נסתפק בנקודה: 2-2 דרמטי בין סרביה לישראל

אליפות אירופה לנוער: נבחרת הנוער התייצבה לטורניר הנוער בסלובקיה במטרה לפתוח אותו ברגל ימין, אך בסופו של דבר היא מסתפקת רק בנקודה, אחרי שער שוויון בדקה ה-93. למרות זאת, מלוא המחמאות לבחורים שלנו, שיהיו חייבים לנצח את אוסטריה.

חילוף נהדר של אופיר חיים העניק יתרון לנבחרת שאבד בתוספת הזמן מול סרביה (אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)

אחרי העפלה משכנעת ודרמטית משלב העילית, נבחרת הנוער פותחת את טורניר הגמר של אליפות אירופה לנוער עד גילאי 19 הנערכת בסלובקיה, בו לוקחות חלק 8 הנבחרות הטובות ביבשת, שחולקו לשני בתים. שתי הראשונות מכל בית מעפילות ישירות לחצי הגמר ולאליפות העולם עד גיל 20, כשהכרטיס החמישי יוכרע בפלייאוף בין הנבחרות שתסיימנה במקום השלישי. והיום הגיע גם תורה של נבחרת הנוער של ישראל לצאת לדרך בטורניר, כאשר הכחולים לבנים פוגשים את סרביה.

אופיר חיים מאמן הנבחרת פתח בהרכב הבא: ליאור גליקליך (GK); סתיו למקין, אור ישראלוב, עילאי תומר, שון עדרי, איליי מדמון (C), אל ים קנצפולסקי, אוסקר גלוך, נהוראי יפרח, אריאל לוגסי, דור תורג’מן.

המצב הראשון במשחק נרשם לטובתינו, כאשר כבר בדקה החמישית שון עדרי העביר כדור לאוסקר גלוך, אך האחרון בעט אל מחוץ למסגרת. שתי דקות לאחר מכן, אותו אוסקר גלוך לא הצליח לעצור את נמניה מוטיקה שדהר לבד באגף שמאל, והסרבי העביר רוחב מדויק למרקו לזטיץ’, שהעלה את סרביה ליתרון מוקדם.

המחצית הראשונה, למרות עדיפות של נבחרת ישראל, הרבה בזכות יכולת טובה של איליי מדמון, אל ים קנצפולסקי ואוסקר גלוך ששלטו במרכז המגרש, אך עם מצבים להבקעה משני צידי המגרש, הסתיימה בתיקו 1:1.

לחצו על הבאנר והבטיחו את מקומכם!

המחצית השנייה הייתה פחות מאורגנת ומסודרת מבחינת שתי הנבחרות. כעשרים דקות לסיום המשחק, אופיר חיים ערך את החילוף של המשחק – אחרי שעידן טוקלומטי נכנס כרבע שעה קודם לכן, עילי פיינגולד מגנה של מכבי חיפה ואחמד סלמן חלוצה של הפועל ירושלים עלו על כר הדשא, ובחלוף דקה השניים היו חתומים על שער היתרון של נבחרת ישראל עם שער שכולו נחישות – פעולה נהדרת של פיינגולד באגף, הכדור הגיע לסלמן, הבעיטה הראשונה נבלמה, אך תוך כדי מעידה סלמן דחק במדויק את הכדור לרשת – מהפך ויתרון 2:1 לישראל.

לחצו על הבאנר להצטרפות בחינם – הנחות מיוחדות והחזר כספי לחברי מועדון

סלמן היה קרוב לרשום צמד ענק כאשר בעט נהדר כדור חופשי בדקה ה-82, אבל לרוע מזלו הכדור נעצר במשקוף, כשגם עידן טוקלומטי נעצר בידי השוער הסרבי בחלוף מספר דקות. הסרבים לא ויתרו על המשחק והגיעו אף הם למצבים, אך ליאור גליקליך הנהדר היה במקום. אוסקר גלוך יכל היה לגמור את המשחק בדקה ה-89 אך פיספס הזדמנות קורצת, שעליה שילמנו במזומן בדקה ה-93, כאשר הסרבים השוו.

בסיום, רק 2:2 לנבחרת ישראל אשר למרות יכולת טובה יורדת מאוכזבת מהתוצאה, כאשר ניצחון על סרביה היה ממקם את הנבחרת שלנו בעמדת זינוק נהדרת אל עבר הבטחת מקומה במונדיאליטו (אליפות העולם לנוער).

איליי מדמון קפטן הנבחרת סיכם לאחר המשחק
אופיר חיים מסכם לאחר משחק הפתיחה של היורו מול סרביה
קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close