הגיע הזמן לדבר על המגרש

יואב אריאל לא שרד את האיחוד החריג במכבי פ"ת צפון והשנה ישחק בשורות קבוצת נערים ג' של הפועל הרצליה מליגת מרכז. מי המאמן שאימן אותו ואותו יפגוש בשבת בצד שכנגד? מה הוא חושב על פיצול המועדונים הגדולים? ואיך מרגיש שחקן בשנת איחוד?

יואב אריאל – יפתח את העונה עם קבוצת הפועל הרצליה (יח”צ)

השבוע האחרון היה שבוע מבולבל וטעון בליגות נערים ג’. החלטת ההתאחדות לפצל את המועדונים הגדולים בין שלושה מחוזות שונים – מרכז, מרכז 2, ושרון, גררה תלונות לצד מחמאות, תרעומות לצד הסכמה. באם הצעד יוכרז כחיובי או שלילי נוכל לדעת ככל שתתקדם הליגה, וכל מה שנאמר בנקודת זמן עכשווית – הכל ספקולציות.  

מי שמאוד דרוך בשבוע האחרון וכוסס ציפורניים הוא יואב אריאל – קשר אמצע שבקיץ האחרון הצטרף לשורות הפועל הרצליה, לאחר שלא שרד את האיחוד במכבי פ”ת. יואב מסתכל בעקביות השבוע על הלוחות ובודק האם ישנם שינויים בשיבוצים מכיוון שעבורו, מחזור הפתיחה בשבת הקרובה יהווה מפגש עם אחד המאמנים שהוא מעריך ומוקיר.

יואב אריאל – היה דרוך השבוע בעקבות השיבוצים למחוזות נערים ג’ (אתר ג’וניורליג)

עידן בן יוסף ויואב נפגשו שניהם במגרש מכבי פ”ת, כשעידן אימן את יואב בשנה האחרונה. אך בכדורגל הכל דינמי ואת תחילת השנה הנוכחית – שניהם יתחילו מחוץ למועדון הפתח תקוואיי. עידן יאמן את שנתון 2006 בבית”ר ירושלים, ויואב ישחק עם שנתון 2006 בהפועל הרצליה. רצה הגורל ומשחק הפתיחה בליגת מרכז, יפגיש את שניהם על כר הדשא בבית וגן, כשעבור שניהם זהו משחק הבכורה.

“מעידן למדתי המון” אומר יואב, הוא המאמן שהביא אותי לפתח תקוה ואני מאוד מעריך אותו כמאמן וכבנאדם. יהיה מאוד מרגש עבורי לפגוש אותו, אך ברגע שהמשחק יתחיל אני אחשוב רק על הצלחת הקבוצה שלי”.

עידן בן יוסף – יפגוש מהצד השני את יואב, שחקנו משנה שעברה (יח”צ)

יואב החל לשחק כדורגל בגיל 7 ברמת השרון ובשנה שעברה עבר למכבי פ”ת צפון. אשתקד, באופן חריג הוחלט בפ”ת לבצע איחוד בשנתון 2006 בנוסף ל- 2005, ויואב כמו שחקנים נוספים בקבוצה נאלץ למצוא לעצמו מועדון חדש.

יואב, מה קורה בשנה שבסופה מתקיים איחוד? האם יש יותר תחרות בין השחקנים? ואיך מרגיש שחקן שלא שרד את האיחוד?
“האמת שקיבלנו את האיחוד בהפתעה גמורה. ידענו שמתקיים איחוד בנערים ב’ ואז נאמר לנו שבאופן חריג יהיה איחוד השנה גם בסוף ילדים א’. כל שחקן רוצה לעבור את האיחוד ויש הרבה שחקנים טובים, אך אין מקום לכולם. בסופו של דבר כל אחד מצא את המקום שהוא היה צריך להיות בו ולקבל את הבמה שהוא ראוי לה. אני באופן אישי חושב שמי שעבר את האיחוד מגיע לו ואני מאחל הצלחה לכל מי שעבר ומנגד בהצלחה לכל חבריי שמצאו קבוצות חדשות. אני שמח במקום שלי ויודע שכל מה שקרה- הכל לטובה”.

יואב במדי מכבי פ”ת – השנה האיחוד בין הדרום לצפון היה כבר בתום ילדים א’ (יח”צ)

מדוע בחרת לעבור דווקא להפועל הרצליה?
“הפועל הרצליה נתנו לי הרגשה שהם מאוד רוצים אותי ונתנו לי הרבה בטחון. הרגיש לי נכון וטיבעי להיות שייך אליהם. התחברתי לקבוצה, למועדון, לשחקנים ולמאמן שמהרגע הראשון היה לי חיבור מצוין איתו. הוא שידר לי שהוא מודע ליכולות שלי וסומך עליי. תוסיפי לכך, שבהרצליה יש מועדון מתקדם ולכן אני מרגיש מכל הבחינות שעשיתי עסקה טובה”.

בשבת הכל יהיה חדש עבורך- המדים, החברים, המאמן, איך משנים גישה בראש ונלחמים על סמל מועדון חדש?
“שחקן חדש במקום חדש מרגיש בהתחלה קצת מוזר, אך מועדון הפועל הרצליה עזר לי להשתלב מהר מאוד גם מבחינה חברתית וגם מקצועית. הגישה בראש לא צריכה להשתנות, כל מועדון שאהיה בו אני אתן את המאה אחוז שלי ולכן הסמל בחולצה פחות רלוונטי”.

כשחקן, מה אתה חושב על החלטת ההתאחדות לפצל את המועדונים הגדולים?
“הרמה בליגות מרכז ושרון היא גבוהה וזו הזדמנות בשביל מועדונים ושחקנים לחוות רמה גבוהה, וכשמתאמנים ומשחקים ברמה גבוהה גם משתפרים. לפי דעתי הליגות הם פחות או יותר ברמה שווה ולכן אין שום בעיה עם הפיצול”.

על השיבוצים – הזדמנות למועדונים לחוות רמה גבוהה (יח”צ)

מה ייחשב הישג עבורך בסוף שנה?
“עברנו תקופה ארוכה בלי כדורגל ועכשיו מתחיל הדבר האמיתי ולכן הגיע הזמן לדבר על המגרש ולעשות מה שאני הכי אוהב. ההישג עבורי יהיה אם אנחנו כקבוצה ניתן עונה טובה בליגת מרכז החזקה, ובאופן אישי אני שואף להתקדם ולהגיע הכי רחוק שאני יכול. אני חולם להיות שחקן בוגרים בקבוצה גדולה בישראל ואח”כ אתחיל לחשוב על אירופה”.

קרא עוד

3 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button