מהבוגרים של נשר לאתגר בליגת העל לנוער

נוער על: אחרי שנה בה התרוצץ במגרשי הבוגרים בליגה א׳, עומר לוינזון חוזר לאזור הנוחות שלו- מחלקת הנוער. עומר הצפין עד קרית שמונה בידיעה כי רבים וטובים עברו כאן לפניו, וכולנו למדנו עם השנים שהמועדון בקרית שמונה הוא קרש הקפיצה הטוב ביותר למינוף עצמי. תישאלו את ברק בכר ותומר קשטן, הם ישמחו לספר.

עומר לוינזון – מהבוגרים של נשר לנוער של קרית שמונה (רחאל חג’ג’, אתר גולר)

את העונה הקודמת סיים עומר לוינזון על הקווים בקבוצת הבוגרים של עירוני נשר מליגה א׳. הוא השאיר את הקבוצה בליגה ועשה עבודה יפה, ובשל הערכה אליו בקבוצות הצפון כשפנו אליו מקרית שמונה, הוא החליט להירתם למשימה ולקחת את האתגר, למרות ועל אף שיש מי שיאמר כי ירידה מהבוגרים חזרה למחלקות הנוער היא לקיחת צעד אחורה.

עומר לא מרגיש כך. רצה המזל ופעמיים הוא אימן בבוגרים – לפני 4 שנים בצור שלום ואשתקד בנשר. שתי הקבוצות שיחקו בליגה א׳ ועומר ניתקל בתנאים הלא פשוטים של הליגה ובמיתקנים לא ראויים.

זה רק עניין של זמן עד שעומר יחזור לבוגרים והפעם לליגה בכירה יותר. “אם יאמינו גם במאמנים צעירים זה יגיע” הוא אומר ומוסיף “אני חושב שיש הרבה מאמנים צעירים ומוכשרים שרק צריך להאמין בהם ולתת להם צ׳אנס. גיל הוא לא חיסרון”.

הוא הגיע למועדון הקטן בצפון, בשנה בה קבוצת נערים א׳ נשרה לליגה הארצית, וצריך היה לבנות קבוצה משחקניי השנתון שאחרי שירדו ליגה ישחקו בנוער בליגת העל. במקרים כאלה, עוד קודם לעבודה המקצועית הוא צריך לעשות עבודה רבה בצד המנטלי.

לחצו על הבאנר להצטרפות בחינם – הנחות מיוחדות והחזר כספי לחברי מועדון

עומר הוא מסוג המאמנים שמגיע כדי לעבוד קשה וחשוב לו שהצלחות וקידום שחקנים ירשמו לצד שמו בספרי ההיסטוריה של הספורט.

עומר, שחקני קבוצת נערים א’ ירדו בסופה של העונה אשתקד לליגה הארצית. אותם שחקנים צריכים לשחק בשנתם הראשונה בליגת העל לנוער. אילו שינויים עשית בקבוצה מאז בואך? והאם התחזקתם?
“זה נכון שנערים א׳ ירדו ליגה, אבל אנחנו מנסים להוציא את הטוב לפחות מחלקם במטרה שישתלבו השנה בצורה טובה  בקבוצת הנוער. מבחינת סגל בכל שנה יש שינויים ואנחנו עדיין מחפשים להתחזק בכמה עמדות. היה לי חשוב להביא צוות איתי שאני מאמין בו ושיתרום לפיתוח הקבוצה. היו לנו עשרות נבחנים ואני יכול להגיד שכרגע בודדים נשארו ודווקא אלו שבאו ממועדונים יחסית קטנים הרשימו לטובה ואני מאמין שיתרמו לנו השנה”.

לאמן בליגת העל לנוער, במה טובה יותר מלאמן בליגה א’ (יח”צ)

אחרי שאימנת במחלקות הנוער של נשר, צור שלום, הפועל חיפה ועכו עברת לאמן בוגרים ואחרי שנה אתה חוזר שוב למחלקות הנוער. איך להתייחס למעבר שלך בין הנוער והבוגרים – צירוף מיקרים? או אחרי שטעמת מהבוגרים הבנת שהספיק לך?
“קודם כל קיבלתי הצעה שקשה לסרב לה להגיע לאמן את קבוצת הנוער של קריית שמונה שזהו תפקיד נחשק. נהניתי מאוד בנשר בבוגרים השנה וגם עשינו עונה טובה. אבל לצערי נהניתי פחות מדברים מסוימים בליגה א׳ כמו המגרשים ואני חושב שצריכים לתת יותר דגש בהתאחדות לליגה הזאת, כי היא במה לשחקנים צעירים. אם אני מסתכל מהצד של המאמן ליגת העל לנוער זאת במה יותר טובה”.

