מאמן העונה ואלה שהתעלו לצידו

נערים א' על: ציון כהן הוביל את מכבי ת"א לזכייה שנייה ברציפות, עדי מישאל הוליך את מכבי פתח תקווה לזכייה ראשונה בגביע המדינה בשנתון, שימי אברהם והפועל תל אביב הובילו את הליגה במשך עשרה מחזורים ברציפות, ציון צמח בעונה חלומית עם נערים א' נזעק בנוסף בסיום והשאיר את הנוער של רמת השרון בליגת העל, עודד ברנע, יפתח מרקוביץ עופר ראובן אתגרו בעונה מכבדת. ולמה בסופו של יום המאמן שסיים ללא שום תואר הוא מאמן העונה קבלו את אלירן מזרחי.

אלירן מזרחי מאמן העונה – נערים א’ על 23-24 (יח”צ)

עונת 23-24 הורידה מסך ונתוניה מהדהדים מקרוב. פתיחת עונה מטורפת אשר כינסה בהמשך מאבק משולש על התואר שהסתיים בדרמה עם השריקה האחרונה, מחזיקת גביע שעושה היסטוריה קטנה, ומספר קבוצות מפתיעות.

התכנסנו בעקבות האנשים שהשפיעו יותר מכול על ההתרחשויות, המאמנים שעשו את העונה ולצד ההצדעה להם בחרנו את מאמן העונה שכמעט נגע בשמיים.

מאמן העונה – אלירן מזרחי

יום שבת 13.4 המחזור ה-26  מכבי נתניה מנצלת מעידה של מכבי תל אביב ומגדילה את יתרונה בראש הטבלה לחמש נקודות ארבעה מחזורים לסיום העונה.

יום שבת 4.5.24 שעה 12:53 שופט ליגת העל לשעבר מנשה משיח שורק 3 שריקות חדות ומוריד את המסך על משחק עונה דרמטי בין מכבי נתניה המארחת למכבי תל אביב, 5 דקות קודם לכן הייתה התוצאה 2:2.

השריקה האחרונה מצאה את שחקני תל אביב חוגגים ניצחון 4:2 על הדשא במקביל ישבו רכוני ראש שחקני מכבי נתניה אשר לא עיקלו אובדן יתרון של 5 נקודות בשני המחזורים האחרונים.

ליצירת קשר – לחצו על הבאנר!!

לצורך הבנה מכבי נתניה השיגה החל מהמחזור ה-13 שלושה עשר ניצחונות רצופים, שיא עונתי יותר מכל יריבותיה. המצב בטבלה בסיום משחק זה ובסיומה של עונה עמד על שיווין מוחלט במאזן בין הקבוצות שרק יחס שערים מעניק את האליפות לשחקני מכבי תל אביב.

בסיומו של המשחק המתואר עבר וחיבק המאמן אלירן מזרחי כל אחד כל אחד משחקניו ריכז אותם במעגל מאחד במרכז המגרש הודה שיבח, עודד את שחקניו ואמר להם זה לא ניגמר עד שניגמר.

מייד לאחר התייצב כספורטאי ומחנך כאוב ומרוסק בתוכו להביא את תגובתו למשחק בפני המסקרים התקשורתיים. רגשית הלב יוצא  לשחקני נתניה ומאמנם אשר עשו עונה מדהימה במאזן כולל זהה כאמור לאלופה מכבי תל אביב למעט יחס השערים.

שנתון 2007 של נתניה – היו על סף אליפות היסטורית (יח”צ)

הדרך שהוביל אלירן מזרחי עם שחקניו בעונה זו שהדיה ישמעו למרחוק הייתה יציבה מקצועית וכמעט מושלמת, הכנה מקצועית טובה לעונה, העמדת סגל מאומן ואיכותי שנושא עימו גאוות מועדון ומגלה אופי ועבודה מנטלית ראויה לשמה.

תוסיפו לזה חדר הלבשה בריא ומאותגר. אך כגודל ההצלחה גודל האכזבה, זה שנים שמחלקת הנוער הטובה של מכבי נתניה מבקשת לעשות צעד נוסף ולקרוא תיגר על מועדוני העל במחלקות הנוער בהם מכבי תל אביב, מכבי חיפה עם תקציבי הענק ומכבי פתח תקווה והפועל תל אביב.

