מי התחסנו? שמרו על הילדים ועל הכדורגל

משנכנס אדר מרבין בשמחה, ואכן שמחה גדולה עם החזרה לפעילות של מחלקות הנוער. אך מה צריך לעשות כדי לשמור על המצב לאורך זמן, תוך בראש וראשונה שמירה על בריאות ילדנו. טור דעה

מה אחוז המתחסנים בקרב אנשי המקצוע במחלקת הנוער והשחקנים שמלאו להם 16?

כפי שבעולם הכדורגל קשה מאוד להגיע למקום הראשון אך לעיתים קשה יותר לשמור עליו, הסיטואציה דומה בחזרה לפעילות של מחלקות הנוער. אחרי תקופה ממושכת מאוד שעולם הכדורגל במחלקות הנוער נדם, בשעה טובה השבוע חזרנו לפעילות אימונים ובשבוע הבא ושלאחריו חוזרות גם הליגות.

החזרה לפעילות הגיעה לאחר דיונים ומאבקים רבים, היא אולי הייתה יכולה לחזור קודם לכן, אך כעת נכון יותר להתעסק במה שהולך להיות ופחות במה שהיה. אחריות גדולה מוטלת על ההתאחדות לכדורגל ועל כולנו לשמור על המצב הקיים לאורך זמן – להחזיר את הכדורגל לתקופה ממושכת, לתת לילדים שלנו את מה שהיה חסר להם כל כך בשנה האחרונה. לשם כך צריכים לרדת מהגדר, לא רק להתלונן מתי יחזירו אותנו ולמה עוד לא חוזרים, אלא לעשות מעשה, להיות אקטיביים ויצירתיים כדי לשמור על הכדורגל ועל הבריאות של כולנו ושל ילדינו.

אמיר כהן – נכון לעכשיו אין מיפוי מה אחוז ההתחסנות בקרב המאמנים (ג’וניורליג)

מבדיקה שנעשתה היום עם אמיר כהן מ”מ יו”ר איגוד מאמני הכדורגל בישראל, לברר מה אחוז המתחסנים בקרב המאמנים במחלקות הנוער, אשר כזכור באים במגע עם ילדים שלא יכולים להתחסן בשלב זה – התברר כי לאיגוד אין מיפוי בנושא וכי הנושא באחריות האגף הרפואי של ההתאחדות לכדורגל. פעילות דומה צריכה להיעשות בקרב השופטים אשר חוזרים גם הם לפעילות משבוע הבא.

האם לדעתכם מאמנים ושופטים שאינם מחוסנים צריכים לבוא במגע עם הילדים?

בנוסף למאמנים ולשופטים, גם שנתוני הנוער ונערים א’ זכאים כיום להתחסן. נכון לבדיקה שנעשתה עם ההתאחדות בשבוע שעבר – גם בחזית זו אין מיפוי מה מצב המחוסנים/מחלימים בקרב אותם שנתונים.

חזרה לפעילות אימונים וליגות, כאשר כל שני וחמישי קבוצה כזו או אחרת תיכנס שוב לבידוד, תפגע בחזרה שלנו לשגרה והלך רוח זה עלול להוביל שוב את מקבלי ההחלטות להוריד את השאלטר על הכדורגל.

על כן המלצתי, ההתאחדות שעמלה רבות להחזיר את הפעילות צריכה כעת להפשיל שרוולים, למצוא מנגנון ראוי ולצאת בקמפיין רחב אשר בראש וראשונה יצמצם למינימום את החשיפה של השחקנים לנגיף, וכפועל יוצא, נשפר את הסיכויים שלנו לשמור על עולם הכדורגל פתוח לתקופה ממושכת.

בדומה לקמפיינים רבים וטובים שההתאחדות יודעת להריץ, אם למען הקהילה ולמען אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ואם בתחומי שמירה על הערכים, ההגינות ועוד. ההתאחדות צריכה לתמרץ את המועדונים לעשות את המקסימום גם בתחום המאבק מול הקורונה.

צריך להריץ קמפיין שיבטיח את בריאות ילדנו וישמור את הכדורגל פתוח לתקופה ממושכת (אתר ג’וניורליג)

קמפיין “קורונה free” (או כל שם אחר) אשר רק לשם הדוגמא, ייתן מדד לכל מועדון בפרמטרים הבאים:
אחוז המתחסנים במועדון בקרב אנשי המקצוע
אחוז המתחסנים בקרב השחקנים שכבר מלאו להם 16 שנים
מספר האירועים שבהם קבוצות מהמועדון נכנסו לבידוד
שמירה על התו ירוק ביציעים וסביב הגדרות – חזרתם (הרשמית…) של האוהדים/ההורים ליציעים גם נמצאת מעבר לפינה.

קמפיין שכזה, אשר ילווה בתגמול למועדונים (אם בהנחה על הרישום לעונה הבאה, או כל רעיון אחר – כאשר בעת זו, להערכתי ההתאחדות תוכל גם לקבל תקציב מהממשלה לקמפיין, מה שלא ייפגע בהכנסות ההתאחדות לעונה הבאה) יכול להביא את הבשורה – לשמור על בריאות הילדים ועל הכדורגל פתוח לתקופה ממושכת.

אומנם ישנה מורכבות חוקתית לחייב אנשים להתחסן, אולם לא צריך לחייב, צריך לעודד. מאמן או שופט שאינו מחוסן, מבין היטב שהוא חושף את שחקניו שכל כך יקרים לו לנגיף.

לפרטים לחץ על הבאנר
קרא עוד

One Comment

  1. כתבת יפה מאוד אני רק חושב שאתה נותן יותר מידי קרדיט להתאחדות,
    הם לא ממש מסוגלים לעשות כזה מבצע מקיף והרי ישבו בבית שנה ולא חשבו על יציאה נורמאלית .
    אשמח אם תבדוק מה קורה באגף הכדורסל די מאמין שהכל שם הרבה יותר מסודר וענייני ולא שכונת הכדורגל .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close