מאבקיי הצמרת נפתחו מחדש

נוער לאומית צפון: יוסי בן שטרית מאמנה של טוברוק מסכם את הסיבוב הראשון בליגה רגע לפני שהסיבוב מסתיים. הוא מאמין שקרב הצמרת עדיין פתוח ומבטיח לעשות הכל כדי להחזיר את טוברוק כבר העונה לליגת העל.

נוער בית”ר טוברוק – מאבקיי הצמרת נפתחו מחדש (מדיה בית”ר טוברוק)

בשבת הקרובה יערך המחזור האחרון בסיבוב הראשון בליגה לאומית לנוער צפון. הפועל חיפה, הפועל עכו ובית”ר טוברוק משוועות לזכות באליפות הליגה כשהפועל איכסל, איחוד בני בקה, הפועל א.א. פאחם מסתמנות כיורדות פוטנציאליות, בעוד רובי שפירא, נווה יוסף ופרדס חנה, נכון לעכשיו צמודות במאבק על מי לא תהיה היורדת הנוספת.

ספורט ישיר – רשת מובילה בארץ לציוד כדורגל מקצועי (לחצו על הבאנר למעבר לאתר ספורט ישיר)

הפועל חיפה היא שיאנית הכיבושים בליגה עם 35 כיבושים כשטוברוק מיד אחריה עם 31. מבחינת ספיגת שערים, חיפה ועכו ספגו עשרה כשטוברוק ספגה שער אחד יותר.

יוסי בן שטרית מאמנה של טוברוק הוא במקביל גם עוזר המאמן בבוגרים של אחי נצרת, כשהשיחה עימו נערכת מיד לאחר סיבוב שמינית הגמר, בו מכבי פ״ת הדיחה את נצרת מהגביע בהארכה. יוסי מלווה את תומר קשטן כבר 3 עונות, כשהם התחילו יחדיו בכפר קאסם ובשנה וחצי האחרונות הם בנצרת.

במקביל לנוער משתף פעולה עם תומר קשטן בשלוש השנים האחרונות (מדיה כפר קאסם)

לנוער של טוברוק הוא הגיע לאחר המחזור הרביעי כשלקבוצה היו 8 נקודות בקופה מתוך 12 אפשריות. הטוברוקים, שבעונה הקודמת שיחקו בליגת העל, מבקשים לחזור לליגת העל כבר העונה ולהתבסס בה.  הסיבוב הקודם של המועדון בליגת העל ארך 3 שנים, עד שהם צנחו אשתקד ללאומית בסופה של העונה.

יוסי, כשהגעת לטוברוק לאחר המחזור הרביעי, אילו ציפיות העמיד בפנייך המועדון?
״הציפיות באופן טבעי מקבוצה שיורדת ליגה הן לחזור חזרה לבמה המרכזית ולליגת העל. אני לא מנמיך ציפיות ומקווה שנסיים באחד משני המקומות הראשונים שמובילים לשם. בדרך אנחנו צריכים גם ללמד כדורגל ולפתח שחקני כדורגל להמשך דרכם״.

ליצירת קשר לחצו על הבאנר!!

13 משחקים, 8 ניצחונות, מקום שלישי בטבלה, כשעכו במקום השני עם משחק עודף ובמרחק נקודה מכם. זה המקום בו קיווית להיות מחזור אחד לפני סיומו של הסיבוב?
״צריך להבין את הדברים אחרי קיץ לא פשוט שעבר המועדון. בסיום עונת המשחקים האחרונה קבוצת הנוער ירדה מהמבחנים לליגת המשנה, המועדון נכנס לפירוק וההתנהלות הייתה מול מפרקת. חוסר הודאות לגבי עתיד המועדון גרם ללא מעט שחקנים אי נוחות ורצון לדאוג לקריירה שלהם. סלובודאן דראפיץ ודניאל כהן עשו עבודת קודש ונלחמו שקבוצת הנוער תישאר חזקה ויציבה.

הגעתי לאחר המחזור הרביעי ולוקח זמן למאמן להכתיב דרך ולחבר את הדברים. עזבו לא מעט שחקנים מתחילת העונה ואנו נשענים על סגל צעיר, שאולי מראה את התנודות בתוצאות, אבל לאורך זמן יעזור לקבוצה להיות במקום שהיא ראויה לו. תום חכמון העוזר שלי ראוי לכל המחמאות. העבודה שלנו היא עבודת צוות״

בית”ר טובורק אחרי קיץ סוער, עם תום הסיבוב בתמונות הכרטיס לליגת העל (מדיה בית”ר טוברוק)

רגע השיא שלך מהסיבוב הראשון ורגע אחד שהיית רוצה למחוק אם היית יכול.
״קשה לסכם שיאים בשלב הזה, אבל הניצחון בגביע במשחק האחרון נגד קבוצה מליגת העל, עם 10 שחקנים בו הפכנו את התוצאה ב8 דקות. האופי והאמונה זה משהו שאני לוקח איתי. אין רגע שהייתי מוחק, כל דבר מלמד ומחזק אותנו״.