יותר קרוב מזה נתניה כמעט ולא יכלה להגיע 4 מחזורים לסיום יתרון 5 נקודות, זו יכלה להיות באמת שעתה היפה של מחלקת הנוער הנתניתית אשר לא זכתה מעולם בתואר אליפות מאז קיימת ליגת העל בשנתוני נערים ב’ עד נוער. בכל מקרה ההישג המקומי יהווה מודל ורצון לחיקוי של מועדונים חולמים אחרים.

 אלירן מזרחי בן 38 נשוי לנעמה ואבא לאגם ורומי. את יומו בכל בוקר הוא מתחיל כמורה לחינוך גופני בחטיבת סמדר בהרצליה וחווה סיפוק רב, כיום הוא תושב כפר סבא נולד בתל אביב ושיחק כדורגל עד גיל נוער בשמשון והפועל כפר סבא.

אלירן מזרחי – ההצלחה עם נערים א’ הובילה אותו לעמדת מאמן הנוער (נזיה סולטאן)

הוא סוגר שנה 13 כמאמן. את דרכו החל במחלקת הנוער של הפועל תל אביב המשיך במכבי תל אביב שש שניםולאחר מכן 3 שנים במחלקת הנוער של מכבי חיפה שם הדריך בילדים ב’,  נערים ג’ ונערים ב’ אותם הוביל לעונה חלומית עם זכייה באליפות והעפלה לגמר הגביע שם נוצח על ידי מ.ס אשדוד אשר מנעה ממנו דאבל מתוק.

אלירן סוגר שנה שלישית במחלקת הנוער של מכבי נתניה עם קבוצות נערים א’ וב’ בשנה שעברה  רשם זכייה ענקית בגביע המדינה.

אלירן ברכות! הובלת עונה ענקית ולמרות הסיום ללא תואר אתה מקבל הוקרה אישית של מאמן העונה
“אני מודה ושמח על הבחירה האישית שהיא בעצם ביטוי וההערכה למה שהשגנו כקבוצה ומועדון. אני מסיר את הכובע בפני השחקנים שלי על עונה ענקית והיסטורית עם הישגים מרשימים שבין היתר באו לידי ביטוי ב-13 ניצחונות רצופים עם 82 אחוזי הצלחה.

הפרמטרים העיקריים שתרמו להצלחה שלנו מבחינתי מתחלקים ל-3: ווינריות וחוסן מנטלי ושלא אחת ידענו לחזור ממצבי פיגור, אינטנסיביות גבוהה ומשמעת פלוס גמישות טקטית במשחקים.

בסופו של דבר השגנו את אותו מספר נקודות כמו מכבי תל אביב והאליפות הוכרעה רק על הפרש שערים זה אכזרי אבל הסיפוק שלי כמאמן מהכדורגל שהצגנו ומהתוצאות שהשגנו הוא אדיר. בהזדמנות הזו אני רוצה לברך את מכבי תל אביב ומאמנה ציון כהן על הזכייה.

ליצירת קשר לחצו על הבאנר!!

ההצלחה הקבוצתית לא הייתה מגיעה ללא המעטפת החמה של המועדון וכאן זו הזדמנות ברשותך להודות לאנשי מועדון מכבי נתניה לאסף גביש מנכ”ל המועדון ולדרור חסון מנהל מחלקת הנוער.

תודה והערכה אישית למנהל המקצועי של מחלקת הנוער סשה פלדמן שיחד עבדנו בשיתוף וצמידות מקצועית לאורך כל העונה והכנתה, עוזר המאמן בר וייצמן, מאמני הכושר דמיאן קניונס ועידן שלייזינגר והאנליסט עופרי מורג, מאמני השוערים בראשות עופר בסון גבע פרידמן ועדן פרוכטר, לחגית מורג מנהלת הקבוצה המסורה וללילו בוכניק התזונאי, עמוס ביאלי המאמן המנטלי ויותם שפייזר פיזיותרפיסט המחלקה”

ציון כהן – אליפות שנייה עם מכבי ת”א (מדיה מכבי ת”א)

