אחוז שלי ואני בטוח שאצליח”.

מי הוא המודל שלך לחיקוי? ומה הם החלומות שלך?
“המודל שלי לחיקוי הוא ראמוס, בלם ריאל מדריד. אני אוהב את הקשיחות שלו והאגרסיביות. אני חולם להתקדם צעד צעד, ללמוד בכל יום עוד דבר חדש, להצליח במועדון ולהתברג בבוגרים של חדרה בבוא היום. חשוב לי לומר תודה לשרון זהביאן המנהל המקצועי ולנמרוד אטיאס המנהל הספורטיבי של מחלקת הנוער”.

עידן מכלוף – לקראת האתגר עם הפועל חדרה בנערים ב’ על (יח”צ)

שרון זהביאן המנהל המקצועי, בירך את עידן מכלוף על בחירתו במועדון והצטרפותו לקבוצה: “אני שמח לצרף שחקנים מוכשרים למועדון, על אחת כמה וכמה אם הם מגיעים ממועדונים גדולים.

אני קורא לכל הילדים שמחפשים אופק מקצועי – הפועל חדרה הוא מועדון שיאפשר לכם להגיע ביתר קלות להגשים את החלומות שלכם ולשחק ברמות הגבוהות. המיתקנים במועדון חדשים ומחודשים, הצוות המקצועי מיומן ואימוניי העשרה במועדון נעשים על פי תפקידים. הפועל חדרה הוא מועדון שמעצב שחקנים”. 

קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button