“מחויב בשביל שניים”

לירן רפאלי, קשרה של מכבי 'קביליו' יפו, מספר על האובדן האישי והמשפחתי עם פטירתו מקורונה של סבו, אשר ליווה אותו ותמך בו באדיקות ובמסירות בכל אימון ובכל משחק. על ההשפעה של האובדן ועל האתגר העונה עם קבוצת נערים ב' של מכבי יפו.

לירן רפאלי וסבו ז”ל שנפטר מקורונה – “מחויב בשביל שניים” (יח”צ)

לירן רפאלי התחיל לשחק בגיל חמש בבית הספר לכדורגל של הפועל ת”א, שם הוא המשיך עד השמיניות. לאחר מכן, לירן עבר לירמיהו חולון ושיחק עם שנתון מעליו (שנתון 2004) במשך שנתיים. אחרי אותן שנתיים הוא עבר לשחק בראשון לציון מערב, שסיימה את העונה אשתקד במרכז טבלת נערים ג’ מרכז2.

רפאלי בן ה-16, משחק בעמדת הקשר 50/50 ולעת הצורך גם בעמדת הבלם. הוא ניחן במשחק ראש מצוין והמוציא אל הפועל של כל המצבים הנייחים בקבוצתו. לירן הוא מנהיג על המגרש ומחוצה לו, בשל כך בכל הקבוצות שבהן הוא שיחק, הוא ענד את סרט הקפטן על זרועו. הוא מגיע לכל משחק במלוא האנרגיות על כן זכה בקרב חבריו לכינוי – “שחקן של משחקים”.

לירן רפאלי – קפטן והמוציא אל הפועל של הבעיטות החופשיות (יח”צ)

לירן גדל בבית שחי ונושם כדורגל, עם הורים מאוד מעורבים ותומכים ואח צעיר שמשחק בילדים א’ של ירמיהו חולון. מגפת הקורונה עצרה ושבשה כל תחום בחיינו בשנה האחרונה, כשהיא גובה כבר למעלה מ-5000 נפטרים, שכל אחד ואחד מהם הוא עולם ומלואו. לדאבוננו, באוקטובר האחרון, סבו של לירן קיפח את חייו כתוצאה מהמגפה הארורה, כשהוא משאיר חור ענק במשפחת רפאלי בכלל ואצל לירן בפרט – “סבא היה החבר הכי טוב שלי, הוא תמך בי יותר מכולם” סיפר לירן.

העונה הנוכחית לירן משחק במכבי ‘קביליו’ יפו בליגת נערים ב’ ארצית דרום, קבוצה שנבנתה העונה מחדש לאחר עונה לא מוצלחת אשתקד, כאשר האתגר הגדול של הקבוצה הוא הישארות בליגה השנייה.

אחרי שנתיים בראשון מערב עבר לאתגר חדש עם מכבי יפו (יח”צ)

לירן איך זה לגדול בבית שחי ונושם כדורגל? איך האובדן המשפחתי עם פטירתו של סבא השפיע ומשפיע עלייך?
“לגדול בבית של כדורגל מצד אחד זה כיף ומצד שני מאתגר. התמיכה של ההורים זה לא דבר מובן מאליו, לא להרבה יש את זה. תמיד לוקחים אותך לאן שצריך, דואגים לך בכל מה צריך. מנגד, מגיל קטן יש את הציפיות, אבל אני שם את זה בצד ומשתדל לעשות את הכי טוב שלי.

הקעקוע על רגלו של רוני, אביו של לירן – לגדול בבית של כדורגל זה כיף ואתגר (יח”צ)

סבא היה החבר הכי טוב שלי, הוא תמך בי יותר מכולם. הוא היה לוקח אותי לאימונים, נשאר באימונים ושואל אותי בסוף כל אימון איך היה לי, סבא היה הגיע לכל משחק. היו משחקים שאם לא הייתי רואה אותו ביציע, היה לי קשה מאוד להיכנס למשחק.

היום שסבא נפטר היה יום מאוד קשה, כשהתקשרו לאמא שלי שתבוא לבית חולים הבנתי מיד. ברחתי מהבית, לקחתי איתי את הכלב ויצאתי איתו לסיבוב של שעה שעתיים עד שחזרתי הביתה. במשחק הראשון אחרי שסבא נפטר הרגשתי שהוא היה איתי, שהוא מסתכל עליי מלמעלה, תומך בי כדי שאגשים את החלום שלי שהיה גם החלום שלו בעצם – שאהיה כדורגלן. תמיד הייתי מחויב לזה, אבל עכשיו אני מחויב בשביל שניים!!”

מחויב לחלום המשותף שלי ושל סבא שהיה החבר הכי טוב שלי (יח”צ)

אתה בן 16 ויצא לך כבר לשחק במספר מועדונים – הפועל ת”א, ירמיהו חולון, ראשון לציון וכעת קביליו. כל מעבר זה אתגר בפני עצמו
“זה מאתגר מאוד, אבל אם אתה רוצה להגיע רחוק ולהיות מקצוען, אתה צריך לשים את העבר מאחורייך ולהתרכז במה שיש לך כעת – בחברים שלך לקבוצה, במאמן, במועדון ולתת את הכי טוב שלך כדי להצליח. זה דורש עבודת צוות עם החברים שלי לקבוצה, תמיד להיות שם בשבילם ושהם יהיו בשבילי בעת הצורך. לשמחתי בכל הקבוצות שעברתי, היו שם בשבילי בעת הצורך, ברגעי משבר שקצת שיחקתי פחות טוב וברגעים טובים ידעו לטפוח על השכם. מאוד חשוב לדעת מעבר להשתלבות המקצועית להשתלב חברתית בקבוצה, אני דוגל ומאמין שאם לא תהיה שם בשביל החברים שלך הם לא יהיו שם בשבילך.

אני רוצה להודות לציון שרעבי, המאמן שאחראי לשינוי הגדול ביכולות שלי ובגישה לכדורגל. ולכל המאמנים שנתנו בי את האמון וההזדמנות להוכיח”.

העונה עברת לקבוצת נערים ב’ של מכבי יפו. פתחתם את העונה עם תיקו ושני הפסדים. מההיכרות שלך את הקבוצה ואת שאר קבוצות הליגה, מה המטרות שלכם העונה? מה המקום הריאלי של יפו בסוף העונה?
“אנחנו קבוצה חדשה עם מספר מצומצם של שחקנים ותיקים. רוב השחקנים, למעלה מ-12, הגיעו ביחד איתי במהלך הקיץ. הגיע מאמן חדש, צחי ורד, ויצאנו לדרך חדשה, אחרי ששנה שעברה הקבוצה סיימה בתחתית נערים ג’ מרכז2 ומרבית השחקנים פרשו. מועדון מכבי ‘קביליו’ יפו זה מועדון חם, אוהב ומכיל שנותן תנאים טובים להצליח.

אני מכיר את הקבוצות עוד משנה שעברה, אני חושב שאנחנו יכולים להיות קבוצה שמאתגרת קבוצות, קבוצה שעושה חיים קשים ולא קבוצה שמזלזלים בה בגלל היכולת של שנה שעברה. לפי דעתי אנחנו קבוצה עם פוטנציאל להתברג בפלייאוף העליון, אבל המטרה שלנו השנה זה להילחם על המקום שלנו בליגה הארצית”.

קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close