ציון כהן אליפות שנייה ברציפות עם מכבי תל אביב

את סיפורו האישי ומסע הצלחותיו הבאנו כאן בכתבה נפרדת. כהן סוגר עונה חמישית במועדון. שימש שנתיים כעוזר מאמן במחלקת הנוער לצידו של אליעזר בן אהרון, לאחר מכן מונה למאמן נערים ב’ במועדון ובשנתו הראשונה הוביל את קבוצת נערים ב’ לזכייה בגביע המדינה, בעונת  22-23 בשנתו הראשונה בקבוצת נערים א’  הוביל את הקבוצה לזכייה מהדהדת בדאבל כאשר 7 משחקניו תופסים בעונה לאחר מכן מקום של קבע בהרכב קבוצת הנוער ונוספים נמנים על הסגל.

בעונה זו נאבק שוב על כל התארים, זכה פעם נוספת באליפות ונוצח בחצי הגמר תחת הפתעה לחניכיו של יפתח מרקוביץ מרעננה. גם השנה יש להניח יתווספו מספר שחקנים לא מבוטל לסגל הנוער מהקבוצה שהצעיד השנה לאליפות.

שנתון 2007 של מכבי ת”א – אלופי נערים א’ על עונת 23-24 (מדיה מכבי ת”א)

ציון כהן בלי ספק הוא אחד מהמאמנים הטובים והבולטים במחלקות הנוער בארץ הוא מקדם תחתיו כדורגל שמח, התקפי ויצירתי לרוב משולב בתנועה, העמדה נכונה, חילופים תומכים ומבריקים, משחק אגפים משובח נתמך במגינים תוקפים.

במישור האישי תמצאו אדם מדויק, תובעני מעצמו המשלב צנעה רבה, קור רוח בקבלת החלטות ותפקוד לשבחה בתנאי לחץ, וכל זאת תמיד עם חדר הלבשה בריא ורעב. (לכתבה המלאה שנעשתה עם ציון כהן >> https://bit.ly/3VtPh3R)

שימי אברהם – הוביל את הפועל ת”א לצמרת הגבוהה (ההתאחדות לכדורגל)

שימי אברהם – הפועל תל אביב

 מונה בראשית העונה למאמן קבוצת נערים א’ במקומו של אוהד קדוסי אשר שודרג לנוער המועדון. אברהם בן ה- 32 נשוי לדניאלה אבא לשני בנים אלרואי וריי חיים.

סיפורו של אברהם יש בו  להעיד רבות על עיצובו ודרך חייו בכדורגל הוא שיחק עד גיל 15 במחלקות הנוער של הפועל תל אביב וצפרירים חולון כאשר אירוע רפואי דרמטי כמעט קטע את מהלך חייו.

 אברהם לא עצר את החלום וכבר בגיל 17 הצעיר מבין המאמנים המכהנים שהחל דרכו. הצטרף לאימון עת שימש כעוזר מאמן בהפועל תל אביב לצידו של אופיר קופל. לאחר מכן מונה למאמן טרום א’ במועדון ובמשך 8 שנים עשה דרך מטרום ג’ עד ילדים א’ והיה אף למנהל בית הספר לכדורגל.

ליצירת קשר לחצו על הבאנר!!

בהמשך יצא להתרעננות בראשון לציון במשך 4 שנים, עונה בנערים ג’ ושלוש שנים נוספות כמאמן נערים א’ בליגת העל. לאחר מכן נקרא על ידי בוקסה  חזרה להפועל. הוא שימש שנתיים כמאמן נערים ב’   בסיום העונה שעברה מונה על ידי  אסף גרנשטיין המנהל המקצועי במחלקה למאמן נערים א’ במקומו של אוהד קדוסי אשר שודרג למחלקת הנוער.

שימי אברהם מאמן מוערך סוגר עונה מוצלחת וגדושה שהחלה בבניית סגל מושקע ערב העונה, המשיך בפתיחה דורסנית לליגה  כאשר ליווה את מאבק האליפות עד למחזורים המתקדמים ביותר שבחלקיה הראשונים הוביל את הטבלה.

