מטפס לגובה תרתי משמע

רואד סייף חלוצה המוכשר של קבוצת ילדים א' של מכבי נתניה, נכנס להסגר וב- 24/2 יעבור באופן רישמי למכבי חיפה, אשר חיזרה אחריו ביחד עם מכבי ת"א, מכבי פ"ת והפועל ת"א. אחרי בחינת כל המועדונים, אביו אחמד סייף שחקן עבר לשעבר, ביחד עם סוכנו של רואד- עשו את ההחלטה להשתייך לירוקים והכניסו טופס הסגר להתאחדות. בנתניה מאוכזבים ובמכבי חיפה כבר מכינים לו תוכנית עבודה.

רואד סייף – מטפס לגובה תרתי משמע (יח”צ)

הבדיחה הקבועה ביציע הנתנייתי של הקבוצות היריבות משנתון 2007 המשחקות נגד הצהובים שחורים היא: “שופט, בדקת את תעודת הזהות של מספר 9 (שנה שעברה 20) ? הוא בטח הגיע ישר מהנוער כדי לעזור לקבוצה”. הבדיחה “נולדה” בשל נתוניו המרשימים של רואד סייף המיתנשא לגובה 1.78 והוא בעל גוף חסון ובנוי לתלפיות שנבנה על ידי עבודה מאומצת, תזונה נכונה, והגדלת מסת השריר כתוצאה מהעיסוק המתמשך בספורט.

רואד, החל לשחק כדורגל בגיל 8 בכפר ערערה וכבר בתחילת דרכו שיחק עם שני שנתונים מעליו. אחרי שנתיים עבר לילדים ג’ במכבי נתניה והיה אחד המובילים. הוא כבש בשמיניות כ- 40 שערים לעונה וסומן במועדון הנתנייתי ככישרון גדול. בשנה לאחר מכן, בילדים ב’ הוא הצטיין עם קבוצתו בליגת שרון- הם הובילו את הליגה ומוקמו בראשות הטבלה , הגיעו לרבע גמר הגביע ואז הגיעה הקורונה ועצרה אותם בשיא. רואד כבש בליגה ובגביע בשנה זו 23 שערים כששער אחד במשחק לא נחשב עבורו. הוא הבקיע שלישיות ורביעיות והמשיך להיות מסומן לא רק על ידי המועדון הנתנייתי אלא גם על ידי המועדונים השונים. אך המועדון הנתנייתי ומאמנו דאז, דניאל סבח, המשיכו לטפח אותו והוא נשאר במועדון.

כבש אשתקד 23 שערים והיה מחוזר על ידי מספר מועדונים (יח”צ)

 גם את השנה הנוכחית- התחיל רואד עם היהלומים בקבוצת ילדים א’, כשבארבעה משחקי ליגה ושני משחקי גביע- הוא כבש 11 שערים סך הכך, ןאילולא הקורונה ,סביר להניח שהייתי צריכה מחשבון כדי לחשב את שעריו.

מעבר לנתוניו הפיזיים ,לרואד עוצמת בעיטה בשתי רגליו, הוא מהיר מאוד, חזק, ראיית המשחק שלו גאונית, והסיומת מול השער שואפת לשלמות. בשנתוניי הילדים יש הרבה שחקנים שהתפתחו לפני כולם והם גבוהים, גדולים וחזקים ובכך “מאיימים” על יתר השחקנים שעדיין לא היתפתחו, ואותם שחקנים מפותחים – רק הזמן יוכיח אם יעלמו מהמפה עוד שנה שנתיים או לאו. כדי להימנע ממצב דומה וכדי לא להיות הבטחה שלא מומשה – רואד שיפר את הטכניקה שלו בכל ההיבטים. הוא למד טכניקות מתחדשות ומתקדמות שהובאו מהאקדמיות המובילות בעולם, וארגז הכלים העשיר אותו הוא קיבל- חיזק לו את אותם חלקים שהיו טעונים שיפור.