ידוע שמאמנים רבים שאימנו בקרית שמונה את הנוער קודמו לבוגרים (ברק בכר, בני בן זקן, קובי רפואה, תומר קשטן). האם נושא המעבר לבוגרים הוא ש-פיתה אותך לקבל את ההצעה מהמועדון?
“לא אגיד שלא חשבתי על זה ועל השמות שהזכרת. אבל לא זה היה השיקול. השיקול היה להחליט לצאת מאזור הנוחות שלי ולא לאמן באזור המגורים שלי על מנת שאוכל לפתח את עצמי במועדון גדול״ .

מה עושים כדי להביא שחקניי נוער ממרכז הארץ לחלקה הצפוני?
“הבאנו כמה שחקנים מאזור המרכז ואלו שאנחנו חושבים שראויים מקבלים דירה, ואת כל המעטפת כולל לימודים וכלכלה. מי שחושב על להתקדם בכדורגל ולהגיע לקבוצת בוגרים בליגת העל בזמן יחסית קצר ומחפש קבוצה שנותנת במה לצעירים, יעשה את ההשתדלות מבחינתו ויגיע למועדון כמו קריית שמונה״.

מפספסים הרבה שחקנים מוכשרים כי חוששים לתת להם במה בבוגרים (רחאל חג’ג’, אתר גולר)

כמאמן נוער- מה חשוב לך יותר- לעלות בנוער עם האסים החזקים ביותר? או לקדמם לבוגרים ולתת צאנס לשחקנים מהספסל? ומה אתה חושב על החשש של מאמנים בבוגרים לשתף את הצעירים?
“כמאמן נוער חשוב לי קודם כל להביא תוצאות ולעמוד בציפיות, וכמובן לפתח ולקדם שחקנים שזאת המטרה העיקרית של המועדון. אני יכול להגיד שישנם לא מעט שחקנים שבמהלך התקופה שאני שם מתאמנים באופן קבוע עם הבוגרים ושיחקו איתם במשחקי האימון. בסופו של דבר קבוצת הבוגרים קובעת את מי היא רוצה ואנחנו לרשותם גם על חשבון זה שישחקו שחקני ספסל.

אני מבין את החשש כי בסוף כולם רוצים להביא תוצאות, ולתת לשחקן צעיר לשחק זהו סוג של הימור. אבל לדעתי זה הימור ששווה לקחת אותו. אפשר לתת כדוגמא את אוסקר גלוך. אנחנו מפספסים הרבה שחקנים מוכשרים. אולי אם זה יבוא דרך ליגת מילואים או חקיקה ברורה לשילוב מספר שחקנים צעירים נראה שינוי בעניין הזה״ .

עברו תחתייך שחקנים רבים שמשחקים היום בליגה הלאומית ובליגת העל. מה האני מאמין שלך לגביי פיתוח שחקנים במחלקת הנוער?
״נכון עברו תחתיי הרבה שחקנים שהיום משחקים בליגות האלו. האחרון שבהם חתם עכשיו בהפועל באר שבע מועתסם עיסוואי שיש לו עדיין גיל נוער והגיע אליי לפני שנתיים לנוער של נשר, לאחר ששוחרר ממכבי חיפה. הוא שיחק אצלי גם בשנה שעברה כל העונה בליגה א’ בתור שחקן הרכב. הדבר היחידי שזיהיתי שצריך לשנות לו תפקיד ולשמחתי זה שינוי שהשפיע עליו רבות. אני מאמין שצריך להתייחס לשחקן נוער כאל שחקן בוגרים ולדרוש ממנו כמו שחקן בוגרים אם זה קצב שונה, והבנת משחק. בסוף המעבר מנוער לבוגרים הוא לא פשוט ושחקן צריך שתהיה לו כל החבילה לטובת ההתמודדות״ .

ידוע שאיזי שירצקי מאוד דומיננטי. עד כמה אתה פתוח לקבל התערבות בשיקולים המקצועיים שלך?
“אני פתוח תמיד לשמוע ולהתייעץ בטוח שאם מדובר באנשים שעברו דבר או שניים בכדורגל״ .

איפה תמוקם קרית שמונה בסיומה של העונה? ומי תזכה באליפות?
“יש לנו מטרה קודם כל להשלים את הסגל. קרית שמונה תשחק כדורגל טוב ומהנה ותהיה קבוצה חזקה השנה. יש כמה קבוצות חזקות, כרגע ראיתי רק את מכבי חיפה, מדובר בקבוצה חזקה מאוד אבל עוד מוקדם לדבר על אלופה״.

אתר ג’וניורליג מאחל לעומר לוינזון וקבוצת הנוער של קרית שמונה הצלחה בעונת 2022/23

קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close