לוטם אסרס – שחקן העונה, נערים א’ על

עונת בכורה שעמדה בכל הציפיות, כך אפשר לסכם את עונתו הראשונה של לוטם אסרס בצהוב-כחול של מכבי ת"א. קשרה של אלופת המדינה זכה גם בתואר שחקן העונה של ליגת נערים א' על, ובכתבה זו הוא מסכם את דרכו עם הפנים קדימה לאתגרים הבאים.

לוטם אסרס- שחקן עונת 2023/24 בנערים א’ על (מדיה מכבי ת”א)

עונת 2023/24 תמה ונשלמה לה באופן סופי, כשעכשיו אנחנו מגיעים לשלב הסיכומים. אין ספק שאחת הליגות האיכותיות ביותר הייתה ליגת נערים א’ על (שנתון 2007), כשהשחקנים כבר מתכוננים לקראת האתגר הבא- ליגת העל לנוער.

המאבק העיקרי בסקר שחקן העונה היה בין לוטם אסרס ואור מסיקה אשר ניהלו ביניהם דו קרב צמוד, כשבסופו של דבר היה זה קשרה הנהדר של מכבי ת”א שזכה במירב הקולות.

מספר תשע באדום שהיה שחקן העונה אשתקד, מסכם עונת שיא מבחינתו בפרמטרים האישיים כשסיים כמלך שערי הליגה עם שלושים שערים, נתן עונה חלומית כשכבש 38 בכל המסגרות העונה לעומת 22 בעונת 2022/23. שערים אלו הוליכו את קבוצתו למקום השלישי והמכובד כשבשיא האדומים אף הוליכו את הטבלה.

תהיו בטוחים שזו רק ההתחלה מבחינתו- אור מסיקה בפוזה מוכרת אחרי עוד הבקעת שער (יונתן טפיאס)

החלוץ של הפועל ת”א מתאפיין גם בקריאת משחק שוטפת וחזרה למרכז המגרש כדי לבנות התקפות במקרה הצורך, ואם הוא ימשיך לעבוד קשה כמו שראינו ממנו העונה גם בליגת העל לנוער הוא יחורר רשתות כפי שהרגיל לעשות בשנים האחרונות.

לאחר המחמאות (ובצדק רב) שניתנו לחלוץ הפורה של האדומים מוולפסון, זמן להתמקד בלוטם אסרס. הקשר המוכשר שהחל את דרכו בבית”ר נורדיה פילס דרכו תוך שלוש שנים לצמרת של הכדורגל הישראלי במחלקות הנוער, כשהוא סוגר עונה עם 15 שערים מעמדת הקשר המרכזי.

ליצירת קשר – לחצו על הבאנר!!

אסרס הגיע למכבי ת”א כאמור בקיץ הקודם מאשדוד, וחרף קשיי ההתאקלמות במרבית הסיבוב הראשון, מספר שמונה בצהוב לקח את עצמו בידיים ותמיד היה שם עבור קבוצתו במשחקים הגדולים, ראו ערך הצמד במשחק האליפות והשערים בקרבות הצמרת. בכתבה מיודחת זו, אסרס מסכם עונה וכבר מביט קדימה לנוער.

עוד עונה גדולה של מכבי ת”א 2007 (מדיה מכבי ת”א)

לוטם, ברכות על זכייתך בסקר שחקן העונה מטעם אתר ג’וניורליג. מה המשמעות של זכייה אישית זו מבחינתך?
“מבחינתי התואר האישי הזה מסמל את כל העבודה הקשה שהשתלמה, אנשים ראו לאורך כל העונה שעבדתי קשה. הכל בסוף משתלם והצעדים הקטנים האלו הם הצעדים שמובילים בדרך להצלחה”.

ספר לנו על החודשים הראשונים כשחקן מכבי ת”א- מקשיי ההתאקלמות ועד הפגרה הכפויה שבלמה את גרף ההתקדמות.
“ההתחלה שלי במכבי ת”א הייתה התחלה קשה. לא פתחתי את העונה הכי טוב והיה לי קשה להיכנס מיד לעניינים, אבל בסוף הכל בראש, אני מאמין בעצמי מאוד ואם אמשיך לעבוד קשה אז אגיע לגבהים מאוד גבוהים. זו הייתה תקופה קשה ומאתגרת, לאתגר את עצמך בבית כדי לחזור חזק יותר לליגה וכמו שאתה רואה עבדתי קשה והנה התוצאות”.

