טרום א’: הפועל רעננה מסכמת עונה נפלאה

קבוצת הפועל רעננה, בעונתה הראשונה בתשיעיות, הפגינה יכולת נהדרת לאורך העונה כולה. אורי חסיד מאמן הקבוצה מסכם את העונה שהסתיימה עם מקום ראשון בליגת שרון, עם הדחה בשמינית הגמר על ידי מכבי ת"א שהגיעה עד הגמר, משבח את השינוי העונה במעבר למודל התשיעיות מ-16 ל-16, ונוגע בנקודות ששחקניו יצטרכו לשפר כדי לעשות את קפיצת המדרגה הבאה.

טרום א’ שרון: הפועל רעננה מסיימת את העונה במקום הראשון (יח”צ)

אורי חסיד מאמן קבוצת טרום א’ של הפועל רעננה, חי ונושם את המועדון. הוא שיחק במועדון מגיל 6 ועד גיל 18, הוסמך כמאמן כושר ובוגר תואר ראשון .b.a בחינוך גופני ותנועה מוינגייט, והחל את דרכו כמאמן לפני עשר שנים במחלקת הנוער של הפועל רעננה, בה הוא עובד עד היום.

במהלך השנים חסיד אימן והדריך מספר קבוצות בחטיבה הצעירה, תוך דגש רב והקפדה על יסודות הכדורגל, פיתוח יכולות אישיות של שחקניו, לצד עבודה קבוצתית חכמה, כשהוא עובד מהבוקר ועד הערב בתחום הכושר והתנועה לפני ואחרי האימונים בכדורגל.

לאחר עונה נהדרת עם שנתון 2011 של רעננה, אורי חסיד מסכם את העונה של קבוצתו

צלחות האליפות של שחקני שנתון 2011 של הפועל רעננה (יח”צ)

אורי, כבר במחזור הפתיחה של העונה ניצחתם את הפועל כפ”ס, מי שלימים התגלתה כיריבה הישירה שלכם על המקום הראשון בליגת שרון. כבר לאחר הניצחון הבנתם שיש לכם קבוצה שיכולה לגלות עליונות העונה בליגה?
“עדיין עוד לא ממש, כי זה היה רק מחזור ראשון של הליגה. המטרה העיקרית שלנו הייתה לשחק כדורגל טוב ולהציג יכולת טובה ממשחק למשחק לצד אופי חזק על המגרש.

אני יכול להגיד לך שחודש לפני שהעונה התחילה עשינו משחקי הכנה נגד מספר קבוצות ובהם נראינו מצוין, הרגשתי שיש כימיה טובה ביני לשחקנים ובין השחקנים עצמם אחד עם השני, בנוסף היה קיים חומר טוב שטמון בו הרבה כישרון ופוטנציאל.

לפרטים והרשמה לחצו על הבאנר!!!

כן עברה לי בראש מחשבה שהקבוצה שלנו יכולה לעשות דברים יפים בהמשך העונה. ככל שהתקדמה הליגה והמשכנו לחבר רצף של משחקים טובים עם יכולת נהדרת, אז התחושות שאפשר לסיים בגדול את העונה הלכו והתחזקו”.

איך הייתה מסכם את העונה שלכם? מה סוד ההצלחה של הקבוצה בעונתה הראשונה בתשיעיות?
“עונה נפלאה, התקדמות יוצאת מן הכלל בפן האישי של כל שחקן ובפן הקבוצתי. לגבי סוד ההצלחה אני חושב שיש מספר סיבות.

העובדה שזו שנה שנייה שלי עם הקבוצה ואני מכיר טוב יותר את השחקנים, עשיתי איתם את שלבי ההכנה, הבנייה הראשונית וכמובן לימוד ותרגול של היסודות הדרושים.

ההמשכיות עם הקבוצה שנה שנייה ברציפות נתנה את התוצאות העונה (יח”צ)

לאחר מכן הייתה התאמה על המגרש של כל שחקן לפי תפקיד ובנוסף ההוראות והרעיונות שלי בכדורגל נכנסו לראש שלהם והשחקנים שלי היו נהדרים וביצעו. הקבוצה שלנו מגובשת ויש אחווה ויחסים טובים בין השחקנים וזה מרכיב מאוד חשוב בהצלחת הקבוצה.

רמת הכדורגל השתפרה, התיאום בין השחקנים, ראיית המשחק שלהם, האופי על המגרש שהפגינו בהרבה רגעים וכישרון שלהם שיצא החוצה במשחקים רבים העונה”.

הובלתם את הליגה בבטחה במהלך כל העונה, כאשר איבדתם נקודות דווקא במחזורים האחרונים, עניין של לתת יותר במה לשחקנים שקיבלו פחות דקות במהלך העונה?
“האמת שלאורך כל העונה בכל המשחקים תמיד שיתפתי את כולם והשתדלתי לתת במה לכמה שיותר שחקנים ולהרוויח את כולם גם במשחקים שהלך לנו יותר טוב וגם במשחקים שהלך לנו פחות, אך זו משימה לא פשוטה שיש לך סגל מאוד גדול, אבל כמובן יש את השחקנים בקבוצה שהיוו חלק יותר מרכזי, היו יותר דומיננטיים ושידרגו אותנו.