כמה מכות בכנף הפרידו את המשולש והותירו את הפיינל למכבי תל אביב ונתניה בסיום. אברהם עושה צעדים אישיים בטוחים  להתקדמות בנוסף ליכולות המקצועיות מגלה אישיות נעימה ומוערכת שהטוב עוד לפניו.

ציון צמח – עונה נהדרת עם נערים א’ ומסע הישרדות מוצלח עם הנוער של רמה”ש (מיכאל חי)

“אוחז בשניים” עונת הטירוף של ציון צמח

את ציון צמח מאמנה של רמת השרון תפסנו בחופשה משפחתית באילת בסיומה של עונה אישית אדירה. 3 ימים קודם הוביל את קבוצת הנוער של רמת השרון למשחק הישרדות בליגת העל במשחק המבחן מול הפועל ירושלים.

לתפקיד זה לוהק צמח לפני כחודש ימים עת סיים עונה מופלאה כמאמן קבוצת נערים א’ וקבוצת הנוער מנגד רושמת רצף ארוך של הפסדים מה שמביא את קברניטי המועדון לזעזע את השורות ולהמר על צמח כאיש שיצליח לחבר דברים ולהציל את קבוצת הנוער מנשירה לליגה הלאומית.

נתחיל מהסוף, יום שני 20:00 בערב אצטדיון רמת גן מכנס כ-1000 צופים המגיעים לראות שתי קבוצות באינטרס זהה והפוך. הפועל ירושלים עם חלום היסטורי לעלות לראשונה לליגת העל עם התגייסות מועדון אדירה כאשר ברומטר ההימורים נוטה בחדות לצידה. ומנגד רמת השרון כאמור עם 7 הפסדים ב-8 מחזורי הליגה האחרונים כאשר ברוכמן החלוץ חריג הגיל, ומוטרו פצועים ולא משתתפים נבט בצה”ל ומאמן שמונה כדי לשנות.

בתום משחק שוחק והארכה התכנסו הקבוצות לדו קרב בעיטות הכרעה מהנקודה הלבנה. בתום דו קרב מרתק ועוצר נשימה החטיאה ירושלים את הבעיטה השישית כדי להוליד פרץ של שמחה אדירה בקבוצה מרמת השרון. למשחק הזה הגיע צמח עם עבודת הכנה עמוקה.

12 ימים היו לרשותו של עד למפגש ההכרעה מיום סיום הליגה אשר נוצלו לעבודה אינטנסיבית, הגברת קצב האימונים, שינוי והכנה מנטלית בקרב השחקנים ושעות ארוכות של צפייה וניתוח ממשחקיה של היריבה.

הגיעו כאנדרדוג מול הפועל י-ם אך הוכיחו שמקומם בליגת העל (מיכאל חי)

כל הפעולות האלה והגעה בכובע של אנדרדוג קידשו את המטרה וסללו את הדרך בסופו של יום לעונה נוספת בליגת העל. נגיעת הזהב של צמח אינה יד המקרה. המאמן הצעיר מוביל תחתיו דרך מקצועית חדה המשלבת, דבקות מטרה והנעה לפעולה. הוא שייך לטיפוסים שעושים את ההבדל.  

בראשית העונה מונה צמח למאמן נערים א’ כאשר מטרות המועדון הישארות בליגת העל. הוא הוביל את הקבוצה צעד בצעד כאשר קבוצתו מגלה מוערבות משפיעה, מפגינה משחק כדורגל התקפי וחיובי ומסיימת במקום השישי הכה מכובד. בדרך היא כופה תוצאות תיקו על מכבי נתניה, הפועל תל אביב מנצחת את מכבי פתח תקווה ואשדוד ומביסה עם חמישיות את הפועל ירושלים והפועל חיפה.

רמת השרון היא המבקיעה הרביעית בליגה עם 64 שערים, כמעט כל משחקיה מלווים בשערים מה שמעיד על ההכוונה ההתקפית של צמח  אשר חושפת במקביל את הקבוצה לספיגות מרובות תמהיל דומה לקבוצת השרון המפתיעה הנוספת הפועל רעננה.

