גם שומרי שבת שואפים להתקדם בכדורגל

יאיר מלכא המשחק בעירוני בית שמש קיבל הצעות ממועדונים בכירים, אך סירב בשל העובדה שאינו יכול לשחק בשבת, אותה הוא שומר. יאיר בטור דיעה מביע את דעתו על המשחקים בשבת.

שחקני עירוני בית שמש ‘צו פיוס’ – גם שומרי שבת שואפים להתקדם בכדורגל (יח”צ)

כל הורה לשחקן כדורגל מתכנן את חייו לפי לוח זמנים מדוייק. ברוטינה השבועית קיים משחק הסוגר את השבוע וכמאמר השיר : “רק לחכות ליום שבת לרגע השריקה…יא כדורגל מה עשית מה? עוד שבת של כדורגל…”.

רוצה להצטרך למחנה של האלופים מחיפה, פרטים והרשמה – לחצו על הבאנר!

צו פיוס היא עמותה שהעניקה חסות לקבוצות לא לשחק בשבתות, ובהתאחדות רשומות מעל 250 קבוצות ילדים תחת ההגדרה “צו פיוס”.

הכדורגל בשבת מונע מילדים בעלי אורח חיים דתי ושומרי שבתות- לשחק. בקבוצות צו פיוס נתנו מענה חלקי לבעיה. מדוע זמני? כי גם ילדים המשחקים במסגרת צו פיוס יודעים שבעתיד לא יוכלו לשחק כדורגל בשל העובדה ש”צו פיוס” לא מתקיים בבוגרים, ועל כן שחקנים רבים נמנעים מלהתחיל לשחק כדי למנוע את הבעיה העתידית.

עירוני בית שמש צו פיוס – אלופת ילדים א’ דן1 20-21 (יח”צ)

יאיר מלכא משחק בילדים א’ ונערים ג’ של עירוני בית שמש, קבוצות המוגדרות “צו פיוס”. יאיר שומר שבת ומרגיש שהוא מספיק בשל לעזוב את בית שמש ולהתקדם לקבוצה גדולה, ובה להתפתח ולהתקדם. אולם, בשל הסיבה שהוא שומר שבת הוא נתקל בבעיה. יאיר מביא את טורו האישי לטובת ילדים רבים הנמצאים במצבו:

“אני יאיר שומר שבת ואני רוצה להתפתח בכדורגל ולעבור לקבוצה גדולה, אבל כל המועדונים הגדולים בארץ משחקים בשבת וזה גורם לי ולעוד אלפי ילדים להישאר בקבוצות הקטנות ולבסוף לא תהיה ברירה אלא לעזוב את הכדורגל.

האפליקציה שיכולה להיות המאמן הדיגיטלי שלכם – לחצו להורדה בחינם!!!

אני משחק שנה שנייה בקבוצת ליגה ואני מרגיש מוכן לצאת אל החיים האמיתיים בכדורגל ולפרוח. אני בשל לעשות את הקפיצה לקבוצה נחשבת בליגה הראשונה. קיבלתי לא מעט הצעות מקבוצות גדולות בארץ שאני לא אפרט, אבל הסיבה היחידה שאני עוד לא עשיתי את המעבר לאחת מהקבוצות האלה היא השבת.

יש כאלה שיגידו שאפשר להיות בבית מלון בשבת או להשכיר חדר קרוב למגרש אבל זה לא פשוט בכלל.
המשמעות היא שכל שבת אתה נמצא לבד בלי המשפחה, אוכל לבד והאווירה של השבת נעלמת. מה שהכי מעציב היא המחשבה שכופים עליך לעשות משהו שהוא נגד הערכים שלך ונגד מה שגדלת עליו.

יאיר מלכה – קבוצות צו הפיוס נותנות מענה חלקי לשחקנים שומרי שבת (יח”צ)

אני גם מאמין שככל שיהיו יותר ילדים שייכנסו לתחום של הכדורגל, יהיו יותר שחקנים ומן הסתם גם יותר כישרונות והרמה של הכדורגל בארץ תעלה. אסור גם לשכוח ששבת הוא יום מנוחה, גם החילוניים והמשפחות רוצות לבלות ביום הזה.

אני מציע שישחקו באמצע שבוע. יש מספיק מתי – חמישה ימי חול, שישי בצהריים ומוצ”ש. הרבה משפחות יהיו מאושרות כשהשבת שלהן תתפנה. אני מקווה שהמצב הזה ישתנה ובעזרת השם כל המשחקים יועברו לאמצע שבוע ושלכל ילד דתי שחולם להיות כדורגלן, תהיה אופציה להצליח בכדורגל”.

קרא עוד

2 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close