כל הזמן היה לי בראש למצוא את השילוב והאיזון הנכון בין כמות דקות לכולם, יכולת טובה, מקצועיות וגם קצת תחרותיות והמשימה למצוא את הנוסחה הזו שתשלב בין כולם הייתה מאוד מורכבת.

הצוות המקצועי של רעננה – קוצרים פירות על עבודה נהדרת במהלך העונה (יח”צ)

האיבוד נקודות קצת במחזורים האחרונים נבע ממשחקים פחות טובים שלנו, מחוסר ניצול מצבים בחלק מהמשחקים, יכול להיות קצת ירידת מתח וגם יריבות ממול שהקשו עלינו באותם משחקים.

בנוסף אני חושב גם בגלל העובדה ששיחקנו בליגה שלושה סבבים ולפגוש שלוש פעמים יריבה באותה עונה, לא תמיד זה קל לנצח אותה ולא הכל הולך מושלם כמו שאנחנו רוצים וזה הכדורגל, אבל גם שאיבדנו נקודות זה קרה במעט מאוד משחקים”.

בשמינית הגמר הודחתם על ידי מכבי ת”א דרום שהגיעה עד הגמר, גם לאחר משחק עיקש שהסתיים ב3:2 למכבי, מרגישים פספוס עם ההגרלה אחרת הייתם יכולים להגיע לשלבים גבוהים יותר לדעתך?
“משחק נגד מכבי תל אביב ללא ספק היה משחק מפתח שרצינו מאוד לנצח ולעבור שלב, אכן אנחנו מרגישים פספוס גדול ואין לי ספק שהיינו יכולים להגיע לשלבים הגבוהים בגביע אם היינו עוברים”.

שהתון 2011 של הפועל רעננה – מרגישים פספוס לאחר ההדחה בשמינית הגמר על ידי מכבי ת”א (יח”צ)

מה דעתך על המעבר שהיה מהשמיניות לתשיעיות מרחבה לרחבה?
“אם צריך לבחור בין הקונספט של השמיניות בשני חצאי מגרש לבין השיטה של התשיעיות מרחבה לרחבה אז אני מעדיף את התשיעיות. מצא חן בעיני המעבר לתשע על תשע כי זה מאוד מזכיר את ה11 על 11 רק קצת מצומצם יותר וזה מאפשר הכנה טובה יותר של השחקנים לקראת המעבר ל11 על 11. בשיטה הקודמת של השמיניות/שביעיות שהייתה רוב השנים, מאמן היה צריך לעמוד באמצע ובמקביל לתת תשומת לב לשני מגרשים ולפעמים זה הרגיש כמו סדרן עבודה יותר מאשר מאמן. בתשע על תשע המבט על מגרש אחד מאפשר להרגיש את המשחק טוב יותר והיכולת לנהל את המשחק טובה יותר”.

ספורט ישיר – רשת מובילה בארץ לציוד כדורגל מקצועי – לחצו וכנסו לאתר החדש!!!!!!

לקראת השנה הבאה של הילדים, מה לדעתך האתגר הבא שלהם מבחינה מקצועית? על מה הם צריכים לתת דגש נוסף כדי להמשיך בהתקדמות ובפיתוח שלהם?
“קודם כל על מנת להמשיך להשתפר ולהתקדם הקבוצה תצטרך להביא את אותה רצינות, התלהבות, מוטיבציה והשקעה כמו בעונה הנוכחית.

מבחינה מקצועית בפן הקבוצתי הקבוצה צריכה לשפר עוד את החזקת הכדור תחת לחץ, להיות אינטנסיביים ובקצב גבוה בדקות רבות יותר בזמן המשחק, לשפר ניצול המצבים ולשדרג את המעברים בהנעת כדור מההגנה להתקפה, אפילו שהיו משחקים שעשינו את הדברים הנ”ל טוב.

הדגשים בפן האישי ממליץ לכל השחקנים להמשיך לעבוד על טיפול בכדור, יסודות הכדורגל, בסיס אתלטי וקואורדינציה ברמות קושי בסיסיות ומתקדמות. מאחל לקבוצה להצליח ולהתקדם לשלבים הגבוהים ביותר בגביע”.

לפרטים והרשמה לחצו על הבאנר!!!

מה התוכניות שלך לעונה הבאה?
“כרגע עוד אין לי תוכניות לעונה הבאה אבל הכיוון הוא להמשיך בספורט כמובן, נסיים את החודש האחרון שנשאר לנו להתאמן ונראה מה יהיה בהמשך”.

אתר ג’וניורליג מברך את אורי חסיד ושנתון 2011 של הפועל רעננה על זכייתם באליפות ליגת טרום א’ שרון עונת 21/22

קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close