צמח בן ה-34 שפרש ממשחק כדורגל גדל מגיל 6-20 במועדון מכבי תל אביב ועשה את כל השלבים עד לקבוצה הבוגרת. בהמשך דרכו הושאל הקשר לשורות מכבי פתח תקווה, בית”ר ירושלים מועדון אהוב שסחט מצעירותו הזדהות. בהמשך חצה גבולות וחווה משחק בשורות פארלינוני מקפריסין ובנוסף רשם עליית ליגה בשורות הפועל עכו.  

את המשך דרכו החל שנתיים כמנהל מקצועי והשנה כאמור מונה למאמן רמת השרון. הוא נשוי לאור אשת קבע במערך הלוגיסטי בצה”ל אב מסור לשון ורפאל.

צמח מתייחס להצלחה עם נערים א’ ומבצע ההצלה עם הנוער וכורך את הכול בחבילה אחת .

ליצירת קשר – לחצו על הבאנר!!

ציון מה שנקרא בדרכך השנה זה כמו לעשות דאבל?
“נעשתה עבודה יסודית ומורכבת ,תוכנית העבודה והפעולה מקסמה את עצמה וקיבלה ביטוי בהישג. עם הנוער זה סוג של התקלה מנגזרת של סדרת הפסדים סמוך לסיום דווקא אחרי שנראה שהם בדרך הבטוחה עם ניצחונות במחזורים ה-21-22 על בני יהודה ובאר שבע.

המועדון בחר לזעזע כדי לעצור את כדור השלג זה לא מנע אותנו להתחבר לסיוט של משחק המבחן. כל הדיבורים היו שהפועל ירושלים מדלגת עלינו בקלות ואני שמח שהם טעו. בהחלט סיום עונה של סיפוק עצום עם מועדון ואנשים מדהימים אשר שמו את רמת השרון במקום המכובד עם דרך וחזון”.           .

עדי מישאל – גביע ראשון של נערים א’ במכבי פ”ת (עמית ששה)

גביע ראשון  – עדי מישאל

מחלקת הנוער של מכבי פתח תקווה הנחשבת לאחת מהמחלקות הבולטות בארץ רשמה בשבוע שעבר הישג היסטורי במונחי שנתון כאשר החניכים של עדי מישאל היו הראשונים לזכות בגביע המדינה בכדורגל בנערים א’.

מכבי פתח תקווה בעונה זו אומנם לא הצליחה להוות פקטו במאבק הישיר על הזכייה בתואר, אולם במשחקייה מול הקבוצות הגדולות לא נפלה ואף היוותה קבוצה משפיעה כלפי הטוענות לכתר.

כך את משחקיה מול הפועל תל אביב סיימה בליגה עם ניצחון והפסד ובמפגש בחצי גמר הגביע ניצחה את הפועל לאחר הארכה והעפילה לגמר. נגד מכבי תל אביב האלופה סיימה בתיקו והפסד ועם מכבי נתניה נוצחה פעמיים. 

שנתון 2007 של מכבי פ”ת – לא איימו על האליפות אך הניפו את גביע המדינה (אתר ג’וניורליג)

המאמן עדי מישאל אומר כי זו הייתה עונה מאתגרת מאוד אשר סיומה המתוק התבטא בזכייה מרגשת בגביע מפעל מיוחד וסוחף בדמותו. בפילוסופיית המועדון קידום השחקנים מן הסתם הינו בראש הדברים אני שמח ששישה שחקנים השתלבו בצורה פעילה במחלקת הנוער שעשתה עונה מוטרפת. זה הוציא לא אחת מהעוקץ של השטף הקבוצתי של נערים א’ אך שוב זו בשורה למועדון.

מישאל בן 37 נשוי לחגית  אבא לגאיה, אמרי ומיה סיים קריירת שחקן בגיל 25 לאחר פציעה ופנה כרבים להמשיך בתחום הכדורגל האהוב עליו מעמדת המאמן. את קריירת האימון פתח בשנתיים ביהוד לפני שלוהק על ידי אופיר לוזון למחלקת הנוער של פתח תקווה.

