דחיית פעילות קיץ, במקביל- ליגת העל נפתחת

לאור גל הקורונה האחרון, פרסם משרד הספורט הנחיות לגבי פעילות ילדים ונוער במסגרת התנהלות כל איגודי הספורט ברחבי הארץ. במקביל, יש אישור לפתוח את ליגת העל לנוער במתווה התואם את הליגות המקצועניות.

הוספקה פעילות הקיץ (אתר ג’וניורליג)

וזה נוסח ההודעה: לצערנו ובהתאם לאמור לעיל, אנו נאלצים לדחות בשלב זה את המשך פעילות טורנירי הקיץ המתנהלים בימים אלה.

להלן עיקרי ההנחיות למועד מכתבנו זה:
1. מותרת פעילות עם מגע באימונים לשחקנים עד קבוצת גיל טרום א’.
2. אימונים ללא מגע מותרים מקבוצת גיל ילדים ג’ ומעלה ובקפסולות של 50 איש על מגרש שלם לרבות צוות מקצועי.
3. יש לשמור על הנחיות התו הסגול כפי שפורסמו על ידי משרד הבריאות.
4. כניסת קהל אסורה

נציין כי בשלב זה ליגת העל לנוער הוחרגה מההוראות המפורטות לעיל והנחיות בנושא זה יצאו בנפרד.

למרות האמור לעיל, בהתאחדות פועלים במלוא המרץ מול משרדי הבריאות והספורט על מנת לאפשר פעילות כדורגל ילדים ונוער במטרה לקיים פעילות תחרותית מסודרת. בהתאחדות מקווים למצוא את הדרך לפתוח את עונת המשחקים 20/21 כסדרה.

מנגד, משרד התרבות והספורט עדכן את ראשי ההתאחדות לכדורגל לפני זמן קצר, כי חרף המגבלות הקיימות על פעילות ילדים ונוער בענפי הספורט השונים, יתאפשר לליגת העל לנוער לפתוח את עונת 2020/21 במתווה התואם את הליגות המקצועניות.

אורן חסון, יו”ר ההתאחדות לכדורגל: “אני מברך על הבשורות החיוביות בתקופה בה אנו עושים מאמצים אדירים להבטיח עד כמה שניתן פעילות מלאה בכלל הליגות. שר הספורט, יחד עם הגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות, מבין את החיוניות בקיום הליגות והוא שותף אמיתי למאמצים שלנו. השר, כמו גם אנשי משרדו, קשובים למצוקה ומסייעים לנו במציאת פתרונות יצירתיים ואפקטיביים, ששומרים על האיזון הנכון בין שמירה על הבריאות בצד קיום שגרת ספורט.

עמדתנו כי ליגת העל לנוער היא בעלת מאפיינים מקצועניים זכתה לאוזן קשבת ולפיכך תתאפשר פתיחתה בהתאם למתווה שאושר לליגות המקצועניות. זה כמובן יחייב את בעלי התפקידים והשחקנים בליגת העל לנוער לגלות אחריות גדולה כדי להבטיח את התנהלותה באופן סדיר. ההתאחדות תמשיך בימים הקרובים לפתח פורמטים שונים לכלל הליגות, כחלק מההתמודדות עם משבר הקורונה וההיערכות למגוון תרחישים”.

קרא עוד

5 Comments

  1. אם אין מגע??איך מתקיים כעת משחק הנערים א בשידור בטלוויזיה??
    אנשים הזויים במשרד הספורט ובהתאחדות..הכל נפתח ואתם הולכים אחורה שלושה חודשים??
    איפה הייתם עד עכשיו?

  2. לא מובנת ההחלטה.לפי מה קבעו?אילו נתוני הדבקה במיגרש (יודעים שאין הדבקות במיגרש בילדים ונערים) צרך כמובן לשמור על הכללים ולאשראת פתיחת העונה ולקיים מישחקים כרגיל.אין לעשות איפה ואיפה.

Back to top button
Close