הפועל חיפה ניצחה אתכם בתוצאה 2-1. עם עכו יצאתם בתיקו. זה המשולש שירוץ בצמרת לדעתך עד סיומה של העונה? עם יד על הלב מי תעלה ליגה?
״כל מי שחי את הליגה הזאת יודע כמה שהיא קשה. נגד עכו לא הייתי, אבל ההפסד בחיפה מצד אחד כואב אבל מצד שני אני מרוצה מאיך שהקבוצה שיחקה והרצון שלנו לנצח עד הסוף. אני חושב שהקבוצה שתהיה הכי יציבה תסיים במקומות האלה. התוצאות האחרונות של חיפה גרמו לחצי ליגה להאמין ביכולת ופתחו מחדש את הצמרת״.

השבוע תפגשו את נוף הגליל וניצחון שלה יקרב אותה לכדי נקודה הפרש מכם. אביב קנפו יבוא לצמצם את הפער, כשניצחון שלכם ימקם אותכם במקום השני לפני עכו. איך מתכוננים למשחק?
״ראיתי משחקים של נוף הגליל ומדובר בקבוצה מאוד טובה ומאומנת. אחרי שלושה משחקי חוץ אנחנו חוזרים לטוברוק, אני מקווה שנמשיך בכדורגל החיובי שלנו ובתקופה הטובה. קל זה לא יהיה!״.

בשמינית הגמר תארחו את בני יהודה מליגת העל. הגרלה לא קלה. זה אפשרי?
״בואי נאמר את האמת, הליגה היא הדבר החשוב לנו ביותר. הגביע זה בונוס. קיבלנו הגרלה קשה נגד קבוצה איכותית שפגשנו במשחק אימון לא מזמן. אנו מודעים לפערים אבל יודעים שבמשחק אחד הכל יכול להיות וזה היופי של הגביע״.

ליצירת קשר לחצו על הבאנר!!

במקביל לטוברוק אתה משמש כעוזרו של תומר קשטן בבוגרים של אחי נצרת. איפה אתה מסופק יותר בנוער או בבוגרים? ואיזה ניסיון אתה מביא איתך מהבוגרים לנוער?
״העבודה לצד תומר קשטן בבוגרים זה בית ספר אמיתי שבו אני לומד כל יום. אחרי 20 שנה במחלקות נוער ונגיעה בשחקנים רבים בליגות הבכירות, רציתי לעשות התקדמות נוספת ולראות את הכדורגל של הגדולים. אין ספק שהעבודה ברמות האלה שיפרה את האיכויות שלי כמאמן ובשנים אלו למדתי הרבה.

המהות שלי והרצון שלי הם להמשיך במחלקות נוער לקדם אותם ללמד אותם וללוות אותם בדרכם, זו שליחות גדולה. כמובן שאם תבוא הצעה יוצאת דופן מבוגרים לא אפסול. אני מאמין בעצמי וחושב שאני מסוגל״.

עוזר מאמן בבוגרים של אחי נצרת – רצה התקדמות נוספת ולראות את הכדורגל של הבוגרים (מדיה אחי נצרת)

הדיבורים ברחוב הספורטיבי הם כי טוברוק הפכה להיות קבוצת בת של נתניה. כאיש מערכת אתה מרגיש זאת?
״הגיע השנה דודו מכלוף לטוברוק והכניס אנרגיה חדשה ואופטימיות. לפי הרצונות אני מבין שהוא רוצה להחזיר את טוברוק לימים היפים שלה.

אני רואה את מספר השחקנים שעזבו השנה לליגות בכירות ומספר ההצעות שיש כרגע למועדון על שחקנים נוספים, וזה מוכיח שאנחנו עושים את הדברים נכון.

אני יודע שיש שיח בריא בין שני המועדונים, ויש רצון של מכבי נתניה לקבל מטוברוק זכות ראשונים לרכוש שחקנים מהמועדון, כמו שבעבר למכבי חיפה היתה את הזכות הזאת. אני חושב שזה נותן לשחקנים אופק.  עם עובדות אין להתווכח ושני שחקני נוער עברו את הכביש ועוד שניים אולי יעברו בעתיד. אני לא נכנס להסכמים פיננסים, אבל מבחינה מקצועית הדבר מוכיח את האיכות והכוח שלנו.

מצד שני אני יודע שההנהלה קיימה מו”מ עם מועדונים אחרים לקדם אותם למועדונים מובילים, כך שהמועדון פתוח לעסקאות שונות. בכל מקרה בכדורגל בסופו של דבר מודדים את התהליכים ונבדוק לאורך זמן״.

“לסיום, אני רוצה לאחל בריאות טובה לכולם. העלייה בתחלואה בתקופה האחרונה מחזירה את הפחד מבידודים ועצירת הענף. חובה על כולנו לשמור על ההנחיות ולהמשיך בשגרה שאנו כל כך אוהבים״.

לטבלת נוער לאומית צפון:    https://bit.ly/3niR5w2

קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close