כאן הוא עשה בצורה בריאה את כל השלבים מקבוצות הטרום ועד נערים א’ כאשר השיא עוד לפניו. הוא זכה עם ילדים ב’ בגביע המדינה. לאחר מכן הוביל את נערים ב’ לאליפות מדינה. בשנתיים האחרונות הוא מוביל את נערים א’ בשנה שעברה הוא ניהל מאבק איתנים מול מכבי תל אביב אשר בסיום עונה מרתקת נקודה אחת הפרידה בין הקבוצות לזכות תל אביב.

מישאל מאמן מוערך ביכולותיו ובדרך ניהול הקבוצות שאותם מוביל, במישור באישי יש להעריך שגם את העונה הבאה ימשיך ויעשה בשורות נערים א’ של המועדון, אם תמיר לוזון אשר סגר עונה חלומית לא ישדרג את עצמו.

ראויים להערכה
יפתח מרקוביץ הפועל רעננה

הדרך של יפתח מרקוביץ רווית סימנים מעידים על דרך נראות, עשייה וקידום. הוא בן 42 מתגורר בתל אביב, בבקרים משמש כמורה לחינוך גופני בבית הספר קוגל בחולון הוא נשוי לעדי עורכת דין במקצועה ואב לשלושה שתי בנות אמה ומיי, הבן הבכור ליאם הינו שוער בקבוצת נערים ג’ במחלקת הנוער של הפועל תל אביב.

מרקוביץ גדל במחלקת הנוער של מכבי תל אביב עד גיל בוגרים, בהמשך שיחק תחת ניר קלינגר ומוטי איווניר בשורותיה של בית”ר באר שבע בליגה הלאומית לאחר מכן שנתיים נוספות במרמורק וסיים קריירה בגיל 23 במכבי שעריים בשל פציעה.

יפתח מרקוביץ – גמר גביע שני ברציפות (ההתאחדות לכדורגל)

את קריירת האימון החל בגיל 25 בשנת 2007 והעונה הוא חותם 17 שנות אימון. תחילת דרכו הייתה בגדנ”ע יהודה נערים ג’ לאחר מכן שלוש שנים מצוינות בבני יהודה שבמהלכן זכה באליפות היסטורית עם נערים ב‘ שנתון 94 (אליפות היחידה של המועדון בליגה הראשונה בשלושים שנים האחרונות), שנה לאחר מכן הגיע לפליאוף עליון וגמר גביע המדינה והפסיד למכבי חיפה.

בהמשך הוביל את קבוצת הנוער של של בת ים ורשם עונה מוצלחת כאשר קבוצתו סיימה במקום 4 בליגה השנייה. לאחר מכן שנתיים עם נערים א’ ברעננה, וחזר  לבני יהודה לקדנציה שניה במהלכן אימן את קבוצת הנוער.

את ארבע השנים האחרונות הוא סוגר שוב ברעננה ורושם הצלחות. בשעה שבכל שנה סיים בחלק העליון של הטבלה. בשנה שעברה העפיל לחצי גמר גביע והשנה דילג שוב למעמד הגמר כאשר בחצי הגמר הוא מפתיע ומדיח עם קבוצתו את האלופה מכבי תל אביב ומנוצח בגמר על ידי מכבי פתח תקווה.

את הליגה רעננה פתחה בסערה כאשר היא נדבקת למובילות. את מחצית הליגה היא מסיימת במקום הרביעי. נתון בולט בסיכום דברי העונה רעננה כבשה 60 שערים וספגה גם כמות מטורפת מרקוביץ מנסה להסביר: “העונה שכן בלטה בטיבה, התנהלה עם עליות וירידות, חלק מהירידות נבעו כתוצאה מכך שחמישה שחקנים היו חלק מקבוצת הנוער באופן קבוע מה שפגע מאד בקבוצה אבל אי אפשר ברמת מועדון שלא לשמוח בכך.

לקטלוג המלא – לחצו!!!

כפי שציינת במהלך העונה כבשנו המון שערים 60, מה שמעיד על כדורגל התקפי ושמח היינו שותפים למשחקים עם תצוגת כדורגל מצויינות לצד תוצאות גבוהות, אולם מצד שני ספגנו הרבה שערים,  לקח לנו זמן לייצב את ההגנה ולמצוא את השחקנים הנכונים והאיזון.

