מכבי ת”א – מועדון גדול עם אחריות גדולה

אורי דוד קיבל מפטריק מנדט לשמר את המועדון עם הראש מעל המים גם בתקופה קשה זו. ביחד עם צוות המאמנים הם עושים הכל כדי לחזור למגרשים עם מינימום פגיעה. הצוות פותח את תוכניות העשרה שקיבלו השחקנים לכלל המאמנים ומפגין סולידריות ואחריות קהילתית. כיצד נראה מועדון בטופ בימי קורונה ? ומדוע הוחלט לא להוציא את הצוות לחל"ת?

מכבי ת”א – מועדון גדול עם אחריות גדולה (מדיה מכבי ת”א)

הנגיף ובעקבותיו עצירת הספורט, גרמו לכל המועדונים בארץ להוציא את עובדיהם לחל”ת. הבעלים קבעו צביון ולפיו הם פועלים. חלק מהמועדונים הסתפקו בלשגר לשחקנים תוכנית עבודה, חלקם שומרים על קשר מדי פעם ומתעניינים בשלום השחקנים, כשהקו המנחה אותם הינו לסמוך על השחקנים. כל מועדון והשקפת עולמו. ומנגד, ישנו מועדון מכבי ת”א שגם בסגר המועדון מוכיח לכולנו שהם ליגה אחרת.

במכבי ת”א לא חוזרים על אותה טעות פעמיים. בסגר הראשון המועדון יצא לחל”ת והמסקנה הברורה היתה שיש פגיעה ישירה בשחקנים. אי לכך הוחלט, כי בסגר השני המועדון לא יוציא את עובדיו לחל”ת וכולם – צוות ניהולי, מאמנים ושחקנים, ימשיכו לעבוד עם לו”ז מסודר ומאורגן, לו”ז שלא היה מבייש גם סיירת לוחמים.

במכבי ת”א לא הוציאו את הצוות לחל”ת, כולם המשיכו לעבוד בלו”ז מסודר ומאורגן (מדיה מכבי ת”א)

הכל מתוקתק, קבוע מראש, כל אחד יודע את תפקידו במערכה ולכולם מטרה אחת ברורה “שהדור הזה לא ילד לאיבוד בעקבות המשבר” אומר אורי דוד האיש האחראי על כל המערך בימים אלו. המאמנים כולם עושים עבודה מעולה בתנאים לא קלים בשביל להכין את השחקנים ליום שאחרי מבחינה פיזית, טכנית, טקטית ובעיקר מנטלית.

השחקנים במועדון מחויבים לדווח עד השעה 8.00 בבוקר באפליקציה של המועדון על מצבם הגופני/ מנטלי. בשעה 16.00 עוברים השחקנים אימון פיזי/טכני שנערך שעה ומחציתה, ב-19.00 נערך מפגש עם שחקני הקבוצה הבוגרת, וב- 20.30 מתקיים מפגש מקצועי עם אנשי המחלקה (מאמנים, אנליסטים, מאמנת מנטלית, תזונאית וכדומה..). שנתוני ילדים ב’ ומעלה עובדים 6 פעמים בשבוע, וילדים ג’ ומטה מתאמנים 4 פעמים.

שחקני הקבוצה הבוגרת העבירו הרצאות לשחקני מחלקת הנוער (מדיה מכבי ת”א)

במסגרת הפעילויות של אקדמיית הנוער- שחקני הקבוצה הבוגרת העבירו הרצאות לשחקני האקדמיה: אילון אלמוג, איתי שכטר, יונתן כהן, אבי ריקן, איתן טיבי ועוד רבים וטובים. כולם סיפרו על דרכם בגילאים הצעירים, על הקשיים ועל ההגעה לבוגרים. כולם נתנו לשחקנים הצצה אל חייהם, ומה יותר מלמד ומעשיר מלשבת מול שחקן שעבר את הדרך עליה אתה חולם וללמוד ממנו?

אורי, כמו שזה נראה כשכולם יחזרו לעבודה אתם במכבי תצטרכו חופשה, אחרי העבודה הקשה שלכם.
פטריק ואן ליוון החליט לא להוציא את המועדון לחל”ת. אני מוניתי לאחראי על פיתוח המאמנים ושחקנים בעזרתם של כל המאמנים כמובן. בנינו לוח זמנים שבועי המקביל ללוח הזמנים של הפעילויות במועדון בימים כתיקונם, כך שבכל יום יש לשחקנים אימונים (בניה גופנית, טכניקה) והרצאות (טכניקה, העשרה).

