הידד אלדד

נאור אלדד יאמן את שנתון 2004 נערים א' בשמשון בעונה הקרובה. אשתקד, זכה נאור עם שנתון 2003 באליפות והם עלו לליגה הארצית. הוא גם אימן את הבוגרים בשמשון למרות גילו הצעיר. נראה כי כשמדובר על נאור, מוטיבציה והצלחה יכולים להיות השם השני שלו וכל זאת כשהוא מקבל דחיפה חזקה מאביו. יעקב בוזגלו מאחורייך.

נאור אלדד – אתגר גדול עם נערים א’ של שמשון ת”א בליגה הארצית (יח”צ)

עונת הכדורגל אמורה הייתה השבת לעלות שלב, כשחלק נוסף של החטיבה הבוגרת אמור היה לפתוח את עונת 2020/2021, עונה מיוחדת שעד אתמול יכולנו לומר שיודעים מתי היא מתחילה ולא יודעים מתי היא תיגמר. אולם השגרה מתעתעת והיום כבר אי אפשר לדעת לא מתי הליגה תתחיל ולא מתי היא תסתיים והמועד הוא על הנייר בלבד. אוהדיי הכדורגל מקווים כי העונה תסתיים במועדה ולא דקה קודם, וששריקת הסיום תישמע על הדשא.

במועדון שמשון ת”א מצפים לעונה מאתגרת, עונה בה המועדון יעשה צעד נוסף כדי לבסס את מעמדו כמועדון שלא עושה חיים קלים ליריבות, והשנה הנוכחית תיתן לקבוצות במועדון שנה נוספת של ניסיון ושפשוף בליגות הרלוונטיות. קבוצות הנוער והבוגרים, אגב, ישחקו השנה במתקן החדש בספורטק דרום. קבוצת הבוגרים משחקת בליגה ב’ דרום, הנוער משחק בליגה הלאומית, וקבוצת נערים א’ אליה נפנה היום זרקור תשחק בליגה הארצית לאחר ששנתון 2003 אשתקד, סלל את הדרך לשנתון 2004 לשחק בליגה הארצית.

שנתון 2003 של שמשון ת”א – סלל את הדרך לארצית לשנתון 2004 (יח”צ)

מי שאחראי על הובלת השחקנים לארצית הוא נאור אלדד, שרק לפני 3 שנים עוד היה שחקן פעיל בבוגרים. הוא גדל במחלקות הנוער בבני יהודה ומכבי ת”א, והוא הדוגמא הקלאסית לשחקן שהיו לו כל הנתונים הנדרשים כדי לפרוץ ולהצליח בגדול, אך שלוש פציעות חמורות ברצועה הצולבת בברך הרחיקו אותו פעם אחר פעם מהמגרשים. בפעם הראשונה לחצי שנה ובפעמיים הבאות לשמונה חודשים עד שנאלץ לתלות את נעליו.

נאור אלדד – עד לפני שלוש שנים היה שחקן פעיל (אתר גולר)

החזרה למגרשים לאחר הפציעות אף פעם לא קלה והוא נאלץ לזגזג בין המועדונים, מכיוון שקשה היה לו לשחזר את הישגיו. תוך כדי זגזוג הוא הגיע לבוגרים של שמשון ת”א, וכבר במשחק הראשון של העונה הוא נפצע והחליט שאם עד עכשיו הוא סירב להתייחס לסימנים, הגיע רגע האמת והוא נאלץ לקחת צעד אחורה. בליית ברירה הוא פרש והחל לאמן במועדון את קבוצת ילדים ב’, ובמקביל קפץ למים הקרים ושימש כעוזר מאמן בבוגרים. שנה לאחר מכן עבר לנערים ב’ ואז נערים א’. בשנה האחרונה הוא קיבל את אימון הבוגרים במקביל לנערים כששי לוי מנהל החטיבה הצעירה במועדון  היה צמוד אליו ולקח אותו תחת חסותו.

