“רוצים להתברג בצמרת ולייצר תחושת חוויה של הצלחה קבוצתית”

נערים ב' על: שימי אברהם מי שאמון העונה על האיחוד של קבוצות הצפון והדרום של הפועל ת"א, רוצה להצעיד את הקבוצה המאוחדת לצמרת הגבוהה, כפי שהתרגלנו בשנים האחרונות מהקבוצות ההישגיות של הפועל.

שימי אברהם – יוביל העונה את הקבוצה המאחודת של שנתון 20007 בהפועל ת”א (יח”צ)

זה לא סוד שמחלקת הנוער של הפועל ת”א הצליחה להתברג בשנים האחרונות בטופ של מחלקות הנוער, כאשר הקבוצות ההישגיות של המחלקה נאבקות בשנים האחרונות על אליפויות ליגות העל.

לאחר שבשנה שעברה יחד עם שנתון 2006 של האדומים, שעבר איחוד בין קבוצות הדרום והצפון, הצליחו לסיים את העונה רק במקום ה-6, מיקום לא אופייני לקבוצות של הפועל ת”א בשנים האחרונות, השנה שימי אברהם יוביל את שנתון 2007 של הפועל, כאשר השאיפה היא להתמודד בצמרת הגבוהה של נערים ב’ על.

שימי, אחרי שבעונה שעברה אימנת את שנתון 2006 של הפועל השנה תאמן שוב את קבוצת נערים ב’ של האדומים. איך אתה מסכם את העונה אשתקד?
“ראשית אני שמח להמשיך עונה נוספת בהפועל תל אביב. לגבי העונה הקודמת, אולי התוצאות לא היו כמו שאנחנו כמועדון מצפים, אבל איחוד זה אתגר והמטרה הראשית זה קידום השחקן. אנחנו כצוות, יונתן סופר עוזר המאמן, סאני כרמלי מאמן מנטאלי וברק בן זאב אנליסט, השתדלנו לתת את הכלים בכל ההיבטים שהוביל אותנו עומר בוקסנבאום,   

רוצים לקדם את השחקנים באופן אישי וקבוצתי (יאיר קורצקי)

אני חושב שבזכות הצוות הצלחנו לקדם את השחקנים באופן אישי ולבסוף גם קבוצתי וזה בא לידי ביטוי גם בתוצאות בחלק השני של העונה. השחקנים הרוויחו את אוהד קדוסי שיביא את הניסיון שלו ובטוח שזה ימשיך גם בעונה הקרובה”

תהליך של איחוד בן קבוצות הדרום והצפון זה תמיד אתגר, האם ישנם חששות שעלולים לפספס שחקנים טובים באיחוד? שחקנים שלא עוברים איחוד האם הם מושאלים או משוחררים?
“תהליך של איחוד מאתגר מאוד גם בבניית סגל וגם בחיבור השחקנים. בהפועל תל אביב יש המון שחקנים מוכשרים בצפון ובדרום שאנחנו משתדלים ומנסים לא לפספס, לכן יש גם שחקנים שיוצאים בהשאלה ויש עליהם מעקב כאשר חלקם גם חוזר בעונה אחרי.

תהליך של איחוד זה תהליך מורכב ומאתגר (יאיר קורצקי)

בסופו של דבר המטרה לנסות כמה שיותר לתת לשחקנים את האפשרות להראות את היכולות ולכן חשוב לשמור על קשר גם עם שחקנים שבנקודת הזמן של האיחוד יצאו להשאלה”.

כמה שחקנים מהשלוחה הצפונית עברו את האיחוד השנה? האם הפערים בין הצפון לדרום מצטמצמים לדעתך?
“אני חושב שהפערים צפון דרום כבר לא בולטים, המועדון בניהולו של בוקסה אסף וצחי כץ מתייחס לשתי החטיבות באותו הגישה ונותן את אותם הכלים להצלחה, לכן בשנתיים האחרונות יש כמעט שוויון בכמות השחקנים משתי החטיבות שעוברים איחוד”

לחצו על הבאנר להצטרפות בחינם – הנחות מיוחדות והחזר כספי לחברי מועדון

הפועל ת”א מיצבה את עצמה בשנים האחרונות כאחת המחלקות המובילות בארץ, עם שנתונים מאוד איכותיים דוגמת שנתוני 2003-2005 שהיו בצמרת הכי גבוהה. האם לדעתך שנתון 2007 של הפועל ת”א צפוי להיות שנתון דומיננטי בליגת העל, או כפי שהיה שנתון 2006 שלא ממש הצליח לתת פייט בצמרת הגבוהה?
“ניהול מחלקת הנוער בשנים האחרונות בהחלט הביא את הפועל לטופ של מחלקות הנוער, אני מאמין שגם שנתון 2006 יהיה שם השנה, למרות שאיתו התהליך לקח קצת יותר זמן, לגבי שנתון 2007 אני איתם שלושה שבועות אני מאוד מאמין בפוטנציאל וחושב שגם הוא יוכל להיות דומיננטי העונה”

שימי אברהם והצוות שלו העונה (יח”צ)

מה תחשב מבחינתך הצלחה בעונה הקרובה?
“הצלחה מבחינתי תהיה להמשיך כצוות לקדם את השחקנים באופן אישי, למטרה העיקרית שהיא להגיע לבוגרים של המועדון. והשנה, גם להתברג בצמרת ולייצר את הלימוד של החוויה להצלחה קבוצתית”

אתר ג’וניורליג מאחל לשימי אברהם ושנתון 2007 של הפועל ת”א הצלחה בעונת 2022/23

קרא עוד

3 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close