בעקבותיו!

שגיא ישראל מונה למאמן נערים א' בהפועל באר שבע שהחתימה בשורותיה את מאמן הפועל ירושלים אלופת מחוז דרום כמאמנה בעונה הבאה. בגיל 28 בלבד ודרך מקצועית מתקדמת וסדורה מפלס שגיא ישראל את דרכו לרשימת המאמנים הראשונה. "קיבלתי הצעה להתמנות לעוזר מאמן בקבוצת בוגרים בולטת", על ההחלטה המאתגרת לעזוב את ירושלים, המעבר לבירת הנגב, "מי שמפחד מאתגר, אחריות וחלום שיחפש מקצוע פחות קשוח". על נשים וחיי פנאי "הם יצטרכו לחכות". הנה אני! הילד מגבעת זאב

שגיא ישראל מונה למאמן נערים א’ של הפועל ב”ש (יח”צ)

באחד הימים של חודש אוגוסט 2019 הגיע אל מתחם הארזים מאמן הכישרונות של סטיווה בוקרשט לעקוב אחר אחיינו שהתאמן. קרוב לשעה וחצי הוא ישב וצפה בשלושה אימונים שהתקיימו במקביל. שהסתיים האימון הוא התרומם מכיסאו והתקדם לפתח היציאה במגרש, הוא נעצר ליד המאמן הצעיר לחץ את ידו בחמימות ואמר עקבתי אחריי האימון שלך, אני לא יכול להסתיר את ההערכה על צורת האימון, רואים קבוצה מאומנת, דרך ואוירה, “Go with your  dream”

מי שעוקב אחרי שגיא ישראל יכול בהחלט לראות מודל קלאסי לדרך, שאפתנות והתקדמות מושכלת. הילד שגדל בגבעת זאב כשחקן ושיחק גם בשורותיה של הפועל ירושלים, שם את מקצוע הכדורגלן בצד והסתער באמביציה מועדפת לתפקיד מאמן.

אחרי שתי עונות בגבעת זאב חיפשו במחלקת הנוער של בית”ר נורדיה מאמן לקבוצת ילדים ב’, המנהל המקצועי מנו דהאן הפקיד בידיו את משרת המאמן. שגיא חיבר קבוצה ירושלמית רחבה עם 4 שחקנים שהיו תחתיו בגבעת זאב ובסיום אותה עונה הוביל אותה לאליפות המחוז.

לחצו על הבאנר והבטיחו את מקומכם!

בשנתיים לאחר מכן התעקש שהקבוצה תתחרה בליגת מרכז מול כל המועדונים הגדולים. שנשאל דאז טרם השריקה לפתיחת העונה אם אינו פוחד ממפלות הוא השיב: “אם לא נאתגר את הילדים ונחשל אותם איך ניתן להם סיכוי להגיע לרמות הגבוהות”. הוא עמד במשימה סיים עם קבוצתו במרכז טבלה ורשם גם ניצחונות מול הקבוצות הבכירות.

העשייה הדרך וההצלחות הבליטו את ישראל בקרב המאמנים. באותה עת בהפועל ירושלים החליטו להוביל מהלך לשינוי וריענון בקרב שנתון 2006 שהודרך זמן רב בידיו של המאמן הוותיק גדי כרמלי. ליאור חוגה מנהל מחלקת הנוער של הפועל שזיהה את הפוטנציאל של שגיא מיהר, הקדים והחתימו להובלת השנתון בנערים ב’. זה מספר שנים שהמועדון מנסה דרך נערים ב’  להעלות ליגה ללא הצלחה. באביב 2021 כשלה הקבוצה במשחקי המבחן שבשורותיה שיחקו שורה של שחקנים שבעונה זו היו מהבולטים בליגה בהם החלוצים כארם זועבי ורון מעוז והקשרים קאסה וצוריאל.

פתיחת האימונים והעונה זימנה לשגיא שורה של אילוצים ואתגרים לא פשוטים. אחרי שני אימונים עם הקבוצה נשלחו כל השחקנים לעשרה ימי בידוד בשל הידבקות של אחד משחקני הסגל, במקביל באותה עת התקבלה החלטה מקצועית להזניק את שניים מכוכבי השנתון לשורות נערים א’ ששיוועו לחיזוק לסגל החסר. ראשון, הכוכב הלוהט של ליגת הנערים שחקן הנבחרת כארם זועבי שאף שיחק בנבחרת תחת שנתון 2005. השני, גם הוא שחקן הנבחרת אבשלום צוריאל. שחקן מפתח נוסף איתמר רזניק עבר לשחק בחו”ל בשורות זניט בשל שליחות הוריו.

לשגיא נדרש זמן לייצב לחבר ולבנות את העסק מחדש. בשלב מסוים של פתיחת העונה פיגרה הקבוצה בשבע נקודות מהמובילה, שגיא המשיך להתעקש כי המטרה ותוכנית העבודה מכוונת לעלייה בלבד. הוא השתמש בשכלתנות בכלים שעמדו לרשותו גם ברגעים שעמדה לו הפריבילגיה להשתמש בכוכבים זועבי וצוריאל העדיף לא אחת להושיבם על הספסל ולתת לסגל שרץ את הביטוי ולשמרם למקרה צורך.