נאור, לפני שנתיים הגעת לקבוצה עם כמות שחקנים שלא מספיקה אפילו להרכב ראשון בנערים ב’. בתום אותה שנה, סיימתם את העונה במקום הרביעי והמכובד והמשכת עם אותו שנתון 2003 לנערים א’. ספר על בניית הקבוצה ועל השנה החלומית שעברתם שבסיומה הוכתרתם אלופים בפער.
“הגעתי לקבוצה מפורקת והכל היה לוט בערפל. אפשר היה לספור את השחקנים בשתי ידיים. העונה הייתה נראית ללא אופק ובמשחק הגביע הראשון הפסדנו 4-0, אבל מפה רק התחלנו להתרומם. גייסנו שחקנים ובנינו קבוצה חזקה שהסתיימה במקום הרביעי. בנערים א’ נקודת הפתיחה הייתה שונה, התחלנו כסגל חזק ומההתחלה כיוונו לעליה. לא הכל היה מושלם והיו מכות בכנף, אך הצגנו כדורגל יפה וסיימנו את העונה במקום הראשון בפער של 8 נקודות. על יד אחת אפשר לספור כמה פעמים קרה שקבוצה בשמשון עלתה ליגה בשנים האחרונות. המחלקה שינתה פניה, ההתנהלות נכונה, יש לנו עתודה מצוינת לנוער ואין ספק שילד שרוצה להתקדם ולהגיע לרמות הגבוהות מקומו בשמשון”.

שמשון ת”א 2003 – יש עתודה טובה לנוער של שמשון (יח”צ)

השנה תמשיך בנערים א’ והפעם עם שנתון 2004. בזכות עבודתך המבורכת בשנה שעברה, השנה תשחק עם השנתון בליגה הארצית. בשני המקרים, נערים א’ הם שחקנים בשנתם האחרונה לפני העלייה לנוער. עד כמה תהיה השנה שונה מאשתקד? מה ההבדל שאתה צופה בין ליגת מחוז מרכז לליגה הארצית?
“שנתון 2004 שיחק שנה שעברה בליגה השלישית ולא בא לידי ביטוי, כשהקבוצה דורגה כקבוצת סוף טבלה. ההבדל בין הליגות משמעותי מאוד, ואני צופה שנה מורכבת. שנה ראשונה בליגה ארצית היא מאתגרת. מטרתנו תהיה להתבסס בליגה ועם חומר השחקנים שלנו זה אפשרי. הצטרפו שחקנים לקבוצה, הבנייה היא תהליך והעבודה רבה. אני מאמין גם בעצמי וגם בשחקנים.”

אילו הכנות נעשו לקראת הליגה הארצית? והאם יש התאמה מיוחדת שעוברים השחקנים לליגה?
“בליגה ארצית יש קבוצות חזקות. אני מבחינתי תמיד נותן מאה אחוז מעצמי והמוטיבציה שלי תמיד בשיא. כמות האימונים, הדרישות שלי מהם, אורח החיים שאני מעביר אליהם וההכנה- לא משתנים. צרפנו 4-5 שחקנים והתחזקנו בחלק ההגנתי. אני מקווה שאצליח לתרגם את הכישרון של השחקנים להצלחות ושאמקסם את היכולת של כולם ברמה האישית והקבוצתית”.

הצלחה מגיעה דרך משחק ההגנה – עם שנתון 2003 זה עבד מצוין (יח”צ)

שנה שעברה עם שנתון 2003, הצטיינתם במשחק ההגנה שלכם, וספגתם הכי מעט שערים מכל הליגה. אפשר ללמוד מכך שאתה מאמן הגנתי?
“עם שנתון 2003 משחק ההגנה היה מאוד איכותי. אני מקווה שאצליח לשחזר את ההצלחות בשני השנתונים. בסופו של דבר ההצלחה מגיעה דרך משחק ההגנה וכשלא סופגים כבר יש נקודה בקופה. אני הייתי שחקן התקפה ופחות אהבתי לעשות הגנה, ולכן היום אני שם דגש על מחויבות, נחישות והקרבה. כמאמן, תפקידי לזהות נקודות חזקות,לשים עליהן דגש ובכך לבטל את היריבות. אני לא מאמן הגנתי, אני טקטיקן. אצלי משחק ההגנה מתחיל מהחלוצים”.