עבד וממשיך לעבוד הרבה על הטכניקה שלו (יח”צ)

אחמד אביו של רואד, היה שחקן בוגרים בהפועל חדרה בליגה הארצית לפני 20 שנה, וכשפרש בשל פציעה- עבר לאמן. הוא אימן את ערערה מליגה ג’ וקבוצות נוספות, עד שהבין שהפרוייקט האמיתי שלו הוא הבן רואד, ובשל כך פרש מאימון.

אחמד, המועדונים הנחשבים בארץ חיזרו אחר רואד. “צרות של עשירים”. כיצד נבחרה לבסוף דווקא מכבי חיפה?
“בתור אבא הכסף לא מעניין אותי, חיפשתי השקעה מקצועית. חיפשתי קידום, ומכל המועדונים מכבי חיפה שיכנעו אותי שאצלם רואד יקבל קידום גדול. רואד יוכל לעבור לחיפה ב 24/2 תום תקופת מועד חלון העברות/ הסגר קטין ולמרות שיש זמן, התוכנית המקצועית שלו כבר נבנתה. מכבי חיפה רואים בו כוכב והם רוצים להשקיע בו. מבחינה מקצועית, המועדון הירוק התאים לרואד יותר מכולם”.

במה שונה רואד מכל ילד אחר שחולם להצליח בכדורגל?
“לרואד יש לפני הכל כח רצון. הוא סוס עבודה שאף פעם לא מסרב לאימון. היום הצלחה היא שילוב של כח, טכניקה, הבנת המשחק, גובה ורצון – לרואד יש הכל מהכל”.

נתניה לא הסכימה לשחרר את רואד ולכן נאלצתם להיכנס להסגר. יש להם את כל הסיבות להיות מאוכזבים מהצעד שלכם.
“מועדון נתניה עבורנו הוא משפחה. מצאנו שם בית חם, קיבלו אותנו בחום ובאהבה, נתנו לנו להרגיש שווים ולא שונים בגלל שבאנו מהמיגזר. אני רוצה להודות להם על היחס בנו והטיפול.  אני רוצה גם להודות להורים של השחקנים שהפכו להיות חברים ומשפחה. היתה לנו תקופה נהדרת במועדון הנתנייתי. המעבר שלנו הוא לצורכי קידום בלבד”.

אתר ג’וניורליג מאחל לרואד הצלחה במועדון הירוק ומבטיח להמשיך לעקוב אחרי הישגיו.

קרא עוד

5 Comments

  1. עם היה כזה כוכב ועם כזה גודל היה צריך לשחק מזמן בשנתון מעליו ולא להיות תקוע בשנתון שלו ועוד במחוז חלש. עם היה מתמודד כל שבת מול ילדים בגודל שלו היו רואים מה הוא שווה באמת זה לא קונץ לשחק נגד ילדים חצי ממנו בגודל

  2. לא מבין איך קבעתם שתקופת ההסדר תיגמר ב-24/2 אני שמעתי על סוף 3/21 ההתאחדות הוציאה מסמך בנושא?

  3. ראיתי אותו במשחק נגד מכבי תל אביב צפון בעונה שלפני עונת הקורונה. שחקן בעל נתונים פיזיים ויכולת מרשימים. נתניה ניצחו 2:0. אין ספק שהיה השחקן הבולט ביותר מכל שחקני הליגה הזאת. השאלה היא אם הנתונים הפיזיים בהשוואה לבני גילו יישמרו גם בשנים הבאות. מכל מקום נתניה מספקת שחקני עתיד לקבוצות העל. שאלה נוספת. למה ילדים צריכים להיכנס להסגר כדי לעבור קבוצה? מה אומר “חוק הנוער”?

  4. בן 13 עם שפם ?? גדול בגלל אימונים? חארטה.
    נניח וזה באמת הגיל, הגודל וההתפתחות חריגים.
    שחקן הוא לא.
    ראיתי אותו

Back to top button
Close