משחק ההתקפה הנועז חשף אותנו לא אחת לספיגות. הסיכום הוא מאוד חיובי  עשינו עונה טובה מאד והדבר מתבטא במיקום הגבוה ובדרך וההופעה בגמר הגביע.                

דרך העשייה וההצלחה שלו ממשיכה לקבל ביטוי והערכה כפי שנודע לנו  את העונה הבאה יעשה מרקוביץ במחלקת הנוער של הפועל תל אביב  בראשותו של אסף גרנשטיין  אשר אמורה לפרסם בימים הקרובים את שיבוצי המאמנים לעונה הבאה”. 

עווד ברנע – העמיד קבוצה יציבה ומאומנת שהתמודדה בכבוד מול כל הגדולות (דניאלה פריירה)

עודד ברנע הפועל ירושלים.

ברנע 44 מתגורר בעמק חפר עושה דרכו לירושלים מידי יום במשרה מלאה. היא דרכו כמאמן החל במחלקת הנוער של רעננה במשך 5 שנים יחד עם עמי וזאנה, לאחר מכן הוד השרון, רמת השרון, נחת בקריית שלום במכבי תל אביב ובני יהודה .

עוד שתי תחנות משמעותיות היו מכבי נתניה שם עבד בסיפוק במשך ארבע עונות ואף זכה בגביע עם שנתון 2004 בקבוצת נערים ג’, עוד שנתיים נוספות במכבי חיפה שם הדריך את נערים ב’.

מינויו של  אמיר סופר למנהל המקצועי בהפועל ירושלים על ידי ליאור חוג’ה לפני שנה שימש קטליזטור בבחירה של ברנע לעלות לירושלים. בהמשך הצטרף למועדון ממכבי חיפה שם אימן שנתיים .

ברנע מאמן יסודי ושקט הוביל וחיבר קבוצה גאה אשר התמודדה בכבוד רב בליגת העל.  אל אף שהשנתון לא יצר שמות גדולים כמו קודמו שם צמחו וכיכבו ליאור קאסה, כארם זועבי, נדים ורסאנה, אבשי צוריאל ועוד רבים אחרים וטובים.

ברנע הצליח בשנה זו לא רק להעמיד קבוצה יציבה ומאומנת אשר לא נבהלה והתמודדה בכבוד מול כל הקבוצות הגדולות, אלא גם לספק לא אחת שחקנים לשורת קבוצת הנוער שם נראו ובלטו לא אחת שליו כהן ניסני, יונתן סורקין, נתי שפראו שפתח בחצי הגמר ועומרי זועבי כן האח של ובזכות עצמו שכבש באותו משחק בחצי הגמר.

לפרסום באתר ג’וניורליג – לחצו על הבאנר!!!

ברנע מדבר על המעבר ממחלקת הנוער של מכבי חיפה לירושלים: “הפועל ירושלים זה מועדון בנסיקה עקבית ובטוחה המערכת בירושלים יותר קטנה ומשפחתית כאשר המחשבה המובילה היא איך לשפר ולייצר שחקנים לבוגרים.

גם דרך ההתנהלות הפנימית ראויה ונכונה זיו אריה מגיע למשחקים עוקב ומגלה מעורבות. הנוכחות הזו יש בה מסר חד לשחקנים חולמים. מבחינת המעטפת למאמן  ליאור חוג’ה ואמיר סופר הופכים עולמות לייצר תנאים אופטימליים”.

עופר ראובן – הצלחה כפולה הן עם נערים א’ והן עם נערים ב’ של בני יהדוה (נזיה סולטאן)

עופר ראובן בני יהודה

סיפור הרקע של עופר ראובן יש בו מהייחוד הנתינה הלויאליות ובטח בהישגים המקצועיים, לא קשה לחבר את הדברים והעומק של האיש אשר בתפקיד המקדים שלו לכדורגל מתייצב כל בוקר בנתינה וסיפוק עצום כמורה בחינוך המיוחד בתל אביב.

ראובן 50  נשוי לבתיה ואב לשלושה בוגרים חן, אביב, טל סוגר עונה ראשונה בנערים א’ בבני יהודה אחרי עשייה רבת שנים במועדון נעוריו מכבי יפו.