קבוצת הבוגרים תשחק השנה בליגה ב’ דרום. בגילך הצעיר (28) שימשת כעוזר מאמן בבוגרים, ופרק זמן נוסף אף שימשת כמאמן הבוגרים. אני מניחה שהיו שחקנים מבוגרים ממך בסגל. כמה סמכותי בחור בן 27-28 כשעומד מול בוגרים? ומה מושך אותך יותר – אימון בוגרים או מחלקת הנוער?
“יש שחקנים בקבוצה שעד לא מזמן ישבנו יחד בחדר ההלבשה כחלק מקבוצה-לירן כהן, דויד גומז, ריף פרץ, שלומי אדרי. שחקנים שעברו דבר או שניים בכדורגל. אני נותן כבוד לשחקנים והם מחזירים לי כבוד. גם בגיל 60 יכולות להיות בעיות משמעת, והגיל הוא לא פרמטר. כעוזר מאמן השתפשפתי ולמדתי את העבודה וקיבלתי את המושכות כשהכרתי את נקודות החוזקה והחולשה של השחקנים. בסופו של תהליך סיימנו מקום 9 בטבלה, אבל הטבלה הייתה צפופה והיינו במרחק 3 נקודות מהפלייאוף העליון. השנה יאמן את הבוגרים מעיין נגב ואני מאחל לו בהצלחה. הבוגרים היא חוויה שחישלה אותי ונתנה לי ניסיון. אך נערים א’ זה הבייבי שלי, בניתי אותם מאפס ועלינו ליגה. בקבוצה הבוגרת האדרנלין גבוה יותר והמוטיבציה להצליח חזקה יותר. השאיפה בסוף תהיה להגיע לאמן בוגרים בליגות הבכירות”.

עם יפתח הלוי המנהל המקצועי של המועדון – מודה לו על הבטחון והאמון (יח”צ)

המפגש הראשון בליגה יפגיש את שמשון עם סקציה נס ציונה במשחק חוץ. עד כמה אתם מוכנים?
“התחלנו טרום עונה לפני חודשיים ואנו מתקדמים. הדרך עוד ארוכה. בנקודת זמן זו אנו מגיעים מוכנים. אני כמאמן מכוון תמיד גבוה וכל משחק נגיע במטרה לנצח. סגל השחקנים מאוד מוכשר ואנו מחכים בדריכות לתחילת הליגה, כשננסה לייצר שחקנים לקבוצת הנוער ומשם לבוגרת. חשוב לי לציין את יפתח הלוי המנהל המקצועי במחלקת הנוער שאני מודה לו על הבטחון והאמון שהעניק לי במשך השנים. שי לוי מנהל החטיבה הצעירה שליווה אותי דרך אימונים ומשחקים באופן אישי וצמוד וההצלחות שלי שייכות לשנינו ביחד. צביקה לוי– מאמנה האחרון של הקבוצה ששימשתי תקופה לא מבוטלת עוזרו והוא העניק לי ידע מקצועי ואין ספק שהוא יגיע רחוק”.

אבא שלך דודו הוא סוג של יעקב בוזגלו מבחינת דחיפה ואמונה.
“אבא שלי מגיל 6 תומך בי ללא פשרות. הוא לא מפספס משחקים ואימונים. גם כשהייתי שחקן בוגרים הוא תמיד היה מגיע והיה ההורה היחיד ביציע. אבא הוא השחקן ה- 12 שלי ועל כך תודתי הגדולה אליו”.

שי לוי מנהל המחלקה הצעירה – תרשמי, נאור יגיע רחוק (יח”צ)

לשי לוי מנהל החטיבה הצעירה חשוב היה לומר את דבריו על נאור הילד בן ה-12 ששי אימן עוד במכבי ת”א. שניהם נפגשו בשמשון בתחילת דרכו של נאור כמאמן: “מאז גיל 12 הוא עובר תהליך נפלא” שי מספר. “נאור מקצוען, משקיען, מאמן שיודע לעשות כל מה שצריך. בגילו הצעיר הוא כבר הספיק המון ותמיד בהצלחה. בבוגרים יש הרבה עניינים של עסקנים ושם הכדורגל לא טהור, ובמחלקת הנוער לאנשים טובים קל יותר להתקדם. תרשמי מה שאני אומר – נאור יגיע רחוק. הוא מקצוען ללא פשרות והכדורגל שלנו זקוק לאנשים בדמותו”.

קרא עוד

2 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button