שגיא ישראל – עליית ליגה היסטורית עם נערים ב’ של הפועל ירושלים (אייל עמר)

בראיון שנתן במהלך העונה סיפר שגיא על זועבי: כארם הוא השחקן הטוב בארץ בשנתון שלו ואולי גם בשנתון שמעל. זו באמת פריבילגיה אדירה להשתמש בשירותיו לעיתים בשנתון המקורי שלו. לא אחת ביקשתי ממנו לבוא מפנימיית הנבחרת בה הוא שוהה, הגעה וחזרה ארוכה ולא קלה, הוא הגיע תמיד בחיוך ושמחה, גם במידה שלא פתח בהרכב.

כל מחזור שעבר קירב והבליט את הפער, גם מאמני היריבות למרוץ הבינו בסמוך לסיום הסיבוב הראשון והעידו כי מדובר בקבוצה מעל הליגה מאומנת ואיכותית וכי המאמץ העיקרי מבחינתם הוא להעפיל למשחקי המבחן דרך המקום השני. ואכן שהסתיים המשחק ה-21 בעונה של 34 משחקים העפילה הקבוצה של שגיא למקום הראשון ולא ירדה ממנו עד לסיום כאשר מספר מחזורים לסיום היא מבטיחה רשמית את הזכייה באליפות.

סיום העונה הנוכחית שוב הגדיל את ההתעניינות בשגיא. שלושה מועדונים בליגת העל היו בעקבותיו מחזיקת הגביע הפועל באר שבע, בית”ר ירושלים אשר מתעכבת בהתארגנות בשל סאגת משה חוגג, ומועדון נוסף בליגת העל לנוער שמטעם התחייבות אישית התבקש לא לחשוף את שמו.

כבר באירוע הסיום של הקבוצה לפני מספר שבועות הודיע שגיא לשחקניו כי קיבל את ההחלטה המאתגרת של הפועל באר שבע. “פנה אליי שמוליק חנין המנהל המקצועי של באר שבע, איש מקצוע עתיר ידע וניסיון, ישבנו לשיחת היכרות פרסתי לו את האני מאמין ועיקרי תוכנית העבודה, הוא ביטא כלפיי בחום את הרצון לראות אותי במועדון כולל בסיוע לתנאים שיאשרו זאת, התקדמנו ולחצנו ידיים”.

לחצו על הבאנר להצטרפות בחינם – הנחות מיוחדות והחזר כספי לחברי מועדון

עמיתיו המאמנים מעידים כי שגיא סיגל לעצמו דרך מקצועית קשוחה מסודרת ומותאמת לכל משחק ,הוא משקיע שעות ארוכות בלמידה, צפייה, הכנה וקדמת הכדורגל שהוא בונה ומכוון לרמות הגבוהות, הוא נחשב לדעתן, חריף, אינו לחיץ ולא תמצא אותו אף פעם לא מוכן. הוא מקשיב, לומד ומתייעץ ומקבל בסוף את ההחלטות. בירושלים מספרים שבכל הקבוצות שהדריך המילה כוכבים לא שגורה בפיו, גם שיש כאלה ששמם ורמתם הולכים לפניהם, אצלו ישחקו הטובים בזמן נתון למעט משחקים ותנאי מגרש המחייבים התאמה טקטית נקודתית.

שגיא ברכות למינוי בהפועל באר שבע חתיכת החלטה?
“תודה רבה. להגיע לבאר שבע לאחד משלושת המועדונים הגדולים בארץ זה מכבד ומאתגר כאחד, מאמנים מקצועיים בעידן של היום נדרשים לצאת מקופסת הנוחות והגזרה הביתית אם הם מכוונים לרמות הגבוהות. מי שמפחד מאתגר, אחריות וחלום שיחפש מקצוע פחות קשוח”.

החלטת לא להמשיך בהפועל ירושלים שנה נוספת?
“ראשית אני רוצה להודות  למנהל מחלקת הנוער ליאור חוגה שבחר בי למשימה בעונה שהסתיימה על הסיוע, הגיבוי והתמיכה. ליאור הוא איש עבודה וניהול חרוץ שסמל המועדון לפניו. כמוהו לעמרי שחם המנהל המקצועי, איש מקצוע בחסד עליון. שממנו לקחתי תובנות. עוד טרם השריקה האחרונה קיבלתי פניות וביקשתי להמתין לסיום העונה ולראות. כל הפניות היו מכבדות ובתוכם הערכה אישית גבוהה. בהפועל ירושלים תיפקדו בעונה האחרונה באמת שורה של מאמנים מצוינים, נוצר צוואר בקבוק בפאזל המאמנים לעונה הבאה והמינויים התעכבו, בתוך כך קיבלתי הצעה מחמיאה מהפועל באר שבע ובחרתי לא לחכות”.

איך תראה קבוצת נערים א’  של באר שבע בעונה הבאה והאם אתה מתכוון להעתיק מגורים?
“מוקדם להצהרות ולא נכון לתקופה זו. בקרוב יפתחו האימונים בינתיים נגייס את הזמן להכנות והשלמת תוכנית העבודה. לגבי המגורים אבחן בימים הקרובים את הסוגייה, יש אפשרות שאעבור להתגורר בבאר שבע”.

איך משלבים לימודי תואר בראיית חשבון אימונים אינטנסיביים פנאי וזוגיות?
“הכדורגל מקצוע קשוח שדורש הרבה עבודה מסביב לשעון מעבר לשעות האימונים. נותר לי סמסטר אחרון לסיום התואר, אני שמח שלצד ההשקעה הגדולה והתובענית בכדורגל אני על סף השלמה. באשר לחיי הפנאי והזוגיות, הייתי רוצה עוד שלוש שעות לשעון היום, האימונים וההכנות לוקחים הרבה זמן משעות היום והערב עד שימצא הפתרון היצירתי הם יצטרכו להמתין”.

קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close