כל איש מקצוע שואף להתקדם מקצועית

יובל עקיבא מי שמזוהה עם מחלקת הנוער של מכבי נתניה בכלל וכיד ימינו של יוסי טוויל בפרט, מספר על הסיבה שהובילה את שניהם לעזוב את נתניה, הוא משוכנע שמחלקת הנוער של הפועל פ"ת תחת שרביטו של דורון רז תחזור לצמרת של מחלקות הנוער בארץ, הוא מרוצה משיטת השיבוץ החדשה בנערים ג' ובטוח שעם הינתן האות על חזרה לאימונים, הם יחזרו מהר מאוד לכושר שהיו בו ערב פגרת הקורונה.

יובל עקיבא – כל איש מקצוע שואף להתקדם מקצועית (יח”צ)

יובל עקיבא החל את קריירת האימון שלו לפני 12 שנים במכבי נתניה. הוא עבר במועדון הנתנייתי את כל הדרך החל מבית הספר לכדורגל של המחלקה, דרך קבוצות הטרומים והילדים וכלה כבנערים ובנוער כיד ימינו של יוסי טוויל. במהלך הדרך הוא הספיק גם לאמן את שנתון 2001 כנערים ג’ של היריבה העירונית בית”ר טוברוק ולאמן בקדימה צורן ובברקאי.

עקיבא וטוויל היו צוות מנצח במכבי נתניה, הם חתומים על מסע ההישרדות ההירואי של שנתון 2001 בנערים א’, לאחר שהקבוצה הייתה בסכנת ירידה ממשית. הם בנו יחדיו את שנתוני 2002 ו-2003 של המועדון, אשר מהווים היום את הבסיס של קבוצת הנוער של מכבי נתניה, ואף הגיעו לגמר גביע המדינה לנוער בעונת המשחקים 2018-2019.

עקיבא וטוויל – צוות מנצח במכבי נתניה (יח”צ)

העונה אחרי שנים רבות בנתניה, יובל עקיבא החליט להצטרף לפרויקט של הפועל פתח תקווה תחת שרביטו של המנהל המקצועי החדש של המלאבסים – דורון רז, אשר שמו לעצמם למטרה להחזיר את הפועל פתח תקווה לקדמת הבמה של מחלקות הנוער בארץ.

יובל עקיבא ויוסי טויל זה היה שילוב מנצח בשנים האחרונות במכבי נתניה. השנה שניכם כבר לא בנתניה. יוסי עבר לאמן את הנוער של הפועל ב”ש ואתה עברת לעמדת המאמן הראשי של נערים ג’ של הפועל פ”ת. המעברים נבעו כתוצאה מהחלפת המשמרות בעמדת המנהל המקצועי של נתניה?
“כמו שאמרת השילוב של יוסי ושלי היה מצוין. יוסי מאמן מהטופ של הטופ בכדורגל, כשהוא קרא לי לחבור אליו לא חשבתי פעמיים. עשינו במועדון 3 עונות מצוינות מבחינה מקצועית, ביחד עם זאביק זלצר כמנהל מקצועי, שנתן לנו המון כלים להצלחה. אני חושב שכל איש מקצוע באשר הוא שואף להתקדם מבחינה מקצועית וכשראינו שזה לא קורה חיפשנו אתגרים חדשים בקריירה”.

שלוש עונות מצוינות תחת שרביטו של זאביק זלצר (יח”צ)

אחרי מספר שנים במכבי נתניה החלטת לעזוב ולעבור להפועל פ”ת, מחלקה שנבנית מחדש מאז הגעתו של דורון רז לעמדת המנהל המקצועי של המחלקה. מהניסיון שלך, מה חסר/היה חסר בהפועל פתח תקווה כדי לחזור לקדמת הבמה של מחלקות הנוער בארץ?
“אחרי שנים יפות במכבי נתניה החלטתי לחפש אתגר חדש להמשך הקריירה ומצאתי אותו בהפועל פ”ת, אני לא יודע מה היה לפני שהגעתי אבל אני יכול להגיד לך שדורון רז עושה עבודה אדירה כדי להחזיר את מחלקת הנוער של המועדון למקום שהוא ראוי להיות בו, וזה בצמרת הכדורגל של ישראל. יש מעטפת גדולה של אנשי מקצוע מצוינים שעובדים ימים כלילות לטובת להצלחת המחלקה. אני בטוח שבשנים הקרובות המועדון יקצור את הפירות של העבודה הקשה”.

בגביע השגתם ניצחון משכנע על אור יהודה ששיחקת אשתקד בליגת מרכז. תוצאה של הכנה טובה שעשיתם לפתיחת העונה?
“למרות התוצאה במשחק הגביע לא היה לנו קל, כי עשינו הכנה לא הכי אופטימלית לעונה בגלל המצב, אבל ידענו לעבור שלב כמו שרצינו. יש לנו קבוצה טובה מאוד שבנויה משחקנים מצוינים שמחויבים למועדון ולעבודה קשה, כדי להצליח בכלל כקבוצה ובפרט כשחקנים בודדים”.

אין תחליף לקצב של האימונים והמשחקים (יח”צ)

בתקווה שנחזור להתאמן בקרוב, מה תוכנית האימונים שלכם כדי לחזור לפתיחת העונה? אתה אופטימי שהליגה תחזור?
“אני מאוד מקווה שנחזור לשגרה בקרוב. למרות שהשחקנים מתאמנים בבית באופן פרטני, אין תחליף לקצב של אימונים ומשחקים שהם חווים במשך העונה. בשל הפגרה שנכפתה עלינו, נצטרך להתחיל כמעט את כל ההכנה מהתחלה. אבל יש לנו במועדון צוות מצוין ואני בטוח שנחזור לעצמנו מהר מאוד”.

אתם משחקים העונה בליגת נערים ג’ מרכז2 עם קבוצות דוגמת מכבי ת”א, אשדוד, הפועל ב”ש, הפועל ת”א צפון וראשון לציון. מה דעתך על שיטת השיבוץ החדשה העונה? מה תחשב הצלחה מבחינתך בליגה ברמה ההישגית?
“אני חושב שהשיבוץ העונה הוא טוב מאוד. אני יכול להגיד לך שנפגשנו עם רוב הקבוצות בתקופת ההכנה למשחקי אימון ויש ליגה טובה ותחרותית שתקדם את השחקנים ותיתן להם אתגרים חדשים כל שבוע מחדש כדי להתקדם עוד צעד בקריירה.

השיבוץ טוב מאוד, תהיה ליגה טובה ותחרותית (יח”צ)

בסופו של דבר אנחנו נמצאים בספורט שהוא השגי ואנחנו עובדים קשה כל השבוע כדי לקדם את השחקנים מבחינה אישית וקבוצתית. המטרה שלנו היא להכין את השחקנים לשנתון נערים ב’ בשנה הבאה בליגת העל, לקדם ולשפר אותם עוד כמה צעדים בקריירה שלהם, וברור שנרצה להגיע הכי גבוה במשחקי הגביע ולסיים בצמרת הליגה בסוף העונה. ברגע שזה יקרה אנחנו נדע שהילדים עשו עונה טובה. מפה אני מאחל בריאות לכל עם ישראל וחזרה מהירה לשגרה”.

קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close