מכבי חיפה מעל כו-לם

נוער על: שחקניו של בני לם בנוער החיפאי ממשיכים לדהור קדימה אל עבר האליפות. מכבי ת"א היריבה הנצחית מתחילה להתרחק מהקרב על המקום הראשון, ושחקניו של תמיר לוזון ממכבי פ"ת לאט ובשקט מצמצמים רווחים מהאלופה.

נוער על – מכבי חיפה מעל כולם (וואסים מוואסי)

בדיוק כשהבוגרים עוברים “רעידת אדמה” בעקבות איבוד הנקודות החשובות של מכבי חיפה בבית, וההשתלטות על ראשות הטבלה על ידי מכבי ת”א. שחקניו של בני לם בחיפה מאותתים שבנוער ההכרעה לא תהיה רק בדקה התשעים. ולמרות מכת הפציעות שנחתה על הקבוצה, השחקנים ממשיכים לאסוף נקודות וניצחונות כל הדרך אל האליפות.

למרות שבמשחקה של חיפה חסרו נהוראי יפרח, איתמר גורי, ינאל פראידה, בסאם זערורה, ורוני לאופר הפצועים, אליהם נוסיף את מוחמד גדיר שלא שיחק בשל צהוב שני מהמשחק עם הפועל רמה”ש – הוכיח בני לם שחדר ההלבשה שלו משופע בשחקנים שוברי שוויון וכל שחקן הוא קלף מנצח בפני עצמו.

אז נכון שבכדורגל כמו בכדורגל, עד שזה לא נגמר זה לא נגמר ואת הכסף סופרים במדרגות, אולם כמו שזה נראה, צריך לקרות משהו חריג בשביל שאחת הקבוצות תצליח לקחת מחיפה את האליפות.

מכבי בחיפה חסרה 5-6 שחקנים במשחק מול חדרה (וואסים מוואסי)

מאזנה של מכבי חיפה עומד על 11 ניצחונות, תיקו והפסד בודד. בסיומו של המחזור ה-13 כשהפועל ת”א ניצחה בדרבי את מכבי ת”א, וכשמכבי פ”ת ניצחה את בית”ר טוברוק, גדל הפער בפסגה בין חיפה המובילה למכבי פ”ת סגניתה ל-4 נקודות. ובין חיפה למ.ס אשדוד ומכבי ת”א החולקות את אותו מספר נקודות במקומות השלישי והרביעי להפרש של 9 נקודות. היתרון של חיפה הוא העובדה שכמו שזה נראה חיפה תלויה אך ורק בעצמה ולא ביריבות מסביב.

המשחק למן ההתחלה היה חזק וקצבי. לאחר כעשר דקות, אריאל ברדוגו שוער חיפה הוציא כדור לאדר אזרואל הבלם שמסר כדור גובה לעילאי חג’ג, שהסתובב באמצע המגרש ושלח כדור עומק לעבר סתיו נחמני. נחמני הוריד כדור לאושר אליהו שהגביה מצד שמאל ונבו שדו נכנס לפני המגן ונגח עם הראש פנימה – 1:0 למכבי חיפה בתום מהלך קבוצתי נהדר.

חיפה הכריעו את המשחק בסמוך לשריקה למחצית (וואסים מוואסי)

שתי דקות לסיום המחצית, כדור ארוך שנבעט לעבר לירוי גבאי החליק לסתיו נחמני, נחמני חלף על פניו של הבלם בצורה נפלאה, ובעט מתוך הרחבה לפינה הרחוקה 2-0. במחצית הראשונה היתה זו חיפה ששלטה במשחק וייצרה מצביי הבקעה רבים.

בתחילת המחצית השנייה סתיו נחמני יכול היה לגדיל את התוצאה באחד על אחד מול השוער, אולם התוצאה נותרה בעינה. בחצי שעה האחרונה של המשחק חדרה יזמה יותר וחיפה נסוגה מעט לאחור. דקה לסיום נשרק פנדל לזכותה של הפועל חדרה שנבעט לפינה הימנית בעוצמה על ידי דן לוגסי שצמצם את התוצאה ל 2-1.

תוצאת המשחק משקפת את יחסיי הכוחות על המגרש, יש לציין את הקצב הגבוה, את ריבוי האירועים ליד השערים ואת המשחק האגרסיבי של שתי הקבוצות שלא היו מוכנות לוותר.

שחר ויזינגר, יד ימינו של בני לם ושותפו למסע ההצלחות, היה מרוצה בסיומו של המשחק מניהול העניינים: “היו משחק וקצב מצוינים .ידענו שאנחנו באים למגרש מאוד קשה וביתי והתכוננו היטב. שלטנו ופתחנו את המשחק בצורה מצוינת על ידי שער ממהלך מהיר שלנו. לקראת סוף החצי הראשון עשינו 2-0 והמשכנו להחמיץ ולכן המשחק לא נגמר הרבה קודם.

בני לם ויד ימינו שחר ויזינגר (מדיה מכבי חיפה)

לאחר מכן חדרה הקשתה עלינו וצריך לתת לשחקניי חדרה מחמאות על האופי ומשחק הלחימה ועל ששיחקו עד השנייה האחרונה. אנחנו שמחים שהצלחנו לשמור על התוצאה, כי בסופו של דבר הגיע לנו לנצח.

אנחנו עם הפנים קדימה וגאים בכל השחקנים. כל מי שמשחק במועדון מוכיח שזו קבוצת לוחמים. היינו אתמול בלי שישה שחקנים חשובים ובכל זאת כולם הוכיחו את עצמם. אנחנו ממשיכים לעבוד קשה, לפתח את השחקנים שלנו ואנחנו מאוד גאים בהם על הדרך”.

גם בני לם בדרכו הצנועה היה מרוצה משחקניו והדרך שהם עושים. ברכות בני, מתקדמים בצעדי ענק לעבר האליפות.
“יש עוד הרבה נקודות בקופה ולכן מוקדם מדי לדבר על אליפות. אנחנו מתייחסים וחיים ממשחק למשחק. בכל זאת ההפרש הוא רק 4 נקודות ממכבי פתח תקוה לכן עדיין הכל פתוח”.

בני לם – מצעיד את מכבי חיפה לאליפות שנייה ברציפות (מדיה מכבי חיפה)

בנקודת זמן זו, בהשוואה לשנים עברו, האם קיים הבדל בהתנהלות המועדון החיפאי לעומת נתניה וטוברוק?
“בנתניה וטוברוק עשיתי הכל ממאמן נוער למנהל מקצועי ומנהל ביה”ס. בחיפה יש צוות גדול שכל אחד עושה את שלו והראש נקי להתעסק רק בכדורגל”.

בעקבות ההצלחה, שנה הבאה נראה אותך בבוגרים?
“אני לא מתעסק בכך ולא חושב על זה. טוב לי במחלקת הנוער”.

קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close