פטריק ואן ליוון, מינה את אורי דוד להוביל את הפעילות במהלך הסגר (מדיה מכבי ת”א)

מאמני השוערים בראשות ישראל עיני ראש מערך השוערים עורכים אימונים ספציפיים לשוערים. גייסנו את שחקני הקבוצה הבוגרת המדברים על הצלחות, קשיים, פציעות ורגעי שיא ולשחקני המועדון ניתנת האפשרות לשאול שאלות. אנשי המקצוע במועדון מעבירים הרצאות העשרה- אנליסטים, פיזיותרפיסטים, מאמנת מנטלית, תזונאית, והקשר עם השחקנים הוא יומיומי כ-3 שעות יומיות. כל שחקן מחויב לדווח באפליקציה SOCERLAB הרשמית של המועדון על מצבו הפיזי לפני/אחרי האימונים ועל פי הדיווחים הללו אנחנו בונים את תוכנית האימונים ליום הבא.

למאמנים אנחנו מביאים הרצאות העשרה ממאמנים/מנהלים מקצועיים מחו”ל, עשינו הרצאות כבר של המנהל המקצועי של באזל, מאמן U21 של ספרטה רוטרדם, מאמנים מהאקדמיה של אקסלסיור רוטרדם, מאמן של האדרספילד מהליגה השנייה באנגליה, בוב ברדלי מאמן נבחרת ארה”ב בעבר, זומנו קאמרה עוזר מאמן של פאריס סן ז’רמן, חאבי גונזלס מאמן U18 בילבאו, ג’ורדי קרויף, ויאניס מאמן מכבי בכדורסל”.

יאניס ספרופולוס מאמן קבוצת הכדורסל במועדון העביר הרצאה למחלקה (מדיה מכבי ת”א)

בשבוע שעבר התבשרו כלל המועדונים, כי מכבי ת”א החליטה לחשוף את התכנים שלה עם כלל המאמנים בארץ. ערבות הדדית היא מיצרך יקר בימים אלה. מה הוביל את הצהובים כחולים לחלוק מהידע?
“במכבי נוהגים מתוך אחריות והסתכלות על התמונה הגדולה. אנחנו רואים את המצוקה של המאמנים בארץ. המון זמן מאמנים יושבים בבית ואין להם את האפשרות ללמוד ולהעשיר את עצמם בעקבות המשבר, ולכן הרמנו את הכפפה והחלטנו לתרום את חלקנו היות והמידע שקיבלנו בשבועות האחרונים הוא איכותי מאוד. המאמנים יכנסו דרך לינק באתר הרשמי (לו”ז ההרצאות מופיע כבר באתר) של המועדון ובכך יוכלו לראות את ההרצאות מהשבועות האחרונים של המרצים שציינתי קודם. בהמשך נעשה פגישות webinar למאמנים תמורת תשלום סמלי לשיתוף הפילוסופיה שלנו והצצה על הנעשה באקדמיה”.

גם ההרצאה של ג’ורדי קרויף, המנהל הספורטיבי לשעבר של מועדון תהיה זמינה לכולם (מדיה מכבי ת”א)

היום אחה”צ יחל הפרויקט בו אקדמיית הנוער תשתף הרצאות מאנשי מקצוע מחו”ל. אושיות כדורגל שההקשבה להם הינה ערך מוסף.
“בשעה 17.00 תשודר הרצאתו של מאמן האדרספילד בעונה החולפת דן קאולי שידבר על פילוסופיית המשחק והאימון בעיניים שלו כמנג’ר. ומחר, באותה שעה נשדר את הרצאתו של מאמן קבוצת U21 של אקסלסיור רוטרדם מרינוס ברנדרגט שידבר על הפילוסופיה של המועדון ודרך המשחק”.

אורי, מכבי ת”א מועדון מסודר. האם כבר הכנתם מתווה לאחרי הסגר והחזרה לאימונים?
“בוודאי. התוכנית כבר מוכנה ברמת המאמנים,מאמני הבניה הגופנית ומאמני השוערים. את פירטי התוכנית אשאיר ברשותך אצלנו”.

מה האני מאמין שלך לגבי חזרת הספורט?
“אני חושב שחשוב מאוד להחזיר את הילדים/נערים לפעילות כמה שיותר מהר! פעילות ספורטיבית הינה לגוף ובעיקר לנפש! אנחנו המאמנים כאנשים בוגרים נצלח את המשבר הזה, אבל חשוב מאוד שמקבלי ההחלטות ישימו את הילדים במרכז וכשנחזור אני בטוח שאנחנו המאמנים נצליח להחזיר אותם למסלול הנכון”.

קרא עוד
Back to top button
Close