את דרכו כשחקן החל וסיים במחלקת הנוער והבוגרים של מכבי יפו בעמדת שחקן כנף, שיחק בנבחרות הנוער של ישראל לצידם של ברקוביץ, נימני, אלון מזרחי ורביבו תחת הדרכתו של שלמה שרף.

ליצירת קשר לחצו על הבאנר!!

את דרכו כמאמן החל בקבוצת נעוריו המחודשת מכבי קביליו יפו עם הקמתה בשנת 2008 ושימו לב תפקידו הראשון היה מאמן הקבוצה הבוגרת אותה הוביל לעלייה כפולה מליגה ג’ לליגה א’ כולל הגעה סנסציונית לשלב שמינית הגמר בגביע המדינה נגד הפועל תל אביב לאחר ניצחון על החניכים של מאמן הנבחרת כיום רן בן שמעון שהדריך את קריית שמונה.

בהמשך 13 שנים היה למנהל מקצועי והאיש שעמד בבניית מחלקת הנוער של יפו. בין שאר ההישגים העפלה לגמר הגביע עם נערים ב’  בהפסד למכבי נתניה בקצה העונה שעברה.

אחרי 15 שנה של נאמנות אבסולוטית למועדון כשחקן ומאמן יצא לראשנה את המועדון ומונה כאמור בראשית העונה למאמן קבוצת נערים א’ בבני יהודה.

ראובן מספר את על דינמיקת השילוב בבני יהודה ועל אווירת המועדון והשיתוף הפעולה עם ערן סאסי. הגעתי למועדון ובית חם אשר מעמיד את מיטב התנאים המקצועיים ברמות גבוהות ביותר. קבוצת נערים א’ אותה הוביל הגיעה השנה מבעוד מועד לחוף מבטחים, לאחר עונה יציבה.

הקבוצה התייצבה במקום השמיני עם 39 נק’ יחס שערים חיובי של 44-38 כאשר המשחק במחזור האחרון מול האלופה מכבי תל אביב נגס מעט את הטעם ואת היחס היציב אשר ליווה את העונה. ראובן העמיד קבוצה מחויבת, יציבה במערכיה שבדרך רושמת גם תוצאות מכבדות.

כך קבוצתו הייתה הראשונה לעצור את הקטר של הפועל תל אביב עת הנחילה לה הפסד ראשון 2:1 עוד במאזנה, ניצחון חוץ על מכבי חיפה פעמיים תיקו עם מכבי פתח תקווה ועוד שורה של תוצאות מרשימות. 

בין ההצלחה הגדולה של השנתון היא שילובם של 5 שחקני נערים א’ בקבוצת הנוער בהם נהוראי וזאנה ורפאל כהן אשר תפסו מקום של קבע בהרכב יחד איתם מיכאל פסטינר, הראל כהן וסהר הרשקוביץ אשר כבש 14 שערים במדי נערים א’.   

ליצירת קשר לחצו על הבאנר!!

4 מחזורים לסיום העונה קיבל ראובן לידיו את האחריות לקבוצת נערים ב’ יחד עם המנהל המקצועי ערן סאסי וסהר מזרחי כאשר סכנת ירידה ריחפה מעליה הוא החליף בתפקיד את ניר ינובסקי והקבוצה השיגה תחתם מקבץ של 3 ניצחונות ותוצאת תיקו מה שהבטיח סופית עונה נוספת בליגת העל.

ראובן מציין את ההשקעה האדירה בתנאים וכספים במחלקת הנוער מצידם של הבעלים  אלירן עובד יחד עם מאיר כהן, משה דמיו  והמנכ”ל יעקב קוץ והראייה היא שכל הקבוצות התחרותיות במחלקת הנוער בליגת העל.

לאן ממשיכים בעונה הבאה?
“אני איש של ריצות למרחקים ארוכים כפי שאמרתי מרוצה מהדרך והאווירה אשר מעמיד המועדון אמשיך להוביל את קבוצת נערים א’ בעונה הבאה”.

בזאת תמו סיכומי עונת 23-24 בליגת נערים א’ על, אתר ג’וניורליג מאחל לכולם פגרה מהנה והצלחה בעונה הבאה

קרא עוד

One Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close