עבר תקופת התאקלמות מאתגרת, אסרס במעמד החתימה (מדיה מכבי ת”א)

אילו הבדלים הרגשת בצורת המשחק בין מ.ס אשדוד למכבי ת”א ואיך הצלחת להתאים את עצמך לסגנון החדש?
“המאמנים עזרו לי מאוד בתקופת ההסתגלות. באשדוד הייתי משחק מאוד מפוזר באיזורים שאני מאוד אוהב אך כשהגעתי למכבי הבנתי שצריך לעשות את מה שנוח לקבוצה. כל אחד עושה את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר ובסוף זה מסתכם באליפות”.

איזה משחק העביר אותך מ”תקופת ההתאקלמות” אל “תקופת התכל’ס” שבה הרגשת חלק חשוב מהמערך- האם זהו הדרבי התל אביבי בסיבוב הראשון, שער הניצחון מול מכבי חיפה או דווקא משחק אחר?
“לדעתי המשחק שהכניס אותי חזק לעניינים היה המשחק עם שער הניצחון מול מכבי חיפה בדקה ה-90, משם גרף העלייה שלי בגולים השתפר, מאז המשחק מול חיפה נתתי הופעות טובות על המגרש שרובן באו לידי ביטוי גם בשערים, וגם הדרבי השני בו ניצחנו 1-2, משחק עם המון אופי”.

ליצירת קשר לחצו על הבאנר!!

מאבק האליפות- ספר על מה שעברת “מאחורי הקלעים” לפני המשחקים הישירים נגד הפועל ת”א ומכבי נתניה. האם הרגשת לחץ ואיך הצלחת לנטרל אותו תוך כדי המשחקים עם מנטליות חזקה?
“לפני הדרבי מול הפועל אני יכול להגיד לך שקמתי באמצע הלילה מתוך התרגשות לקראת המשחק. בגלל שכבר קמתי החלטתי שאני אעשה דמיון מודרך, הכנתי את עצמי כבר מאמצע הלילה למשחק, ידעתי שאתן משחק ממש טוב. גם נגד נתניה זה היה משחק קשה ולא פשוט מבחינה מנטלית, אך ידענו כקבוצה להתעלות בבחינה המנטלית”.

איזה שער שכבשת העונה מסמל עבורך את המשמעות הגדולה ביותר, בין אם בבחינה האישית ובין אם בבחינה הקבוצתית?
“חד משמעית הצמד נגד בני יהודה. אני בוחר בצמד מכיוון שזה סיכם עבורי בצורה הטובה ביותר את כל הדרך שעברתי העונה. באותו משחק האופי שלנו והרצון שלנו לנצח בא לידי ביטוי, בטח כשזה היה משחק ההכרעה על התואר, משחק ששיקף לנו את כל העונה. כל מה שעשינו לאורך העונה הסתכם ברגע הזה, הופענו כמו גדולים למשחק וזה לא מובן מאליו”.

השער המדובר מול מכבי חיפה

בעונה הבאה אתה תשחק כבר בליגת העל לנוער, ליגה מרתקת ומאתגרת כאחד. מהן הציפיות שאתה מציב לעצמך לקראת האתגר בנוער ואיך אתה שומר על כושר בימים אלו כדי להגיע לאימוני פתיחת העונה הכי חזק שאפשר?
“העונה הבאה תהיה באמת עונה מאתגרת עבורי ועבור כל השחקנים שעולים משנתון 2007, אנחנו משתדלים בכל אימון ובכל יום לעשות את הטוב ביותר כדי להגיע מוכנים לעונה הבאה. אני אשמור על כושר ואתאמן חזק חזק בתקווה שהעונה הבאה תהיה עונה פיצוץ”.

ליצירת קשר לחצו על הבאנר!!

בתור אחד שהחל את דרכו במועדון “צנוע” (בית”ר נורדיה), מה המסר שאתה רוצה להעביר לכדורגלנים שמשחקים במועדונים “צנועים” וחולמים להגיע לטופ?
“קודם כל תאמינו בעצמכם, זה הדבר הכי חשוב. תמשיכו לעבוד קשה, זה דבר חלק בלתי נפרד בדרך להצלחה, ותרצו יותר מהסביבה שלכם, אלו המפתחות להצלחה ואם תיישמו את זה תגיעו רחוק. הכל משתנה בשניה, תמשיכו לעבוד קשה, לדחוף את עצמכם בכל יום ולהילחם כדי לשדרג את עצמכם מיום ליום”.

אתר ג’וניורליג מברך את לוטם על זכייתו בתואר שחקן עונת 2023/24 בנערים א’ על ומחמיא גם לאור מסיקה, עידו דוד ויואב דז’לדטי על עונה יוצאת מן הכלל!

לפרסום באתר ג’וניורליג – לחצו על הבאנר!!!
קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close